Užitočné nápady

Kombinácia balkóna s kuchyňou: fázy prestavby a 70 najpohodlnejších implementácií

Pin
Send
Share
Send
Send


Takéto vnútorné riešenie, ako je kombinácia balkóna s kuchyňou, sa stalo módnou už dávno. Pomáha rýchlo rozširovať obytný priestor, riešiť mnoho rodinných problémov a je navrhnutý tak, aby život pohodlnejšie robil. Prečítajte si tento článok o tom, ako je možné prestavať, či je to možné vôbec alebo nie, čo je na to potrebné a čo namiesto balkóna.

Kuchyňa, ktorá je už na balkóne, sa plynulo premení na jedálenský kút

Svetlá moderná kuchyňa kombinovaná s balkónom

Výkyvné dvere na balkón z kuchyne sú vhodné do súkromného domu

Hlavná časť kuchyne, vytiahnutá na balkón, je zaujímavým a neštandardným riešením.

Kombinácia balkóna s kuchyňou, prečo sa obťažovať? Pri bývaní v jednej izbe alebo len v malom byte často čelíte problému nedostatku miesta. V apartmánoch tohto druhu sa často nachádza najmenšia izba - kuchyňa. Problém malej kuchyne vzniká, keď začnete variť alebo len pijete čaj s priateľmi. Balkón alebo lodžia spojená s kuchyňou môžu pomôcť vyriešiť situáciu raz a navždy. Spojením týchto dvoch miestností získate priestranný priestor určený na varenie aj na mnohé iné účely.

Ako začať kombinovať kuchyňu s balkónom

Ak sa rozhodnete kombinovať kuchyňu s balkónom alebo lodžiou, neponáhľajte sa, aby ste si kúpili stavebné materiály. Ak chcete začať, musíte zhromaždiť celý balík dokumentov a povolení pre túto operáciu. Prečo existujú dokumenty a povolenia? Keď sa pripojíte, tak či onak, zoberiete jednu zo stien miestnosti. Nesprávne zbúranie steny môže narušiť nielen bezpečnosť vášho bytu, ale aj celého domu.

Medzi potrebnými dokumentmi pre túto kombináciu musíte mať:

  • Projekt sanácie;
  • Povolenia od vládnych agentúr (ZINZ, architektonická kancelária atď.);
  • Súhlas susedov, písomné osvedčenie;
  • Súhlas so stavbou domu, písomne ​​potvrdený;
  • Posledný akt obnovy.

Barový pult pri okne na balkóne je dobrou možnosťou rozšírenia kuchyne

Panoramatické podlahové okná na balkóne v kombinácii s kuchyňou vyzerajú veľmi štýlovo

Kuchyňa a balkón sú oddelené malým parapetom.

Čo sa nedá urobiť pri sanácii?

Pri prestavbe balkóna a jeho kombinácii s kuchyňou je zakázané robiť tieto veci:

  • Z balkóna vyberte radiátory a systémy vykurovania domácností;
  • Inštalácia sporáka na balkón.

Vytiahnutie radiátorov na balkón je zakázané. Tento problém sa dá vyriešiť utesnením trhlín, inštaláciou tabúľ z plastového skla, izoláciou.

Pokiaľ ide o sporák na balkóne, je to jednoducho nezákonné. Takýto variant jeho inštalácie ohrozuje celý dom a jeho nájomcov.

Tip: neskúšajte vstúpiť na tanier v sanácii balkóna, toto rozhodnutie nebudete legitimizovať a budete tráviť veľa času prácou s prípravou dokumentov. Neodporúča sa ani samotná inštalácia, hrozí pokutou a čin, ktorý vás zaväzuje vrátiť kachle späť do kuchyne.

Dobrým riešením tohto problému je inštalácia elektrického sporáka na povrch parapetu medzi balkónom a kuchyňou. Nebude možné s istotou povedať, že kachle nie sú v kuchyni, okrem toho je to úplne legálne.

Dodržiavajte všetky tieto nastavenia a prestavba prebehne rýchlo a úspešne!

Moderná kuchyňa kombinovaná s balkónom

Krásna, ale zlá možnosť umiestniť rúru na balkón

Kombinácia balkóna s kuchyňou: izolácia balkóna

Pri kombinácii balkóna s kuchyňou by sa osobitná pozornosť mala venovať otepľovaniu. Otepľovanie sa musí robiť nevyhnutne. Kombináciou balkóna a kuchyne stratíte jednu a hlavné steny a priečky vo forme balkónového skla.

Ak v zime nezohrievate steny balkóna alebo lodžie smerujúce do ulice, ušetrí vás ani ten najlepší ohrievač.

Ako izolovať balkón? Dnes sa na vyriešenie tohto problému používajú 3 typy izolácie:

  • Zasklenie za studena;
  • Čiastočná izolácia;
  • dokončiť;

Zasklenie za studena je spôsob zahrievania balkóna, pri ktorom sa po opláštení sklom inštaluje kovový profil. Táto metóda neovplyvňuje výrazné zvýšenie teploty balkóna, ale chráni ju pred znečistením, dažďom a snehom.

