Užitočné nápady

Malý dizajn kúpeľne: ako využívať priestor a viac ako 80 funkčne navrhnutých interiérov

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak máte kúpeľňu s rozlohou iba 3 m2. m, potom pri výbere dizajnu ste sa pravdepodobne pozreli na veľa možností a rôzne fotografie. Aby bolo krásne a pohodlné, musíte venovať pozornosť všetkým prvkom usporiadania. To je, samozrejme, ťažšie ako robiť všetko dokonale v priestrannej miestnosti, ale stále je to možné.

Pri správnom plánovaní môže byť útulná aj malá kúpeľňa.

Krásny interiér hygienickej miestnosti o výmere 3 námestia. m.

Tehly v dizajne kúpeľní

Prvá fáza plánovania interiéru je kontrola toho, čo sme dostali za prácu. Pretože iba ergonomický dizajn poteší. Takže otázky, na ktoré je potrebné odpovedať pred plánovaním:

  • Kúpeľňa je oddelená alebo kombinovaná?
  • Používa sa kúpeľňa na skladovanie alebo je všetko ostatné?
  • Stojí práčka tu alebo v kuchyni?
  • Preferujete sprchovanie alebo kúpanie?
  • Potrebuje kotol alebo je lepší bez neho?

Sprchová kabína umiestnená za priečkou

Po zodpovedaní týchto otázok máme k dispozícii zoznam základných štrukturálnych prvkov a je čas prejsť k špecifickým informáciám.

Skladovanie vecí

Zaujímavý dizajn kúpeľne 3 štvorcový. high-tech štýl

Začnime s ukladaním vecí. Prečo? Ak sa pozriete na fotografie chladných kúpeľní, hneď uvidíte jednu spoločnú vec: minimum vecí na otvorených povrchoch. Čím menšie, tým lepšie v akomkoľvek štýle. Preto je potrebné predvídať, kam umiestniť plechovky a fľaše, aby nebránili kráse. Ak o tom okamžite neuvažujete, potom sa ukáže, že nie je miesto na ich umiestnenie.

Aké sú veci v kúpeľni a pre koľko ľudí? Sú to šampóny, balzamy, gély, dámska kozmetika, detské hračky. Plus domáce chemikálie na umývanie a čistenie, plus metly-sovochki, mopy a handry a vedro na umývanie podlahy, ak ich používate.

Útulná moderná kúpeľňa

Svetlé farby spríjemnia váš interiér.

Tip! Americké čistiace spoločnosti odporúčajú kúpiť veľa obrúskov a handier na čistenie. V tomto procese odložiť znečistené a vyčistiť. A nakoniec všetko umyťki. To šetrí veľa času a úsilia pri nepretržitom behu do drezu.

Tieto veci sú mnohé, sú relatívne malé, ale jasné. Pretože vizuálne zaberajú veľa miesta v kúpeľni a vyzerajú ako neporiadok, bez ohľadu na to, ako je usporiadané. Aby sa dizajn kúpeľne nestratil za nimi, ešte predtým, ako sa rozhodnete pre povrchovú úpravu a dokonca aj za sanitárne zariadenia, premýšľajte o tom, ako tieto menej potrebné veci zredukovať.

Uveďte, koľko vecí každý člen rodiny denne používa, a čo je potrebné iba občas, aby ste pochopili, koľko skriniek a políc potrebujete. A počítať chemikálie pre domácnosť a čistiace prostriedky. Koľko miesta pre nich potrebujete? Ak v kúpeľni ukladáte niečo iné, napríklad náradie, vianočné ozdoby atď., Musíte ich zohľadniť.

Klasický štýl v interiéri kúpeľne

Pre kompaktné uloženie týchto prostriedkov existuje niekoľko možností. Krabice, organizéry, skrinky, otvorené police. Skúsenosti dizajnérov však naznačujú, že je lepšie kombinovať. Ak má teda každý člen rodiny vlastný box alebo organizátor, potom je udržiavanie poriadku v nich oveľa jednoduchšie. Pretože aj keď sú veci náhodne vyhodené do škatule, vyzerajú elegantnejšie ako batéria pohárov a šišiek.

