Užitočné nápady

Police v kuchyni: inteligentná organizácia kuchynského priestoru a 75 riešení, v ktorých je všetko na svojom mieste

Pin
Send
Share
Send
Send


Nástenné police v kuchyni - funkčný a veľkolepý detail, ktorý by mal byť v každej kuchyni. Otvorené police v kuchyni sa v poslednej dobe stávajú čoraz obľúbenejšími. Takéto modely vyzerajú svieže, zaujímavé a relevantné. Umožňujú otvorenejšiu kuchyňu a svetlé a krásne taniere, sviečky, poháre a boxy umiestnené na policiach dávajú miestnosti útulnosť a pohodlie. Kuchyne s policami sa najčastejšie používajú v amerických apartmánoch. Európske hostesky však nie sú proti využívaniu tejto myšlienky. Fotografie uvedené v článku vám pomôžu navigovať, ako najlepšie umiestniť otvorené police do vašej kuchyne.

Drevené police kombinované s murivom

Otvorte police ako súčasť kuchynskej skrinky

Typická americká kuchyňa s malými otvorenými policami

Výhody otvorených políc do kuchyne

Inštalácia otvorených políc pomáha vyriešiť niekoľko problémov naraz. Ako viete, kuchyňa je najdrahší nákup bytu. Jedným zo spôsobov, ako znížiť náklady na kuchynský set bez zjavnej straty kvality a funkčnosti, je použitie otvorených políc. Vzhľadom na to, že budete potrebovať menej dverí (a teda menej materiálu), bude to lacnejšie. Police na stene v kuchyni navyše dokonale zodpovedajú moderným trendom v interiéri. Dokonale sa hodia do kuchyne navrhnutej v škandinávskom štýle, v špičkových technológiách, minimalizme, krajine a dokonca v tak jednoduchom štýle, aký je klasický.

Moderná kuchyňa s nádychom francúzskej elegancie, v duchu „Provence“

Ďalšou nespornou výhodou otvorených políc je to, že priestor vizuálne rozširujú, čím sa stáva voľnejším. V takom prípade môžete všetky police položiť na police. Tieto police sú okrem iného mobilné, takže sa dajú ľahko demontovať.

Pomocou otvorených políc môžete urobiť malú kuchyňu funkčnou a priestrannou. Okrem toho v tomto prípade budú mať všetky potrebné veci vždy na dosah ruky. To všetko naznačuje, že police v kuchyni namiesto skriniek - zaujímavé riešenie pre moderný interiér.

Inštalujte otvorené police do malej kuchyne a všetko, čo potrebujete, je vždy na dosah ruky

Nevýhody použitia otvorených konštrukcií v kuchyni

Ak sa rozhodnete nainštalovať otvorené police do vašej kuchyne, mali by ste sa oboznámiť s možnými nedostatkami, ktoré môžu spôsobiť ich použitie nepohodlné.

Medzi hlavné nevýhody patrí:

  • predmety umiestnené na otvorených poličkách budú mať tendenciu byť rýchlejšie pokryté tyčinkou a sadzami;
  • potreba udržiavať obsah otvorených políc neustále v perfektnom stave, pretože je vždy v dohľade;
  • obtiažnosť usporiadania takýchto políc v niektorých kuchynských súpravách.

Vzhľadom na všetky výhody a nevýhody takýchto modelov by najlepšou možnosťou bolo kombinovať otvorené aj zatvorené police.

Kombinácia otvorených a uzavretých políc

Možnosti rozloženia police

Ak sa rozhodnete, že chcete, aby vaša kuchyňa mala taký moderný a zaujímavý prvok, ako sú otvorené police, mali by ste starostlivo zvážiť, ako ich umiestniť do headsetu, aby sa nenarušila symetria.

Najlepšia voľba - umiestnenie políc nad umývadlom

Po rozhodnutí nainštalovať takéto police by ste si mali najskôr určiť miesto. Hlavným pravidlom, ktoré treba dodržať, nie je umiestňovať otvorené police priamo do kuchynských kachlí. Inak riskujete, že obsah políc bude neustále striekaný tukom.

Symetrické usporiadanie políc v blízkosti kachlí

Jednou z najlepších možností umiestnenia políc je ich inštalácia priamo nad varnou zónou v určitej vzdialenosti od sporáka.

Police v malej kuchyni vám umožňujú efektívne využívať priestor

Dôležitosť správnej inštalácie políc závisí aj od skutočnosti, že tento faktor bude závisieť od štylistického vnímania celej miestnosti. Otvorené police môžu byť plynulým prechodom z varnej zóny do jedálenského priestoru alebo dokonca do obývacej izby s kombinovaným priestorom.

Umiestnenie police nad jedálenský stôl rozdeľuje kuchyňu na dve časti.