Čiastočná izolácia - bežnejší typ vykurovania balkónov. S čiastočnou izoláciou v podlahe a stenách sú namontované vrstvy penofoly alebo penoplexu. Potom obalia polyetylén. Ak je to potrebné, medzi platne je možné nainštalovať systém teplej podlahy. Vďaka týmto prvkom si balkón počas svojho používania udržuje konštantnú teplotu. Ale ak otvoríte okná, teplo nahradí chlad. Jednoducho povedané, systém čiastočného otepľovania funguje ako termoska.

Tento typ izolácie je vhodný pri inštalácii na balkón v jedálni alebo v pracovnej oblasti.

Vďaka dobrému zvetrávaniu balkóna tu môžete stráviť viac času.

Kuchyňa, ktorá sa mení na malé posedenie na vyhrievanom balkóne

Posledným typom je úplná izolácia. S plnou izoláciou v podlahe a na stenách sú tiež namontované systémy z peny a polyetylénu, kladie systém „teplá podlaha“, ako aj inštalácia batérie. Pri výbere a inštalácii batérií je výhoda daná elektrickou energiou.

Po inštalácii kompletného vykurovacieho systému sa balkón priradí k obytnému priestoru.

Po vytvorení otepľovania na balkóne určite nebudete ľutovať, pretože na ňom bude príjemne umiestnené v lete aj v zime.

Nápady na kombináciu balkóna s kuchyňou

Balkón a kuchyňu môžete kombinovať tým najneuveriteľnejším spôsobom. Len tak verte svojej fantázii a svojmu vkusu. Príležitosti na prestavbu kuchyne sú dnes nespočetné a ich rozširovanie pomocou balkóna je už dlho novinkou.

Čo sa dá urobiť na nevyužitej časti balkóna? Tu sú najjednoduchšie a najobľúbenejšie možnosti kombinácie kuchyne s balkónom:

Možnosť 1 - „Stolovanie na balkóne“

Najčastejšie má kuchyňa, ku ktorej susedí balkón, veľmi malú plochu. Z tohto dôvodu existuje problém nedostatku miesta na varenie alebo jedenie.

Dobrým riešením v tejto situácii môže byť presun jedálne na balkón. To nielenže výrazne rozšíri kuchyňu samotnú, ale tiež jej dodá neobvyklý vzhľad.

Pri usporiadaní jedálne na balkóne stojí za zmienku pár vecí. Po prvé: inštalácia jedálenského stola na balkón naznačuje, že veľký počet ľudí si bude môcť ľahko sadnúť za to, čo znamená, že si musíte kúpiť stredne veľkú stolnú dosku. Vďaka tejto tabuľke bude môcť každý hosť alebo rodinný príslušník bezpečne ísť na svoje miesto.

Moderný štýl v dizajne kuchyne a jedálenského kúta na balkóne

Jedálenský kút na malom balkóne

Malý jedálenský kút na balkóne vychádzajúci z kuchyne

Po druhé: usporiadajte stôl rovnobežne s bočnými stenami budovy. Deje sa tak, aby sa zabránilo prasklinám a kvôli pohodliu.

Jedálenský kút na balkóne a kuchyňa je rozdelený malým barom, ktorý je tiež pracovným priestorom.

Je pekné večeru na vyhrievanom balkóne s krásnym výhľadom von z okna.

Možnosť 2 - „rekreačná oblasť“

V malých kuchyniach je varenie veľmi nepríjemné. Mnoho žien v domácnosti nepáči proces dlhého varenia v malej miestnosti, najmä ak potrebujete dávať pozor na jedlo. Posedenie na stoličke a sledovanie procesu varenia celé hodiny je hrozné av skutočnosti si niekedy chcete ľahnúť na posteľ alebo si sedieť na stoličke a prečítať si svoju obľúbenú knihu.

Na vyriešenie tohto problému môžete na balkóne vybaviť rekreačnú oblasť. Táto možnosť je dobrá, keď všetky kuchynské náčinie zapadá do samotnej kuchyne, ale ešte stále kombinujete balkón alebo lodžiu s bytom.

Útulný elegantný priestor na posedenie na balkóne

Takéto mäkké posedenie môže byť buď na balkóne v kuchyni alebo na balkóne, ktorý vychádza z akejkoľvek inej miestnosti.

Malé moderné kreslo na balkóne s panoramatickými oknami.

Ako zariadiť rekreačnú oblasť? Prvá vec na zapamätanie: všetok nábytok by mal byť pohodlný. V rekreačnej oblasti môžete nainštalovať malú pohovku alebo niekoľko stoličiek. Dajte malý stôl a niekoľko stoličiek v mäkkom obale a všade rozložte vankúše. Môžete tiež vymeniť obvyklé stoličky na fazuľových vreckách.

Ďalej je vhodné zavesiť malé zarámované obrázky alebo vaše fotografie na steny. Nainštalujte luster, stojanové svietidlo alebo iný typ príslušenstva. Závesné závesy v teplých farbách.