Veľké domáce spotrebiče

Práčka nainštalovaná pod doskou dokonale zapadá do interiéru

Dizajn kúpeľne s práčkou a toaletou je už ľahká úloha. To však značne skomplikuje potrebu umiestniť kotol alebo plynovú kolónu. Zamaskujte ich a nebude fungovať. Existujú však spôsoby, ako minimalizovať škody spôsobené týmito príšerami. Aby zaberali menej miesta, odporúča sa, aby viseli nad záchodom alebo pred dverami, aby nezachytili oko.

Horizontálny kotol inštalovaný vo výklenku

Okrem toho sa poraďte so skúseným inštalatérom. Možno je váš model kotla vhodný pre horizontálnu inštaláciu a bude menej viditeľný. A tiež sa pozrite na chrómové verzie ohrievačov vody. V kombinácii s inými prvkami kovovej farby to nebude také pozoruhodné.

Posuvné dvere pomôžu skryť veľké domáce spotrebiče.

Ďalšia fáza: práčka a kôš na bielizeň. Stereotyp okolo vozidla s najvyšším zaťažením bol udržiavaný po dlhú dobu, ale stroj s bočným zaťažením je vhodnejší pre malú kúpeľňu. Pretože na jeho vrchole môžete umiestniť niečo alebo stroj sám, aby sa niečo skrývalo.

Jednou z dobrých možností je umiestniť stroj a kôš pod rovnakú dosku s umývadlom, ak je možné ich postaviť pozdĺž jednej steny. Ak musíte stroj umiestniť osobitne, položte ho von z dverí pod bojler, ak tam visí. Kôš na prádlo - navrch. Ukazuje sa teda, že uhol je využitý naplno.

Béžová farba dodá vášmu interiéru pocit komfortu.

Ktorý kúpeľ si vybrať?

Tu by ste sa mali zamerať na svoje vlastné preferencie. Ak život nie je sladký bez kúpeľa s penou, potom by ste sa ho nemali vzdať kvôli zväčšeniu priestoru, a to ani o 3 metre štvorcové. m. Našťastie teraz existuje dostatok miniatúrnych možností. Uhlové, zúžené, skrátené alebo dokonca neštandardné tvary.

Krásna škandinávska kúpeľňa

Niektoré vane navyše umožňujú inštaláciu dekoratívnych panelov alebo obrazoviek, za ktorými sa umiestnia police na domáce chemikálie. A to je spôsob, ako sa nekúpať o iracionálnom využití priestoru. Pretože existuje celý rad typov zaťahovacích štruktúr, ktoré pomôžu maximálne využiť výklenky pod kúpeľňou.

Biely kúpeľ na tmavom pozadí bude vyzerať oveľa priestrannejšie

Rohová vaňa - ideálne pre malé izby

Na ochranu zvyšku miestnosti pred postriekaním vodou môžu byť závesy premieňané na nezávislý farebný prízvuk. Alebo použite sklo. Lepšia transparentnosť, pretože vizuálne neoddeľuje priestor vôbec. Nezabudnite však, že na ňom budú viditeľné všetky postriekania, čo znamená, že ho budete musieť často umývať. Matte verzia je menej náročná na starostlivosť, ale nedá efekt jedného miesta.

Sprchovací kút

Sprchová kabína má oproti tradičnej kúpeľni mnoho výhod.

Po prvé, je ekologický. A ekonomicky, pretože spotreba vody je oveľa menšia. A za druhé, čo je v našom prípade dôležité, aj výdavky na priestor. A výber stánkov nie je horší ako kúpeľ. Líšia sa tvarom a výplňou. V niektorých môžete dokonca počúvať rádio. Pamätajte však, že drahé modely sú často väčšie. Malé kúpeľne sú však 3 metre štvorcové. m bude lepšie, ak vyhráte trochu viac oblasti pomocou rohových modelov.

Ale dôležitejšie pri výbere výšky palety. Ak sú v dome deti alebo starší ľudia, potom je lepšie zvoliť modely s nízkou paletou. A nezabudnite zvoliť optimálny materiál stien. Priehľadné posuvné dvere sú ako zvyčajne vhodné na úsporu miesta.

