Užitočné nápady

Sofa expert - vyberte si pohovku v kuchyni

Pin
Send
Share
Send
Send


Kuchyňa s pohovkou je vždy viac ako len kuchyňa, pretože je to trochu obývacia izba, spálňa a jedáleň súčasne. Niekedy je pohovka v kuchyni nevyhnutným opatrením, takže v prípade potreby alebo každý deň sa zmení na prístelku. V kombinovanej kuchyni alebo štúdiovom byte je pohovka umiestnená v obývacej izbe, často rozdeľuje priestor na zóny. Niekedy sa používa na racionálne vyplnenie priestoru, aby bola kuchyňa útulnejšia, pohodlnejšia a pohodlnejšia.

Tak či onak, ale interiér kuchyne s pohovkou nemožno označiť za štandard. Áno, a samotná pohovka je ťažšie zvoliť ako stoličky, pretože musíte brať do úvahy také faktory, ako sú: pomer jej veľkosti k kuchynskej oblasti, kapacita a rozmery v zmontovanej / rozloženej podobe, ľahká transformácia, dostupnosť úložných priestorov, štrukturálna spoľahlivosť, praktické čalúnenie a príjemný dizajn.

Aký druh pohovky je vhodný do kuchyne?

Ako spáč

Ak potrebujete pohovku ako hlavnú alebo ďalšiu posteľ, musíte si vybrať transformačný model. Existuje viac ako 10 druhov transformačných mechanizmov pre pohovky s lôžkom, pozrime sa na niektoré z nich.

 • „Delfín“ („Klokan“) - pohovky s takým usporiadaním, možno najlepšou voľbou pre kuchyňu s miestom na spanie. Je to „delfín“ používaný pri stavbe tradičných kuchynských kútov. Prístelku, ktorú ľahko vytiahli zo sedadla dlhej časti pohovky. Toto je najlepšia voľba pre každú kuchyňu, zvlášť pre malú. Na fotografii vpravo je rohová pohovka do kuchyne, ktorá sa premení na jedno lôžko.

Tip: Pri návrhu vysokokvalitného a spoľahlivého zariadenia „Dolphin“ by mali byť uzatváracie pružiny.

 • Skladacia pohovka a jej variácie: „Eurobook“, „Click-klak“ („Relax“) a „Tick-Tac“ - ak potrebujete miesto, ktoré bude rozložené každý deň, potom vyberte Eurobook alebo „Click-clack“ - sú najspoľahlivejšie a ľahko sa dajú zložiť a majú tiež vhodné miesta na ukladanie vecí. Ale štandardné „knihy“ sú vhodné, ak je „posteľ“ výlučne hosť a nebude sa zobrazovať denne.

Tip: dlhšie slúžte „Eurobook“, ktorý sa rozprestiera skôr cez profily, než cez valce.

 • Model „Akordeón“ je dobrá voľba, pretože sa dá veľmi ľahko a rýchlo rozvinúť, ale vyžaduje si pred sebou veľa miesta.

 • „Francúzska rozkladacia posteľ“ a „Sedaflex“ - takéto pohovky majú často krásne elegantné chrbty, pretože pri transformácii zostávajú nehybné a matrace sú usporiadané podľa princípu skladacej postele. Sú vhodné pre malé kuchyne, pretože zmontované zaberajú veľmi málo miesta. Z týchto dvoch typov je Sedaflex vhodnejší na bežné použitie, ale tiež stojí viac. Francúzska vačka vhodná len pre hostí.

 • Najmenej zo všetkých pre podmienky v kuchyni sú ako napríklad rozťahovacie sedačky - veci sa nedajú skladovať v modeloch bez rohu, je ich zloženie relatívne zložité a mechanizmus nie je najspoľahlivejší. Okrem toho, keď sú rozobraté, potrebujú pred sebou veľa priestoru.

Kuchyňa s posteľou môže byť vybavená nielen rozkladacou pohovkou, ale aj samostatnou pohovkou, pohovkou alebo pohovkou, na ktorej môžete spať, relaxovať a sedieť pri stole.

Pohovka namiesto stoličiek alebo navyše

Ak pre vás kuchyňa s miestom na spanie nie je relevantná a potrebujete pohovku iba ako alternatívu alebo ako doplnok k stoličkám, môžete si vybrať z nasledujúcich druhov nábytku:

 • Lavica, priama alebo rohová pohovka do kuchyne, s úložnými boxmi - najlepšia voľba pre malé kuchyne. Kuchynskú pohovku je často možné dokúpiť kompletne so stolom a stoličkami. Prečítajte si viac o rohoch jedál a ďalšie fotografie si môžete prečítať v samostatnom článku na túto tému (odkaz nižšie).