V tejto oblasti bude príjemné byť v spoločnosti priateľov, blízkych alebo len vtedy, keď chcete byť sami.

Výberom tohto nápadu urobíte svoj byt oveľa pohodlnejším.

Loftový štýl v dizajne kombinovanej kuchyne s balkónom

Malý balkón s výhľadom do kuchyne s oknami do podlahy

Možnosť 3 - „Bar-balkón“

Balkónový bar je tiež vhodný, keď všetok nábytok a ďalšie kuchynské náradie môžete bezpečne umiestniť priamo do bytu. Balkónový bar je trochu podobný jedálni. Aj tu sa jedálenský kút presunie na balkón. Jediným rozdielom je nedostatok prenosného stola. Stolom v našom bare bude parapet.

Parapet by mal byť najmenej 30-35 centimetrov a mal by byť inštalovaný na špeciálne podpery. Výkon týchto prác by mal byť dôveryhodný iba pre kapitánov, ktorí sa zaoberajú opravami a prestavbou balkónov.

Po nainštalovaní parapetu si kúpte barové stoličky v množstve, ktoré potrebujete, a pozvite priateľov na kokteily.

Kontrastná šedá kuchyňa a malý balkón v oranžovej farbe

Moderný kuchynský interiér kombinovaný s balkónom

Malý balkón s barom

Možnosť 4 - „vlastná kancelária“

V malých bytoch, ako napríklad odnushki, niekedy nie je dosť miesta na samostatný pracovný priestor. Ale ja chcem mať v dome roh. Vynikajúcim riešením tohto problému bude usporiadanie pracovnej plochy na balkóne.

Za týmto účelom môžete umiestniť na balkón počítačový stôl, samotný počítač a umiestniť niekoľko políc alebo stojanov. Dajte stoličku alebo mäkkú pohovku.

Ak je to potrebné, nainštalujte ďalšie vybavenie, ako napríklad fax, tlačiareň, kopírka, telefón.

Pracovný priestor na balkóne je dobrým riešením pre rodiny s rôznymi pracovnými harmonogramami. Ak pracujete v samostatnej oblasti, nebudete zasahovať do zvyšku svojho manžela.

Malá útulná izba umiestnená na balkóne

Kuchyňa, prechádzajúca do zóny umiestnenej na balkóne v kancelárii

Malý v kombinácii s kuchynskou linkou na balkóne

Možnosť 5 - „Zamýšľané použitie“

Jedným z hlavných cieľov balkóna je ukladanie nepotrebných vecí. Na tieto účely je tiež potrebné vybaviť balkón. V panelových domoch nebude možné roztrhať celú stenu medzi balkónom a kuchyňou, na okrajoch steny bude musieť zostať. Skrine sa hodia dobre do výklenku medzi stenou balkóna a nosnou stenou. Všetko, čo chcete, je možné uložiť v takom šatníku, od konzervácie a oblečenia až po odpadky a chemikálie pre domácnosť.

Pamätajte si, že medzi nápadmi na balkón-kuchyňa môže byť čokoľvek, hlavná vec je tu vaša kreativita.

Balkón môže slúžiť ako miesto na uloženie vecí, ako je bicykel.

Priestranný prázdny balkón v kuchyni

Ako vyrobiť kuchynský balkón po prestavbe?

Po dokončení sanácie sa oplatí urobiť návrh miestnosti. Dekorácia izieb je jednou z najdôležitejších častí počas obnovy. Čo potrebujete vedieť pri vykonávaní výzdoby a výzdoby miestnosti?

Prvá vec, ktorú si treba zapamätať, keď navrhujete lodžiu: všetko by sa malo robiť v podobných farbách, s rovnakými povrchovými materiálmi, v podobných farbách.

Obe miestnosti môžete zónovať pomocou francúzskych okien alebo priehľadných oddielov.

Použite tiež rozdiel v pohlaví, ak ho máte. Nemôžu byť skryté, ale naopak - môžu byť vytvorené ako deliaca čiara samostatných zón. Vchod do kuchyne môže byť usporiadaný pomocou oblúkov alebo stĺpov.

Na dekoráciu okien sa odporúča používať rímske rolety, rolety a rolety. Okrem toho môžete okná usporiadať pomocou bežných záclon, záclon, tyly.

Vstup z kuchyne na balkón je možné schovať za husté záclony, ktoré vám umožnia odísť na balkón

Sklenené dvere a záclony na podlahu rozdeľujú kuchyňu a balkón

Nevyberajte príliš veľa nábytku na balkón. Pamätajte: pôvodne došlo k prestavbe na zväčšenie priestoru. Nábytok používa svetlo, skrinky vymeňte za otvorené police. Postavte skladací stôl a niekoľko stoličiek.

Na osvetlenie používajte lustre, bodové svietidlá, nástenné svietidlá, stojace svietidlá a iné typy svietidiel.

Po spojení kuchyne s balkónom v paneli alebo v akomkoľvek inom dome vyriešite problém nedostatku miesta raz a navždy. Keď si urobíte izbu, nebojte sa experimentovať a kombinovať nekompatibilné.

Pin
Send
Share
Send
Send