Pre rodiny s malými deťmi je lepšie zvoliť si sprchovaciu kabínu s hlbokou vaničkou

Existuje tiež radikálna možnosť rozšírenia priestoru - fínska sprcha. Keď je umývadlo usporiadané priamo na podlahe, hlavnou vecou je vytvorenie správneho odtoku. Za týmto účelom položte podlahu so sklonom smerom k rebríku na vodu. V ideálnom prípade si takáto konštrukcia vyžaduje podlahu teplej vody, aby voda rýchlo zasychala. K tomuto dizajnu však vôbec nedochádza a dokonca aj v malej miestnosti sa môžete bezpečne pohybovať. Okrem toho je pri usporiadaní takejto sprchy vhodné vytvoriť výklenok na skladovanie, v ktorom sú umiestnené zásuvky, do plnej výšky.

Farebné oddelenie jednotlivých zón v interiéri kúpeľne

Toaletné misky

Úspora na konečných materiáloch je jednou z hlavných výhod kombinovanej kúpeľne

Máte šťastie, ak si môžete naplánovať kúpeľňový dizajn s rozlohou 3m2. m bez WC. Ak sa tomu však nezabráni, existujú spôsoby, ako to umiestniť čo najkompaktnejšie. Napríklad toalety zavesené na stene vyzerajú ľahšie a ľahšie sa s nimi čistia. Áno, inštalácia vyžaduje krabicu, ktorá bude súčasťou oblasti na skrytie nádrže a potrubí. Ale na výslednú rímsu môžete často vložiť potrebné veci alebo výzdobu. Mimochodom, rohová inštalácia je tiež vhodná pre toaletu, aj keď je to trochu neobvyklé.

Červená farba v interiéri kúpeľne kombinovaná s toaletou

Závesné WC ušetrí miesto vo vašom interiéri

Tip! Ak vaši rodinní príslušníci nemajú žiadne konkrétne inštalačné potreby, pozrite sa na miniatúrne možnosti. Z hľadiska funkčnosti nie sú horšie ako bežné, ale je ľahšie stáť v malej miestnosti.

Klampiarske výrobky s neobvyklým dizajnom v podkroví v štýle interiéru

Čo robiť s umývadlom?

Umývadlá sa často čistia úplne, len aby sa šetril priestor. Najmä ak existuje kúpeľ. Ale ak ste si vybrali stánok, potom to potrebujete. A existujú spôsoby, ako ho nainštalovať bez straty miesta.

V kúpeľni 3 metre štvorcové. umývadlo musí byť kompaktné

Rohové umývadlo je ideálne pre interiér malej kúpeľne

Jednoduchá možnosť - malé rohové modely. Sú dosť na umývanie a čistenie zubov a miesto je obsadené minimom. Zložitejšie - umývadlo s bočným odtokom. Podľa týchto návrhov je všetok priestor voľný, čo znamená, že sa tam zmestí práčka, police alebo podstavec.

Dôležité veci! Ak kúpeľňa potrebuje šnúru na vešanie prádla, potom si cestu - skladacie. V zloženej verzii je to len ľahká doska na stene, takmer nepostrehnuteľná.

Umývadlo umiestnené na záchode je ďalším skvelým spôsobom, ako ušetriť miesto.

registrácia

Štýlový moderný interiér malej kúpeľne

Je lepšie pristúpiť k výberu povrchovej úpravy iba vtedy, keď je už jasné, čo je tam, kde je. Všeobecné pravidlá pre dokončenie malej kúpeľa sú rovnaké ako pre každú malú miestnosť.

  • Svetlé farby. Vizuálne rozširujú priestor a dodávajú pocit čistoty.
  • Lesklé povrchy odrážajúce svetlo. Rovnako ako zrkadlá rozširujú priestor. Ale v malej miestnosti je lepšie zrkadlo zavesiť, aby sa efekt zrkadlovej chodby nedostal.