Použitie rohových políc vo vnútri kuchyne

Umiestnenie políc bude závisieť od veľkosti kuchyne, kuchynského priestoru, počtu zásuviek a štýlu miestnosti. V niektorých prípadoch to bude vyzerať ako vhodné rohové police v kuchyni.

Rohové police sú ideálne na šetrenie miesta. Môžete na ne dokonale aplikovať zaujímavé nápady na dizajn. Dômyselným riešením by teda bolo nainštalovať rohové drevené police takmer na samotný strop. Výsledkom bude, že police budú vyzerať ako dekoratívne trámy, ktoré majú tiež funkčný účel.

Rohové police plné steny

Tip: kuchyňa s rohovými policami - najlepšie riešenie na úsporu miesta.

Pôvodným riešením bude použitie asymetrických políc. Malo by sa však poznamenať, že takáto fantázia dizajnéra je vhodná pre dizajn v štýloch krajiny, Provence, Škandinávie, ale nezodpovedá striktným líniám minimalizmu.

Police na rôznych úrovniach

Police vo vidieckom štýle a Provence

Je možné, že odpočinok v kuchyni v rustikálnom štýle nie je možný bez použitia takého dekoratívneho a funkčného prvku, ako sú otvorené police. Na tento účel je výhodné použiť prírodné drevo.

Ak chcete zdôrazniť štýl, mali by ste používať police vyrobené z hrubého dreva. Farebnú schému je tiež lepšie zvoliť najprirodzenejšie: béžové, biele, sivé.

Prevaha béžových a pastelových farieb v kuchyni "Provence"

Skvelým riešením by bolo ozdobiť jednotlivé otvorené police kvetinovými závesmi. V prvom rade. Toto zdôrazní štylistickú orientáciu kuchyne. Po druhé, toto riešenie zabráni vonkajšej kontaminácii obsahu políc. Po tretie, umožní vám to experimentovať: v niektorých prípadoch môžete nechať záclony zatiahnuté, v iných - otvorené. Hlavná vec - pozorovať zmysel pre proporcie. Najviac optimálne zdobia závesy iba pár políc.

Umiestnenie otvorených políc okolo okna - udržiavanie symetrie v kuchyni

Skúste hrať na kontrastoch. Kuchyňa s kontrastnými policami bude vyzerať originálne a štýlovo, z ktorých niektoré sú navrhnuté vo svetlých farbách a iné v tmavých. Napríklad spodná časť náhlavnej súpravy s uzavretými boxmi môže byť udržiavaná v tmavom gamute a horná časť s otvorenými boxmi v ľahkej alebo naopak. Ďalšou možnosťou je použitie bielych jedál umiestnených na tmavých policiach. Týmto riešením osviežite kuchyňu.

Účinok kontrastu sa dá dosiahnuť aj umiestnením tmavých políc na svetlé pozadie alebo naopak.

Biele riady na tmavých dubových policiach zvyšujú kontrast do interiéru

Police v kuchyni v škandinávskom štýle

Pri realizácii škandinávskeho štýlu by sa mali používať predovšetkým prírodné materiály. V prípade políc musí ísť o drevo. Ohromujúci účinok sa dá dosiahnuť kombináciou otvoreného a uzavretého policového regálu. Súčasne na policiach so zatvorenými dverami je lepšie uchovávať riad a veci, ktoré nepoužívate tak často. A na otvorených policiach je lepšie dať veci, ktoré potrebujete, v každodennom používaní.

Okrem toho môžete na otvorené police umiestniť rôzne dekoratívne predmety, ktoré zdôrazňujú štylistickú orientáciu miestnosti. Môže to byť napríklad:

Knihy a kvety na policiach v kuchyni v „škandinávskom“ štýle

Obnoviť tento štýl interiéru je lepšie nezaťažovať police. Položte na ne iba tie najnutnejšie predmety, ktoré by mali byť vždy po ruke. Ďalšou možnosťou je umiestniť iba dekoratívne doplnky na otvorené vzory (sviečky, suveníry, vázy, rámčeky na fotografie). Funkčné položky v tomto prípade je lepšie uchovávať v uzavretých škatuliach.

Hi-tech police

Ak je hi-tech štýl bližšie k vám, potom je lepšie než drevené police uprednostniť modernejšie materiály, napríklad sklo alebo železo. V tomto prípade by polica mala byť iba predmetom, ktorý má priamy funkčný účel - nič zbytočné.

Namiesto otvorených sklenených políc môžete použiť skutočne veľké police. Je vhodné usporiadať riad.

Ak pre police používate iné materiály, je lepšie uprednostniť čisté prírodné tóny. Čierna a biela sú najvhodnejšie.

Tip: Vezmite prosím na vedomie, že v high-tech štýle na policiach by nemal byť nič extra. Preto je vhodné ešte pred rozhodnutím o inštalácii otvorených políc v takom interiéri rozmýšľať - budete si vždy musieť udržiavať poriadok.

Dizajn high-tech kuchynských políc vyžaduje prísne dodržiavanie pravidiel a kánonov.

Otvorené police sú viac záležitosťou dekorácie ako funkčného nábytku v špičkovej kuchyni.

Policové materiály

Výber materiálu závisí od vašich preferencií, štýlu miestnosti a vlastností usporiadania kuchyne.

Pri otvorených regáloch je prípustné použitie rôznych materiálov. Medzi ne patria klasické možnosti, ako napríklad:

  • strom;
  • plastu;
  • drevotriesková doska;
  • MDF;
  • laminátová podlaha

Drevené police v kuchyni - najbežnejšia možnosť

Existuje však viac originálnych riešení. Poličky tak môžu byť vyrobené zo skla a dokonca zo železa. Tieto riešenia sú najvhodnejšie pre kuchyne v minimalistických alebo high-tech štýloch.

Tip: Pri inštalácii podsvietenia vyzerajú obzvlášť pekné sklenené police. V tomto prípade zdôrazníte nielen krásu regálov, ale tiež zabezpečíte ďalšie osvetlenie miestnosti.

Police v kuchyni: fotografie neobvyklých možností použitia kuchynských políc

Otvorené police v kuchyni môžu tvoriť celú štruktúru. Môžu si dokonca vytvoriť svoj vlastný. Platí to najmä pre police do kuchyne v rustikálnom štýle. Koniec koncov, tým ľahšie to bude vyzerať police - tým lepšie.

Otvorené police sa dajú zmeniť na úložný priestor pre taniere. Zároveň by sa z dôvodu krásy a pohodlia nemalo umiestňovať jeden po druhom, ale krásne usporiadané vedľa seba v rade. A aby dosky neklesli, táto konštrukcia umožňuje špeciálne priečne nosníky. Toto usporiadanie jedál a pohodlné a krásne.

Svetlé biele riady na otvorených policiach - dekorácia kuchyne

Otvorené police môžu byť tiež použité ako držiaky na fľaše. V tomto prípade sú na policiach urobené otvory, v ktorých sú fľaše umiestnené hrdlom. V takom prípade budú uložené v polohe „diagonálne“. Alebo si môžete vyrobiť špeciálne mini zásuvky na skladovanie fliaš vo zvislej polohe.

Pri takomto použití fliaš sa takáto konštrukcia zmení na dekoratívny prvok.

Ako vyrobiť police vlastnými rukami

Police v kuchyni si môžete pripraviť vlastnými rukami. Na výrobu najjednoduchšieho dizajnu môžete použiť hotové hotové dosky, ktoré si môžete kúpiť v ktoromkoľvek železiarstve. Potom môžu byť tieto police pripevnené k stene, jedna nad druhou.

Najjednoduchšie a najúspešnejšie riešenie pre police vlastnými rukami - použitie drevených dosiek

Ak chcete pristupovať k výrobe políc so všetkou starostlivosťou, musíte sa najskôr rozhodnúť o štýle miestnosti. Z toho bude závisieť od dizajnu budúceho dizajnu. Poskytnite priestor pre police a vykonajte potrebné merania. Je vhodné dokončiť dizajn výrobku. Upozorňujeme, že farba políc by mala byť rovnaká ako odtieň stolovej dosky, kuchynskej zástery, náhlavnej súpravy alebo steny.

Harmonická kombinácia kovaných predmetov a dreva

Rozhodnite sa, čo chcete uložiť na poličke. Jeho rozmery by mali zodpovedať veciam, ktoré naň umiestnite. Napríklad, ak potrebujete police na ukladanie malých predmetov, ako sú škatule s korením, fľaše, ozdobné prvky, doplnky, môžete ich umiestniť takmer kdekoľvek. Môže to byť priestor nad stolom, tyčou, pod hornými zásuvkami atď.

Bar s otvorenými policami v kuchyni

Začiatočníci sa lepšie rozhodujú pre výrobu jednoduchých štruktúr. Najjednoduchšou vlastnou výrobou je teda otvorená polica, ktorá má obdĺžnikový tvar.

Závesná polica vo vnútri kuchyne

Skvelý nápad by bolo nahradiť náhlavnú súpravu otvorenými policami horných boxov. V tomto prípade môže byť dizajn dlhý a masívny. V tomto prípade môžu výsledné police zaberať priestor od steny po stenu.

Otvorte celú policu

Kuchynské police pre domácich majstrov sú skvelým spôsobom, ako vytvoriť originálny dizajn a zároveň ušetriť peniaze.

Interiér kuchyne s policami je originálnym a funkčným riešením moderného bytu. Foto skutočný interiér vám pomôže orientovať sa v používaní otvorených políc vo vašej kuchyni.

Pin
Send
Share
Send
Send