Užitočné nápady

8 nesprávnych návykov, ktoré môžu znížiť úsilie o čistenie

Vždy si chcete urobiť čistenie čo najrýchlejšie a zároveň vynaložiť minimálne úsilie. Bohužiaľ, ľudia sa veľmi ľahko rozvíjajú zlé návyky, čo vedie k tomu, že dom nie je čistejší, ale špinavejší.

Prekvapivo je to tak - snaží sa dom vyleštiť, človek ho ešte viac znečistí. Stojí za to sa zbaviť týchto zlých návykov v čo najkratšom čase, aby sa čistenie ich obvyklých a nekomplikovaných činností nepremenilo na sisyfskú úlohu.

1. Vlhké obrúsky môžu poškodiť

Mokré obrúsky by sa mali používať rozumne.

Veľa žien v domácnosti dnes používa jednorazové servítky. Je to veľmi pohodlné. Takáto malá obrúska však zjavne nestačí na vyčistenie veľkého povrchu. Nemali by ste to zanedbávať - ​​nemusíte všetko čistiť jednou vložkou. Ak tieto nástroje stále používate pri čistení, mali by ste pri sťahovaní k novému objektu určite získať novú servítku a nečistoty sami neznečistiť.

Mimochodom, je oveľa lepšie použiť bežné handry a špongie ako jednorazové. Po prvé, po vyčistení sa môžu umyť a vysušiť, po druhé, nespôsobia také škody na životnom prostredí, ako sú jednorazové servítky, a po tretie, sú oveľa úspornejšie. A v čase finančnej krízy je to dôležité.

2. Sprchový záves a záves na uterák: pravidlá správania

Vlhký uterák môže spôsobiť nepríjemný zápach.

Ak po osprchovaní nezatvoríte záclonu a okamžite ju zložíte, zostane vo vnútri vlhká. V takom prípade nemôže ani tenšia clona správne zaschnúť - kvapky vody, šampónu alebo mydla zostanú vždy v záhyboch. Musí sa nechať v natiahnutej (pracovnej) polohe, aby prúdenie vzduchu z oboch strán mohlo odvádzať vlhkosť. Platí to aj pre uteráky (a akékoľvek iné textilné doplnky do kúpeľa), ktoré niektorí hodia do vlhkých hrudiek na poličku alebo do koša na prádlo. Nesušené sprchové závesy a textílie sa môžu rýchlo plesniť a stať sa zdrojom nepríjemného zápachu v kúpeľni. To je hrozné.

3. Špinavé riady čakajúce v krídlach

Hory špinavých jedál sú nehygienické.

Veľa z nich má dnes nainštalované umývačky riadu. Vzniká prirodzená otázka - prečo nechať riad v umývadle, ak ich môžete okamžite vložiť do umývačky riadu? Ak takéto zariadenie neexistuje, je najlepšie umývať riad po každom jedle. Po prvé, nebude to nepríjemné v kuchyni, pretože špinavé taniere a panvice neprinášajú estetiku, a po druhé, v špinavých jedlách sa parazity a baktérie cítia skvele a veľmi rýchlo sa šíria. Prečo im dať šancu? Ak z nejakého dôvodu nie je možné umývať riad, najlepšie je naplniť ho horúcou vodou trochou saponátu a prikryť ho plastovým obalom.

4. Nenoste outdoorovú obuv!

Špinavá obuv môže spôsobiť veľa problémov.

Z dverí odstráňte topánky alebo čižmy - táto akcia bude trvať niekoľko sekúnd. Niektorí ľudia však toto pravidlo zanedbávajú a chodia do bytu v pouličnej obuvi. Je to však veľmi dôležité, ak hovoríme o nečistotách a prachu vo vašej domácnosti. Aby ste sa vyhli dennému čisteniu a vysávaniu bytu príliš často, okamžite si vyzlečte topánky. Je potrebné to naučiť deti. Samozrejme je oveľa jednoduchšie ísť do kuchyne v uliciach, kde sa vykladajú tašky na potraviny, alebo do kúpeľne, kde si umyte ruky. To je nesprávne a nehygienické.

5. Neuchovávajte doma odpadový papier

Staré noviny sú ohniskom prachu.

Napriek tomu, že digitálne technológie sú dnes veľmi dobre vyvinuté, noviny, časopisy, brožúry a iné noviny sa často hromadia v domácnostiach, ktoré nikto naozaj nepotrebuje. Majú tendenciu hromadiť sa a valiť sa všade - na stole, na skrini, na polici, dokonca aj na podlahe. Ak chcete bojovať proti papierovým útočníkom, ktorí sú schopní zhromažďovať oblaky prachu, môžete do chodby vložiť peknú krabicu a do nej vložiť dôležité papiere, ako sú listy a účty. Stále je však potrebné vyhradiť samostatné miesto pre odpadový papier a nezabudnite ho vyhodiť najmenej raz týždenne. Dole papierovým prachom!

6. Je lepšie neodkladať zajtra to, čo sa dá urobiť dnes.

Aby sa čistenie nestalo nočnou morou, musí sa robiť pravidelne.

Z času na čas urobí každý rovnakú chybu. Hovoríme o odklade čistenia na dobu neurčitú. Zdá sa, že stojí za to začať s upratovaním bytu, keď tam bude sila, keď bude úplne špinavý, alebo keď bude dosť času a tak ďalej. Existuje veľa dôvodov a v dome sa postupne hromadí nečistoty. Vyskúšajte každý deň trochu čistenie, aby ste nemuseli robiť všetko naraz na konci týždňa a stráviť na ňom víkend. Môžete si vytvoriť rozvrh, v ktorom budete maľovať, aký deň v týždni a čo presne musíte urobiť. Je oveľa jednoduchšie ako šok zorganizovať všeobecné čistenie, po ktorom už nezostane žiadna sila.

7. Žiadne ďalšie významy lepšie

Príliš veľa pracieho prostriedku alebo prášku zmení čistenie na úzkosť.

Niekedy sa zdá, že čím viac čistiaceho prostriedku sa aplikuje na špongiu alebo handru, témou bude lepšie čistenie. To rozhodne nie je pravda. Napríklad dnes existujú ekonomické prostriedky na umývanie riadu, jedna kvapka stačí na umytie celej hory. A ak vylejete polovicu pohárov tekutého mydla, môžete čeliť problému neúplného umývania riadu.

Toto je mimochodom veľmi škodlivé a môže spôsobiť alergie a dokonca aj črevné poruchy. Ak použijete priveľa pracieho prášku, môžete práčku jednoducho poškodiť. Ak nanesiete príliš veľa univerzálneho čistiaceho prostriedku na stolovú dosku alebo na podlahy, môžete neúmyselne narušiť podiel riedenia účinnej látky vodou, čím zostane na povrchu vrstva mydla. A to povedie k opačným dôsledkom, a to pritiahne ešte viac prachu a nečistôt.

8. Čistiace nástroje vyžadujú čistotu.

Čistiace nástroje musia byť tiež čisté.

Zdá sa, že existuje taká vec - pravidelná špongia, mop alebo handra. Musíte si však byť istí, že sú čisté, inak sa čistenie zmení na šírenie baktérií v celom dome. Všetky handry je potrebné prať mydlom a dôkladne osušiť, mop by sa mal umyť vodou a tiež vysušiť; špongie samozrejme vyžadujú aj kúpanie mydlom. A vysávač? Keď je vrecko vysávača plné alebo je potrebné vymeniť filter, je veľmi ťažké hovoriť o hygiene. Preto by ste pred začatím čistenia mali vždy skontrolovať čistotu použitých nástrojov.