Užitočné nápady

Rozpočtové nápady: nábytok z palety

Pin
Send
Share
Send
Send


Najoriginálnejšie veci sú tvorené z bežných predmetov, ktorých zásluhy boli v určitom okamihu objavené a ocenené mysľou ľudí v tvorivých profesiách. Vďaka tomu sú dnes k dispozícii stavebné palety, ktoré sa môžu zmeniť na celkom pohodlný, odolný nábytok, šetrný k životnému prostrediu a cenovo dostupný pre všetkých.

Skúste namiesto toho zapáliť oheň pre ražničný kebab s použitými paletami, použite ich na vytvorenie pôvodnej atmosféry vo vašej domácnosti. Samozrejme, budete musieť stráviť čas prípravou na remeselnú prácu, vyčistiť, obrúsiť a natrieť všetky povrchy, vykonať potrebné merania, kúpiť príslušenstvo, prípadne natrieť alebo otvoriť lak. Je však zrejmé, že finančné náklady na potrebné maličkosti nejdú do porovnania s nákladmi na podobné položky nábytku z obchodov. A strávený čas a úsilie sa viac než vyplatia, keď si kúpite nový interiér, ktorý udržuje teplo vašich rúk.

Palety: vlastnosti a možnosti

Palety (alebo palety) sú drevené konštrukcie, ktoré slúžia ako obalový materiál a umožňujú občas zjednodušiť prepravu rôzneho tovaru. Takéto palety majú tvar pevných podper, zrazil sa z zrazených drevených dosiek umiestnených v krátkej vzdialenosti od seba. Hmotnosť hotového výrobku môže byť 15 až 20 kg a rozmery paliet sú tiež rôzne: 120 x 100 cm alebo 120 x 80 cm s výškou 12 cm.

Samostatne musíte hovoriť o materiáli, ktorý sa používa pri výrobe paliet. Na tento účel sa používa extrémne pevné a odolné drevo s očakávaním, že paleta vydrží zaťaženie až 1 tona. Preto aj použité palety sú vhodné do interiéru, balkóna, záhrady alebo na letnú chatu a vydrží dlhšie ako jeden rok.

Drevené palety môžete kúpiť kontaktovaním dopravnej spoločnosti alebo výrobou drevených paliet priamo. Tu ich často rozdávajú zadarmo alebo za malé množstvo, čo si ktokoľvek dovolí.

  • pamätať:

Bez správneho spracovania sa paletový nábytok nainštalovaný na mieste čoskoro zmení na sivý pod vplyvom zrážok a slnečného žiarenia a jeho nohy a spodné prvky sa jednoducho hnijú.

Drevené palety nábytok možnosti

  • sedacie súpravy

Jednou z výhod palety je to, že z nej je možné rýchlo vytvoriť originálny nábytok a bez ťažkostí si musíte zvoliť ten správny a spoľahlivý dizajn. Takže zo štyroch alebo piatich paliet získate útulnú dvojlôžkovú pohovku, a ak chcete vyrobiť nábytok pre viac ľudí, jednoducho použite viac paliet.

Usporiadanie pohovky sa môže tiež líšiť: uhlové, v tvare písmena „P“, a ťažké palety budú nehybné a pevne odolajú hmotnosti niekoľkých ľudí, takže jednotlivé prvky sa dokonca nedajú spojiť skrutkami. Pohovka z palety doplňte mäkkými matracmi, vankúšmi a prikrývkami a teraz je pripravený interiér alebo terasa.

  • Tabuľky a tabuľky

Pre väčšie pohodlie a mobilitu v dolnej časti kávových a konferenčných stolov z palety sa odporúča pripevniť špeciálne kolieska. Vonkajšia strana palety môže byť tiež pokrytá orgánom alebo obyčajným sklom a samotná paleta môže byť natretá jasnou farbou - taká vec nebude vašim hosťom ponechaná bez dozoru.

Pomocou palety môžete ľahko vytvoriť veľkolepý barový pult, kuchynský stôl alebo ostrov uprostred kuchyne. Takéto objekty budú štýlovým a nezvyčajným doplnkom interiéru v mestskom byte alebo vidieckom dome.

  • Police, police a skrinky

Z jednotlivých častí palety môžete zostaviť funkčné police, police a dokonca celé regály pre špajzu, chodbu alebo detskú izbu. Dosky môžete dokonca nechať v pôvodnej podobe, nenatreté, a potom prírodná farba a štruktúra dreva bude hrať iba v prospech interiéru ktorejkoľvek miestnosti.

  • Úložné systémy

Po preukázaní známej vynaliezavosti a trpezlivosti dostanete mimoriadny šatník, ak ako základ vezmete všetky rovnaké drevené palety.

Takéto systémy budú užitočné na chodbe, na balkóne, v škôlke - všade, kde potrebujete pohodlne umiestniť veľké množstvo vecí a ušetriť peniaze.

  • Postele, hojdačky a stoličky

Možno neexistuje taký kus nábytku, ktorý by nemohol byť vyrobený z drevených paliet, pretože sú skutočne univerzálne. Pri nízkych nákladoch sú palety praktické, odolné a odolné a dajú sa použiť na výrobu nábytku na sedenie vo forme stoličiek, stoličiek a kresiel, vo forme postelí a pohoviek, kachieľ, pohoviek a zavesenia hojdačky. Vyberte si položku, ktorú potrebujete, začnite ju vyrábať z palety a za pár hodín budete môcť svojich blízkych potešiť módnou a kreatívnou výzdobou interiéru.

Nábytok z palety: foto


Pin
Send
Share
Send
Send