Užitočné nápady

Ako za pár minút rodičia s deťmi maľovať vajíčka na Veľkonočné sviatky

Napriek tomu, že za oknom neprichádza chlad a jar, sviatky nikto nezrušil.

A ďalšie v rade je oslava Veľkej noci. Tradičné na stole sú nielen torty, ale aj maľované vajcia.

Existuje mnoho spôsobov, ako maľovať vajcia, od banánovej cibuľovej šupky až po povrchovú úpravu trblietkami. Zhromaždili sme 15 rôznych spôsobov, takže to nebude nudné.

1. Elektrická páska

Dekor s elektrickou páskou.

Pôvodné zafarbenie vajec v niekoľkých fázach pomocou tenkých prúžkov elektrickej pásky. Okrem lepiacej pásky budete potrebovať aj potravinárske farbivá vo viacerých farbách, nádobách a miesto na sušenie vajec.

2. Trblietky

Vajcia zdobené iskrami.

Premeňte kuracie vajcia na drahokamy, fascinujúce svojou brilanciou a žiarením! Za týmto účelom prevarte kukuričný alebo zemiakový škrob a vodu, prikryte povrch vareného vajca, posypte trblietkami, naneste ďalšiu vrstvu pasty na vrch a nechajte uschnúť.

3. Mozaikový efekt

Maľba s mozaikovým efektom.

Jednoduchý a originálny spôsob maľovania vajec s mozaikovým efektom, ktorého implementácia si bude vyžadovať lepiacu pásku alebo lepiacu pásku. Budete tiež potrebovať potravinárske farbivá v dvoch farbách, oddelené nádoby a miesto na sušenie vajec. Vajce ponorte do nádoby s farbivom, počkajte na pridelený čas, vyberte a usušte. V tomto okamihu by sa malo veľa malých trojuholníkov vystrihnúť z pásky alebo lepiacej pásky a prilepiť na škrupinu tak, aby medzi obrázkami zostali malé medzery. Keď sú všetky trojuholníky prilepené, vložte vajcia do nádoby s farbivom iného odtieňa, po čase ich odstráňte, nechajte uschnúť a potom opatrne odlepte figúrky z pásky.

4. Tkanina

Farbenie hodvábu.

Nie najškodlivejšie, ale veľmi efektívny a pomerne jednoduchý spôsob zdobenia vajec je farbenie hodvábom. Na realizáciu tejto myšlienky budete potrebovať malé kúsky prírodnej hodvábnej tkaniny s obrázkami. Surové vajcia by mali byť pevne zabalené v handričke, pripevnené niťou a varené v octe.

5. Cibulová šupka

Vaječný dekor s prírodnými materiálmi.

Použitím banálnej cibuľovej kôry, listov, kvetov a trávy sa z kuracích vajec môžu stať skutočné umelecké diela. Aby sa to dosiahlo, šupka cibule sa musí naplniť vodou, variť najmenej jednu hodinu a potom sa prefiltruje. Medzitým by sa surové vajcia mali umyť, pripevniť na obal skôr pripraveného prírodného materiálu a pevne zabaliť nylonom alebo gázou. Pripravené vajce ponorte do odvarku z cibuľovej kôry a varte 10-15 minút.

6. Mramorový efekt

Maľovanie vajec pomocou slnečnicového oleja.

Na vytvorenie úžasného mramorového efektu budete potrebovať slnečnicový olej a potravinárske farbivo. Podľa pokynov zrieďte farbu, pridajte pol lyžice slnečnicového oleja, zamiešajte. Vajíčko ponorte do nádoby na farbenie, pri farbení ju pravidelne obracajte lyžičkou alebo kliešťami. Vajíčko ostro odstráňte a nechajte ho zaschnúť. Na úkor olejového filmu získa náter ľahký mramorový efekt.

7. Voskové vzory

Abstraktné vzory voskov.

Ak chcete vytvoriť krásne vzory na škrupine pomôže vosk. Tento proces je mimoriadne jednoduchý: ponorte vajíčko do potravinárskeho farbiva, vysušte ho, nakreslite na povrch škrupiny jednoduchými abstraktnými čiarami teplý vosk a potom ho znova natrite farbou inej farby.

8. Chaotické rozvody

Sfarbenie vložkou.

Ďalším zaujímavým spôsobom, ako pestré farebné dekorácie vajec s obrúskom. Ak chcete túto myšlienku realizovať, zabalte uvarené vajíčko do papierovej servítky, rozpustite farbivá niekoľkých farieb v rôznych nádobách. Potom navlhčite kefu vo farbe a aplikujte ju na obrúsok, až kým nebude úplne pokrytá farbou.

9. Oddelenie

Vajcia na odvarovanie.

Decoupage je ďalší skvelý spôsob, ako ozdobiť vajíčka na dovolenku. Proces jeho implementácie je navyše taký jednoduchý, že sa dokáže vyrovnať aj dieťaťu. Z materiálov, ktoré potrebujete: obrúsok s krásnym vzorom, pasta, prevarená z vody a škrobu a kefa. Vystrihnite z obrúskov malé polotovary, prilepte ich na škrupinu a začnite jemne vyhladzovať vzor štetcom namočeným v paste. V tomto procese sa pokúste vyhladiť všetky záhyby. Keď sú vajcia suché, prikryte ich ďalšou dekoratívnou vrstvou. Za týmto účelom zmiešajte potravinárske farbivo s malým množstvom pasty.

10. Prírodné farby

Vajcia natreté prírodnými farbivami.

Ak ste proti potravinárskym farbivám, skúste maľovať vajíčka prírodnými produktmi. Odvar kurkumy dodá škrupine žltý odtieň, repa zafarbí vajíčka v tlmenej ružovej farbe, červená kapusta pomôže získať zaujímavé modré odtiene, cibuľová šupka - hnedá a čučoriedky ich zosvetlia.

11. Glitter

Vajcia maľované a zdobené iskrami.

Vajcia maľované potravinárskym farbivom v jednom tóne a zdobené iskrami vyzerajú veľmi štýlovo.

12. Legrační tváre

Vajcia s vtipnými malými tvárami.

Pozdĺžny koniec vajíčka ponorte do potravinárskeho farbiva a na čistý povrch natrite oči, nos a ústa. Získajte vtipné malé tváre v čiapkach. Doplňte kompozíciu miniatúrnymi papierovými kvetmi.

13. Kombinovaná výzdoba

Výzdoba farieb a fólií.

Ozdobte vajcia môže byť kombinovaný spôsob. Pre túto časť farby vajec v potravinárskych farbivách a ozdobte druhú časť fóliou.

14. Ananás

Vajcia vo forme ananásu.

Vajcia vo forme ananásu vyzerajú veľmi svetle a stanú sa skutočnou ozdobou stola. Ak chcete realizovať takúto myšlienku, natrite škrupinu nažlto, nechajte ju zaschnúť a ozdobte hornú časť aplikáciou objemu.

15. Jednoduchá maľba

Jednoduchá maľba s fixkou.

Zábavné a veľmi jednoduché maľované varené vajcia, ktoré sa dajú doma ľahko zopakovať pomocou bežných značkovačov.

Video bonus: