Užitočné nápady

Pred a po: najúspešnejšie príklady

Pin
Send
Share
Send
Send


Dnes publikujeme inšpiratívny článok na tému reorganizácie vesmíru s príkladmi pred a po renovácii. Chcem veriť, že vám to skutočne pomôže vyriešiť rôzne problémy s transformáciou interiéru alebo jednotlivých kusov nábytku, ktoré sú srdcu drahé.

Keď sa prvýkrát pozriete na starú položku, môžete premýšľať o jej likvidácii, ale neponáhľajte sa, aby ste zahodili to, čo je potrebné opraviť. Ukážeme vám niekoľko príkladov úspešných transformácií, ktoré sa uskutočnili s kusmi nábytku alebo rozmiestnením rôznych miestností, aby inšpirovali nové odvážne rozhodnutia.

Dobré príklady úspešného prepracovania Iná osoba

Odolná drevená stolička s lakťovými opierkami a nízkym operadlom je veľkým bonusom pre moderný interiér. Čalúnenie tejto položky však dávno vybledlo, takže stolička nemá jasný obraz a vyzerá dosť nudne.

Venujte pozornosť zmenám, ku ktorým došlo u vyššie uvedenej položky: jej chrbát bol nainštalovaný vyššie a čalúnenie je nahradené tkaninou so zaujímavým grafickým vzorom. Nepochybne si takýto objekt zaslúži pozornosť a dostane šancu na nový svetlý život v interiéri.

Po schodoch hore

Koberec pokrývajúci schody tohto schodiska musí byť vymenený. Možno však stojí za to zvoliť zaujímavejšiu metódu navrhovania, ktorá bude hodná dreveného zábradlia so tvarovanými stĺpikmi.

Prezrite si schody, ktorých vzhľad sa nezmenil, vďaka štýlovému a svetlému rozhodnutiu ozdobiť schody farebnými vzormi. Silnú modrú farbu zároveň nevyvolila náhoda, pretože sa dlho neobťažuje a dokonale kombinuje so snehovo bielymi prvkami zábradlia.

Detský žart

Ak sú v dome také skrinky, ktoré zostali zo starého nábytku, neponáhľajte sa ich zbaviť bez toho, aby ste premýšľali o nových možnostiach ich použitia. Niekedy z kreatívnych objektov môžete získať nové kreatívne objekty, stačí len kreatívne.

Pozrite sa, aké neobvyklé police sa ukázali v dôsledku prepracovania starých kusov nábytku. Zadné steny sú pokryté tapetou s malým vzorom, police sú umiestnené v rovnakej vzdialenosti a namiesto dverí na rybárskej linke sú svetelné závesy. Takéto predmety sa dajú bezpečne použiť pri zdobení škôlky alebo kúpeľne.

Duch avantgardy

Krása tohto komoda nemožno preceňovať: ušľachtilá silueta, zručný rezbár a cenné drevo. Pri navrhovaní nového moderného interiéru sa však majitelia takého luxusného kusu nábytku rozhodli svoj vzhľad trochu zmeniť.

Bohatý čierny grafitový odtieň nielenže pokazil komodu, ale dokonca zjemnil a zrozumil jeho reliéf. V kombinácii so správnym dekorom a kontrastným odtieňom stien takýto objekt pomáha vytvárať potrebné akcenty vo svetle čistom priestore.

Čerstvá paleta

Interiér spálne na obrázku nižšie vyzerá dobre, ale trochu nevýrazne a príliš jednoducho. Ideálne povrchy situáciu nezachránia a zariadenie je vybrané príliš roztrieštené.

Pomocou rímsy a širokých záclon sa vytvára vizuálna optická ilúzia, akoby okno bolo v skutočnosti tiež veľké. Nasýtená farba stropu nevyzerá ťažko, pretože všetky ostatné povrchy a objekty sú vybrané vo svetlých neutrálnych farbách. Nábytok do spálne bol vybraný elegantne, ale s jednoduchou a všestrannou siluetou, ktorá viac ako kompenzuje veľký vzor záclon a tvarovaných dekoratívnych doplnkov.

Rozmazanie hraníc

Páčilo sa nám umiestnenie vane v tejto miestnosti, ako aj prítomnosť okna, ktoré je už známe raritou. Koniec koncov by sa však mala zmeniť farba stien a stropu a súčasne by sa mali zvážiť možnosti zlepšenia usporiadania z hľadiska väčšej funkčnosti.

Tu je živý príklad toho, ako pracovať na zlepšení usporiadania potenciálne úspešnej miestnosti. V tomto prípade bola múr pri vani demontovaná, čo umožnilo nainštalovať na jej miesto priestrannú sprchovaciu kabínu. Farebná schéma miestnosti sa trochu zmenila, ale aristokratický duch zostal rovnaký. Kontrastné čierne prvky vytvorili priemyselný obraz a voľne stojaca vaňa podporovala narážku na štýl art deco.

Zmena nemôže zostať

Biela kuchyňa vyzerá štýlovo, iba ak je jej usporiadanie zarovnané s centimetrom, materiály sú mimoriadne kvalitné a sú prítomné správne akcenty. V tomto prípade však nebolo dodržané ani jedno z pravidiel a vo vnútri nie je žiadna integrita.

Šedá farba je taká univerzálna, že aj najjednoduchšie objekty a prírodné textúry sú oproti nej výhodnejšie. V kuchyni, ktorá je vyzdobená vo svetlo šedých farbách, môžete používať rôzne svetlé dekorácie, riad a textil v jasnom pohľade. Zvyšok bude skrytý za obmedzenými fasádami.