Tip: Ak často plánujete používať objemové zásuvky pod sedadlom, uprednostnite nábytok so zdvíhacím mechanizmom, ktorý je umiestnený na boku - takže otvor nebude rušiť jedálenský stôl.

 • Ak sa nespoliehate na funkčnosť, ale na krásny dizajn, tradičná rohová pohovka do kuchyne môže nahradiť lavicu, veľmi podobnú záhradnej predajni. Nemá sekciu na skladovanie, ale dobre zapadá do interiérov kuchýň v klasickom alebo rustikálnom štýle.

 • Kuchynská sedačka erkerny je určená na inštaláciu v príslušnom výklenku. Spravidla sa takýto nábytok vyrába na zákazku tak, aby presne zodpovedal veľkosti a tvaru existujúceho výklenku. Na fotografii nižšie - interiér kuchyne s pohovkou v arkýri s dĺžkou 3 m.

 • Bankety a pohovky sú najkrajším a najčastejšie drahým druhom pohovky. Kuchynský dizajn s pohovkou tohto typu bude štýlový a nebude „preťažený“.

Materiály a čalúnenie - čo treba hľadať v obchode

Najpraktickejším a najštýlovejším materiálom pre rám zostáva prírodné drevo, presnejšie jeho hustejšie a odolnejšie odrody: buk a dub, ako aj breza a borovica ako alternatíva rozpočtu. Drevo musí byť impregnované špeciálne na ochranu pred vlhkosťou. Rozpočtová možnosť je laminovaná drevotrieska, ale majte na pamäti, že sedačky z drevotriesky majú životnosť iba 5 rokov.

Pokiaľ ide o čalúnenie, najkrajšie, praktické, a preto najdrahšie riešenie bude prírodná koža. Je ľahšie sa o ňu starať ako s absorpčnou textíliou.

Kožená náhrada sa vyznačuje aj praktickosťou a trvanlivosťou, ako aj vonkajšou nápadnosťou - ale iba pod podmienkou, že si vyberiete skutočne kvalitný materiál.

Ak si dizajn kuchyne s pohovkou vyžaduje čalúnenie látky, môžete venovať pozornosť:

 • zmesová látka z bavlny a polyesteru - bežná verzia čalúnenia pre moderné pohovky;

 • Odolný, odolný proti mechanickému poškodeniu a nepriepustnému stádu, textúra pripomínajúca semiš. Tento typ materiálu sa tiež nazýva „protivráskový“;

 • hypoalergénna (ale nie vode odolná) ženilka;

 • žakárový nábytok odolný proti opotrebeniu.

Tipy:

 • pri rozhodovaní dať textilnú pohovku do kuchyne sa postarajte o efektívnu prácu odsávača pár, aby čalúnenie nebolo mastné a menej nasýtené zápachom;
 • lepšie, keď kuchynská pohovka prichádza s odnímateľnými poťahmi. Nemusíte sa teda obávať o bezpečnosť čalúnenia, pretože poťahy sa ľahko vymažú alebo nahradia novými. Kuchynský dizajn s pohovkou s odnímateľnými poťahmi sa navyše dá ľahko zmeniť podľa vášho želania.

A je tiež veľmi dôležité zvoliť správnu výplň, najmä ak je kuchyňa zariadená s lôžkom. Musí byť praktický a hypoalergénny. Preto sa umelé materiály používajú pre výplne kuchynského nábytku, napríklad pre holofiber alebo polyuretánovú penu, ktorá dokonale obnovuje tvar. Penová guma v moderných modeloch sa používa zriedka - jedná sa o rozpočtový materiál, ktorého životnosť takmer nikdy nepresahuje 4 roky.

Téma výberu čalúnenia a výplní pre pohovku je jasnejšia a podrobnejšia v nasledujúcom videu z programu „Test Purchase“.

Kam dať pohovku lepšie?

S pohovkou si môžete vybrať tento dizajn kuchyne:

 • Jedálenský kútik s pohovkou oproti kuchynskej jednotke je štandardným riešením, ktoré je najvhodnejšie v štandardných pravouhlých kuchyniach. Na obrázku nižšie je príklad dizajnu kuchyne s pohovkou s paralelným usporiadaním nábytku.

 • Rohová pohovka v kuchyni malého štvorca alebo s arkierom je zvyčajne umiestnená v rohu pri okne.

V niektorých prípadoch však môže byť umiestnená oproti stene oproti oknu, ako na fotografii nižšie.

 • Pohovka sa dá odlíšiť od jedálenského priestoru, ak je kuchyňa priestranná, kombinovaná s balkónom alebo s arkádovým oknom.

 • V kombinovanej kuchyni alebo v kuchyni v štúdiovom apartmáne s pohovkou môžete priestor rozdeliť na zóny - rekreačné a stravovacie.

Pozrite si video: Suspense: Mortmain Quiet Desperation Smiley (Júl 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send