Užitočné nápady

17 neuveriteľne užitočných domácich trikov, ktoré uľahčia život

Pin
Send
Share
Send
Send


V novej recenzii boli zozbierané užitočné triky pre domácnosť, ktoré sú navrhnuté tak, aby výrazne uľahčili každodenný život. Aj keď ich nedokážete uviesť do prevádzky, mali by ste si ich nechať so sebou, pretože nikdy neviete, čo by mohlo byť v živote užitočné.

1. Nepríjemné pachy na záchode

Odstráňte nepríjemný zápach na záchode.

Do držiaka kefiek nalejte nejaký ochutený prací prostriedok, aby ste zabudli na nepríjemný zápach na toalete.

2. Plak a hrdza na príboroch

Brilantnosť a čistota príborov.

Citrónová šťava pomôže vyrovnať sa s hrdzou a tmavými škvrnami na príbore. Lyžice, nože a vidličky dôkladne ošetrite pol citrónom, nechajte ich chvíľu pôsobiť, potom ich opláchnite tečúcou vodou a utrite čistou vlnou handričkou.

3. "Hlučné" škatule

Tajomstvo „tichých“ skriniek.

Ak vás rozčuľuje hlasný zvuk, ktorý pri zatváraní vydávajú zásuvky, skúste na hornú časť vnútornej steny skrinky použiť tenkú vrstvu horúceho lepidla.

4. Univerzálny čistič

Lacný čistiaci prostriedok.

Zmes stolového octu a kvapaliny na umývanie riadu je zázračný liek, ktorý pomôže vyrovnať sa s takmer všetkými nečistotami v dome. Takáto emulzia umožní veľké úspory pri nákupe špeciálnych domácich chemikálií.

5. Vyčistite okná

Trblietavé okná.

Umývanie okien je náročná a nepríjemná úloha. Ľahko zvládnite zložité kontaminanty a voda so škrobom pomôže vyhnúť sa škvrnám. V jednom litri vody rozpustite lyžicu škrobu a utrite povrch okna výslednou emulziou. Nečistoty a škrob umyte navlhčenou textíliou a utrite dosucha.

6. Prach na lakovaných povrchoch.

Prach na lakovanom a leštenom nábytku.

Leštený a lakovaný nábytok nikdy neutierajte vlhkou handrou. Na účinnú kontrolu znečistenia na takýchto povrchoch používajte výlučne suchý flanel, handričku alebo špeciálne servítky.

7. Prostriedok proti zahmlievaniu

Efektívne prostriedky na zahmlievanie okien.

Zmes glycerínu a alkoholu - možno najúčinnejší prostriedok na zahmlievanie pohárov. Okrem toho táto emulzia pomôže oknám zostať dlhšie čisté. Tento recept je dôležitý najmä pri očakávaní chladného počasia a začiatku vykurovacej sezóny.

8. Starostlivosť o kuchynské utierky

Ideálne kuchynské utierky.

Aby ste utierali kuchynské utierky lepšie, pred umývaním v práčke ich namočte do teplej vody s octom.

9. Lesklé perá

Starostlivosť o kľučky dverí.

Pri obnovení objednávky nezabudnite na kľučky dverí. Usadilo sa na nich veľa baktérií a škvrny a odtlačky prstov upútali pozornosť a pokazili vzhľad miestnosti. Aby ste najmenej raz týždenne utierali kľučky dverí a skrinky špeciálnymi vložkami alebo alkoholovým roztokom.

10. Čistenie čalúneného nábytku

Starostlivosť o čalúnený nábytok.

Čalúnený nábytok, ako špongia, absorbuje nečistoty a pachy. Nalejte trochu vodky do sprejovej fľaše, na povrch pohovky nastriekajte tekutinu a nechajte ju zaschnúť. Tento trik pomôže osviežiť nábytok a odstrániť nežiaduce pachy.

11. Čistenie kobercov

Suché čistenie kobercov.

Koberce vytvárajú vnútornú atmosféru tepla a pohodlia. Aby však koberec slúžil dlhú dobu a nestratil svoju príťažlivosť, potrebuje náležitú starostlivosť. Pravidelná sóda na pečenie pomôže vyčistiť nečistoty a odstrániť zápach. Rozptýlite ho na povrch koberca, nechajte ho niekoľko hodín a potom dôkladne vysajte.

12. Brilantná inštalácia

Čistič na vodovodné inštalácie.

Neponáhľajte sa, aby ste vyhodili nepotrebný kúsok citróna. Môže sa použiť na čistenie chrómových potrubí. Na povrch vodovodných kohútikov, dýzy a sprchovej hadice urobte plátok citróna a budú žiariť ako nové.

13. Lesklé zrkadlá

Vyčistite a žiarite zrkadlá.

Vezmite polovicu surového zemiaka, choďte cez povrch zrkadla, opláchnite studenou vodou a utrite dosucha. Toto je najjednoduchší a najdostupnejší spôsob, ako vyčistiť nečistoty a obnoviť lesk všetkých zrkadiel v dome.

14. Proces varenia zemiakov

Varené zemiaky.

Aby sa zemiaky uvarili rýchlejšie, do panvice pridajte maslo.

15. Sušenie obuvi

Expresné sušenie obuvi.

Suché mokré topánky pomôžu soli. Soľ zahrievajte v panvici, vložte ju do ponožky a vložte ju do obuvi. V prípade potreby postup zopakujte. Takýto trik bude skutočným spasením v daždivých jesenných dňoch.

16. Tierame syr

Mazanie pre strúhanie syra.

Keď začnete strúhať tvrdý syr, strúhajte strúhadlo rastlinným olejom. Syr sa nelepí k sebe a strúhadlo sa omýva omnoho lepšie.

17. Nepríjemná vôňa v kuchyni

Zbavte sa nepríjemných zápachov v kuchyni.

V kuchyni je vždy veľa chutí a nie vždy príjemná. Rýchlo sa zbavte zápachu v kuchyni, pomôže mu lyžica octu. Ocot zohrejte na panvici, až kým sa neodparí.

Pin
Send
Share
Send
Send