Spať v ruke

Ležiaci v posteli, inštalovaný blízko okna, môžete sledovať nočnú oblohu, ale budete môcť zaspať s veľkým úspechom pri pohľade na tieto nudné, nie zdobené steny.

Najprv by ste si mali zvoliť správny dizajn stien a harmonickú a pokojnú farbu stien. Napríklad tieto kobaltové odtiene tu budú vyhovovať v kombinácii s mliečnymi záclonami. Vymeňte textílie, pridajte nezvyčajný dekor, uistite sa, že ich vzory a odtiene sú prirodzené a tiež získate štýlový organický interiér spálne.

Pred a po: reformy v interiéri Vintage v novej podobe

Podobnú položku nájdete na blší trh alebo v obchodoch za rozumnú cenu za rohom. Najčastejšie však vzhľad tohto nábytku nie je zďaleka modernými predstavami o štýle. Ak sa rozhodnete kúpiť vintage predmety, napríklad stoličku alebo stoličku, odporúčame vymeniť čalúnenie a mäkkú výplň.

Zoznámte sa s kreslom v jeho novom vzhľade: svetlo šedé čalúnenie okamžite osviežilo objekt, ktorý teraz vyzerá úplne nový. Zmena umožnila použitie stoličky vo svetlej detskej izbe, v ktorej sa dobre kombinuje s prírodnými odtieňmi dreva.

Nasmerujte lesk

Môže sa zdať, že tento starý komoda nečaká na závideniahodný osud, majitelia sa však rozhodli dať mu nový život a urobili ho dosť neobvyklým spôsobom.

Hrudník komody bol prefarbený krásnym grafitovým odtieňom a fasády boli nahradené novými hnedými dverami pokrytými silným ľahkým ornamentom so šablónami. Bezpochyby bola reinkarnácia tohto kusu nábytku veľmi úspešná a výzdoba obývacej izby, ako aj ktorejkoľvek inej miestnosti, môže byť doplnená veľkolepým návrhárskym prvkom.

Obed

Tu vidíte fotografiu kuchyne v kombinácii s priestrannou lodžiou (alebo arkádovým oknom) a je zrejmé, že priestor je potrebné dôkladne opraviť. Bolo by možné presunúť pracovný priestor bližšie k oknu, ale majitelia sa rozhodli ísť iným spôsobom.

Steny boli natierané čisto biele, takže okná zostali čo najviac neotvorené, aby do miestnosti priniesli viac svetla. Na podlahu bola položená farebná marmoleum, ktorej farba je dokonale spojená s bielym prostredím. V dôsledku toho sa táto oblasť stala jedálenským a veľmi estetickým.

Od začiatku

Predstavujeme ďalší inšpiratívny príklad, ktorý ukazuje, ako možno malú miestnosť v zlom stave premeniť na štýlovú a dobre vybavenú izbu. Táto malá kúpeľňa si vyžaduje dôkladnú opravu, pretože podlaha je pokrytá kartónmi a káble sú úplne izolované.

Nábytok, povrchové opláštenie, elektroinštalácia podľa pravidiel a svetlá paleta odtieňov doplnená príjemnou zelenou a drevinou. Takto vyzerá kúpeľňa dnes, na ktorej experti pracovali dosť tvrdo.

Všetko na policiach

Každý, kto súvisí s tvorivosťou, pozná situáciu uvedenú na fotografii: úplný zmätok, nedostatok úložného priestoru pre doplnky, knihy, papiere a ďalšie potrebné veci v práci, ako aj zlé osvetlenie a celkový nábytok.

Ľahký vysoký stojan pozdĺž steny riešil problém umiestnenia mnohých vecí a uvoľnil priestor na stole (tiež ľahký a mobilný) len pre tých najnutnejších. Pracovisko je teraz osvetlené párom pôvodných nástenných svietidiel a stolovej lampy s nimi v rovnakom štýle.

Svetlo po tme

Pamätajte si tento kúpeľ ako príklad nesprávne zvoleného farebného rozsahu pre takúto miestnosť. Slivka a močiar sú krásne spojené spolu, ale v zle osvetlenej kúpeľni spôsobia, že farba vašej tváre nebude prirodzená a dokonca trochu nezdravá.

Iný scenár dal všetko na svoje miesto a farebnú schému sa nám páčilo oveľa viac ako predtým. Biela farba stien, keramiky a sanitárneho zariadenia dodáva priestoru svetlo a čerstvý tyrkysový odtieň dlaždíc podporuje tému vodného prvku. Nepoškodzoval som dojem, ale iba umývadlom som zdobil tmavú komodu.

Bug práce

Atmosféra v obývacej izbe je celkom upokojujúca vďaka prítomnosti veľkého množstva bielej farby a predmetov z prírodných odtieňov dreva, zeme a kože. A predsa musí dôjsť k určitým zmenám v prospech väčšej miery zozbieraného obrazu o miestnosti.

Televízna plocha bola transformovaná zdobením steny pomocou maľovaného obloženia drevenou stenou. Teraz je na pozadí reliéfnej plochy plávajúca zavesená komoda - snehobiela zverovka s hladkými fasádami. V tomto prípade nie je potrebný zbytočný dekor, takže niektoré položky a príslušenstvo boli premiestnené.

Pin
Send
Share
Send
Send