Užitočné nápady

Starý nový stôl - obnova a obnova domácich majstrov

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak máte starý jedálenský stôl, ktorý je vám ako spomienka drahá, alebo si len chcete primerane ušetriť pri kúpe nového nábytku, potom máte zaujímavú prácu v kvalite reštaurátora alebo dekoratéra.

Majte na pamäti, že obnova kuchynského stola vlastnými rukami nie je najjednoduchšia vec av niektorých prípadoch nie je opodstatnená, pretože nie každý stôl sa dá opraviť a je lepšie zveriť starožitnosti odborníkom. Ale častejšie ako nie, správny „upgrade“ môže oživiť vášho starého priateľa a zmeniť ho na nepoznanie.

Aké sú spôsoby upgradovania tabuľky?

Ak chcete kuchynský stôl aktualizovať vlastnými rukami, môžete použiť jednu z nasledujúcich osvedčených technológií:

 • Tradičná maľba - to je metóda, ktorej sa budeme podrobne venovať v majstrovskej triede krok za krokom.
 • Zaujímavým spôsobom zdobenia a maľovania nábytku je farbenie tylom - stolová doska je maľovaná a na základe princípu šablóny sa vytvára čipkovaný vzor.

 • Keramické dlaždice vám umožnia ozdobiť schátranú, silne poškodenú dosku a urobiť ju praktickejšou - môžete ju položiť na horúci povrch a akýmkoľvek spôsobom ju umyť.

 • Starú tabuľku môžete aktualizovať pomocou techniky decoupage. Budeme o tom hovoriť aj podrobnejšie.

 • Ľahký spôsob, ako prispôsobiť stôl vlastnými rukami rýchlo a lacno - prilepiť ho samolepiacou fóliou.
 • Vyhorenie umožní obnoviť nepoškodený drevený povrch.

Master class - 6 krokov k novému životu

V tejto majstrovskej triede jednoduchej obnovy jedálenského stola vlastnými rukami aktualizujeme, opravujeme a natierame tento starý dyhový stôl s miernym počtom nedostatkov.

Ak chcete aktualizovať kuchynský stôl, budete potrebovať:

 1. brúska alebo brúsny papier z hrubého, stredného a jemného piesku, ako aj ochranné okuliare, respirátor a rukavice;
 2. alkydová smaltová farba požadovanej farby (alebo iný požadovaný povlak, napríklad morenie dreva), rovnako ako plochá nezmiznúca farba alebo umelecká kefa;
 3. drevený základný náter a malý valček / základný štetec;
 4. vosková pasta alebo lak.

Krok 1. Skontrolujte a opravte diely

Starostlivo skontrolujte všetky upevňovacie prvky v konštrukcii a vadách stolovej dosky - koľko bola dyha delaminovaná alebo poškodené drevo.

Ak je stôl trochu uvoľnený, stačí utiahnuť všetky skrutky. Ak si to vyžaduje vážnejšie obnovenie, musíte stôl úplne rozobrať, znova namontovať všetky diely alebo vyčistiť a obrúsiť všetky drážky a spoje, aby nové lepidlo lepšie uchopilo lepené časti pomocou svoriek alebo skrutiek a po 15 hodinách ich odstráňte, keď lepidlo úplne vyschne.

 • Niekedy podvozok vyžaduje výmenu, a to nielen preto, že jeho časti sú veľmi chátrajúce, ale tiež preto, že nohy môžu úplne upraviť vašu starú tabuľku. Napríklad, ak predtým, ako boli nohy jednoduché, teraz ich môžete nahradiť krásnymi vyrezávanými stĺpikmi.
 • Pri analýze nábytku nezabudnite označiť miesto inštalácie každej časti, aby ste sa nezmýlili a rýchlo sa s touto úlohou vyrovnali.

Krok 2. Odstráňte starý náter

Teraz si obliekajte okuliare a pripravte 2 druhy brúsneho papiera: hrubý - na predspracovanie a jemný - na hladkosť. Pripravte sa na dlhú a časovo náročnú prácu - odstránenie starých farieb alebo lakov nie je ľahké.

Krok 3. Utesnite trhliny a triesky

Po rozomletí dôkladne očistite stôl od prachu, skontrolujte stolovú dosku a vyhľadajte prípadné nedostatky. Majte na pamäti, že aj po najmenšom poškodení budú po maľovaní viditeľné. Všetky triesky a praskliny musia byť lokálne vyplnené tmelom na drevo alebo polyesterovým tmelom a potom, keď náplasti vyschnú, musí sa celý povrch opäť obrúsiť.

Poznámka - stolová pokrývka so škvrnou:

 • Ak stolová doska nemá silné poškodenie, nemôžete skryť prírodnú krásu stromu a zakryť ju škvrnami a potom lakovať, šelak alebo vosk. Na fotografii nižšie je príklad obnovenej tabuľky s pracovnou doskou, ktorá je zafarbená farbou „Bleached Oak“.

Krok 4. Rozemelte a znova rozdrvte

Pokračujeme v práci. Teraz musíme nielen vyčistiť stôl, ale aj odmasťovať. A po zaschnutí stola prejdite na základný náter. Táto etapa je povinná, pretože bez nej bude náter nerovnomerne a rýchlo poškodený. Na drevo môžete použiť alkydový alebo šelakový základný náter. V tomto seminári bol použitý univerzálny alkydový základný náter Zinsser Cover Stain (obrázok nižšie), ktorý schne za 1 hodinu, dobre chráni drevo a pripravuje ho na maľovanie. Stojí to okolo 500 - 600 rubľov, ale nikde sa nepredáva. Stôl je možné natierať v 1-2 vrstvách pomocou malého špongiovitého valca, pričom každá vrstva by mala úplne zaschnúť.

Keď základný náter zaschne (1 deň), stolovú dosku opäť brúsime brúsnym papierom alebo stredne veľkou brúsnou špongiou, aby sa vyhladil základný povrch a pripravil sa na maľovanie. A nezabudnite nosiť respirátor znova!

Krok 5. A teraz pokračujte v maľovaní.

Je veľmi dôležité zvoliť správnu farbu a farbu. Vyvarujte sa lacných farieb, pretože ide o jedálenský stôl, čo znamená, že stola by sa mala dobre tolerovať pri častom umývaní, stieraní, štrajkovaní atď. V tomto prípade sa používa alkydová farba na vysokej úrovni na báze vody so saténovou povrchovou úpravou, ale môžete si vybrať ekologickejšiu farbu na báze akrylu. Aj s predilekciou vyberte kvalitnú kefu, aby v procese nezmizla. Perfektné nie farba, ale veľká plochá umelecká kefa.

Farba by sa mala nanášať v 2 tenkých vrstvách, zatiaľ čo konečná vrstva by sa mala nechať schnúť 3-4 dni.

 • Ak ste si vybrali tmavú farbu farby, je lepšie dať ju do 3 tenkých vrstiev;
 • Na vytvorenie chabby chic odreniny môže byť farba pieskovaná na niektorých miestach, napríklad na koncoch stola;
 • Tiež, aby sa vytvoril efekt „starožitnosti“, tabuľka môže byť patinovaná.

Krok 6. Naneste ochranný náter

Ako sme už uviedli, povrch stola môžete chrániť lakom, napríklad matnou polyuretánovou vodou (na fotografii vľavo je skvelý lak od spoločnosti Varathane). Mal by sa nanášať rovnomerne v 2 - 3 tenkých vrstvách, každú vrstvu jemne brúsiť pred nanesením ďalšej vrstvy laku. Všetky vrstvy pred brúsením by samozrejme mali byť úplne suché (4 hodiny).

Druhou možnosťou je ochrana proti vosku, vďaka ktorej bude doska matná a môže byť natretá na lesk. Vosk jemne votrite bavlnenou handrou do dreva a potom nechajte prvú vrstvu zaschnúť najmenej 1 hodinu. Potom povrch vyleštite kruhovými pohybmi a zopakujte postup 2 viackrát za jeden deň. Teraz buďte trpezliví a nechajte stôl na 1 týždeň, aby povrch získal potrebné prevádzkové vlastnosti.

To je všetko - obnova je dokončená a starý stôl našiel nový život v modernej bielej farbe.

A tu je ďalšie zaujímavé video z programu „Lacné a nahnevané“ na tému reštaurovania stolovej dosky doma z improvizovaných prostriedkov.

Aktualizácia pultu s dekódovaním

Ak sa tam nechcete zastaviť alebo váš stôl nemá vážne poškodenie, potrebujete iba malú aktualizáciu, potom môžete tabuľku ozdobiť kresbami: maľte ju ručne akrylom, použite šablóny a známky alebo aktualizujte tabuľku pomocou decoupage. Možno sa dnes podrobnejšie pozrieme na túto populárnu techniku ​​dekorácie, pretože dekapitácia nielenže umožní rozpočet a rýchlo premení tabuľku, alebo napríklad štylizuje ju pod Shebbyho eleganciu (ako na fotografii nižšie), ale tiež skryje časť chybného povrchu.

Ak chcete tabuľku aktualizovať vlastnými rukami pomocou techniky decoupage, budete potrebovať:

 • akrylové základné farby a akrylové farby - ak je to potrebné;
 • tmel na drevo béžový;
 • brúsky a brúsne papiere s rôznym stupňom zrna;
 • gumené špachtle;
 • umelecké štetce ploché a umelé;
 • matný alebo polomatný lak na drevo;
 • obrúsky na oddeľovanie alebo oddeľovacie karty;
 • nožnice;
 • PVA lepidlo alebo špeciálne lepidlo na oddeľovanie.

Oddelenie sa môže začať buď po fáze napúšťania a leštenia (pozri krok č. 4 vyššie) alebo po lakovaní a lakovaní. Potom by ste si mali zvoliť obrázok - môže to byť akýkoľvek obrázok na papieri alebo stolových obrúskoch, ako aj špeciálny ryžový papier na oddelenie.

Najprv vykonajte označovanie a ceruzkou ľahko označte miesta, na ktorých budú obrázky umiestnené. Do nádoby s vodou položte vyrezaný papier „lícom“ nadol a vydržte pol minúty. Potom sa roztavený obraz rozloží rovnakým spôsobom „lícom“ nadol na polyetylénový súbor a všetky prebytočné papierové vrstvy sa odvalia. Potom je obrázok opatrne pokrytý lepidlom a pripevnený k doske. Súbor sa neodstráni - prostredníctvom neho sa obrázok vyhladí na maximum.

Povrch okolo obrázkov je zdobený farbou. Záverečná fáza decoupage - lakovanie akrylovým lakom. Lak sa po troch dňoch vyschne a stôl sa dá úplne využiť.

A nakoniec výber fotografií pre vašu inšpiráciu.

Pin
Send
Share
Send
Send