Zrkadlo v interiéri pomôže vizuálne zväčšiť priestor

Lesklé strieborné steny v modernom interiéri

  • Stredné alebo malé prvky dekorácie, aby nedošlo k vizuálnemu preťaženiu priestoru. Ale tiež to nestojí za to príliš sa zmenšovať, takže sa mu nedotkne v očiach. Napríklad, urobiť nejaké dekoratívne prvky mozaikou je skvelý nápad, ale na pokrytie celej miestnosti pixelmi - nie toľko, vaše oči sú unavené.
  • Zvislé a vodorovné čiary. S ich pomocou môžete priestor vizuálne zväčšiť alebo zvýšiť strop. Ale tu je pravidlo podobné pravidlám v odevoch: aby čiara vizuálne kreslila siluetu, musí byť nepretržitá a nesmie byť rozdelená na kusy. Vytvorenie týchto riadkov môže nielen dokončiť, ale napríklad zavesiť vodorovné police.

Zvislé pruhy spôsobia, že miestnosť bude vizuálne vyššia.

  • Diagonálne je ďalší spôsob použitia vizuálnych efektov. Ak položíte dlaždice na diagonále, miestnosť sa tiež rozšíri.

akcenty

Keramický drez a svetlá mozaika budú jasnými akcentmi vášho dizajnu.

Všeobecne je výhodné zvoliť miniatúrne diely. Tu sú však možné výnimky. Napríklad jeden veľký, jasný prvok môže odvrátiť pozornosť od menej úspešných prvkov. Napríklad z kotla. Je však lepšie nezúčastňovať sa na počte prízvukov, ak nie je dostatok miesta. Svetlý koberec, uteráky a dávkovače mydla môžu stačiť, ak už existujú jasné prvky vo farbách stien. Toto je spôsob, ako osviežiť interiér, keď sa vám páči. Len zaveste textílie inej farby, vymeňte dávkovače, pri ich použití ušívajte prikrývky na koši. Nový dojem a minimálne náklady.

Svetlá stena pomôže zvýrazniť konkrétnu oblasť

Aby váš interiér nebol nudný - pridajte doň jasné prvky

Tmavé farby. Môžu byť dobrou pomocou, ak ich používate pri dávkovaní. Napríklad stmavte výklenok tak, aby vyzeral hlbšie, ako v skutočnosti je. Alebo položte na podlahu tmavú dlaždicu, aby jasne kontrastovala s bielym stropom a zvýšila výšku miestnosti. Napríklad pri návrhu kombinovanej kúpeľne 3 metrov štvorcových. m stmaviť výklenok s toaletou.

Biela farba zmäkne červeno-čiernu kombináciu a zjemní vnútro.

Návrh kúpeľne 3 štvorcový. m: materiály

Interiér kúpeľne musí odolať pomerne zložitým podmienkam. Voda, pokles teploty. Tradičná povrchová úprava s keramickými alebo porcelánovými dlaždicami. Je to praktická možnosť, odolná proti vlhkosti, náchylná k plesniam, ľahko sa čistí a spokojná s výberom farieb a textúr.

Dlažba v interiéri kúpeľne je najobľúbenejšia

Jedným z moderných materiálov je vinyl tapeta. Sú odolné, odolné proti vlhkosti, môžu sa prať a natierať. Ale aj s týmto vedomím sú lepšie prilepené k najsuchším oblastiam miestnosti. Napriek tomu je vinyl dobrý spôsob, ako pridať neobvyklé prízvuky, pretože sa štylisticky veľmi líši od obvyklých vzorov dlaždíc. Môžete napríklad hrať na rozdiel od prírodných textúr a jemných kvetinových vzorov.

Vinylová tapeta v dekorácii steny kúpeľne

Pre fanúšikov minimalizmu v dekorácii sú odolné voči vlhkosti. Ak dávate prednosť jednoduchým hladkým povrchom, teraz existuje dostatok vhodných materiálov, ktoré sa ľahko čistia. Často obsahujú antimykotiká. A pomocou sfarbenia môžete ľahko vytvoriť presne farbu, ktorá vyhovuje vášmu nápadu, čo nie je vždy možné pri použití hotových materiálov.

Interiér malej kúpeľne v štýle boho

A nezabudnite sa uistiť, že nábytok, ak je, je odolný aj proti vlhkosti. Napríklad povrchy ošetrite špeciálnymi zlúčeninami, ktoré nájdete v železiarňach. A dokonca aj švy a spoje medzi nábytkom, ktoré sa neplánujete pohybovať, je potrebné tmel uzavrieť, aby sa tam nedostala voda a prach.

Pin
Send
Share
Send
Send