Užitočné nápady

Povedzte nie: aké izbové rastliny nie je možné v dome uchovávať?

Pin
Send
Share
Send
Send


Nie je veľa ľudí, ktorí v byte nemajú aspoň jeden malý kvetináč. Izbové rastliny sú schopné úspešne doplniť akýkoľvek štýl, aj keď ste odhodlaní minimalizovať alebo prísne špičkové technológie. Pri nákupe rastlín je nepravdepodobné, že by ste niekomu povedali o „úskaliach“, a napriek tomu môžu doslova otráviť váš život! Zostavili sme zoznam rastlín, ktoré je potrebné označiť ako definitívne „nie“ vo vašej domácnosti. Budete prekvapení, koľko tam nevinne vyzerajúcich kvetov sa objavilo!

1. Azalea

Krásny vzhľad a smrtiaci vkus - preto môžete túto kvetinu stručne opísať. Azalea vyzerá veľmi pôsobivo na každom parapete, je bohatá na kvitnutie a nenáročná na starostlivosť, ale jeho listy obsahujú toxické látky. Pri požití môžu dokonca spôsobiť toxický šok! Ak vo vašom byte žijú zvedaví miláčikovia, ktorí smädnú zbierajú lístie alebo dve z rastliny, odporúčame vám okamžite poslať azalku do smetného koša - to predĺži životnosť vášho domáceho maznáčika o mnoho rokov.

2. Anthurium

Nie je to najpopulárnejšia, ale veľmi veľkolepá rastlina, ktorá za svojím svetlým vzhľadom skrýva vážne nebezpečenstvo. Ak v prípade azalky bolo potrebné ju ochutnať, potom stačí strihať anthurium alebo ho transplantovať do iného hrnca: korene rastliny a jej šťavy obsahujú toxické látky, takže ak sa šťava práve dostane na pokožku, spálite. Ak sú v dome deti, mala by sa táto rastlina kategoricky opustiť.

3. Oleander

Ak ste sledovali film „White Oleander“, pravdepodobne viete, koľko zla sa skrýva v tejto krehkej rastline: oleandrové kvety sú veľmi jedovaté, ale to nie je koniec ich nebezpečenstva. Dokonca aj ich vôňa môže spôsobiť závraty, najmä ak udržujete oleander v zime v interiéri. Preto je lepšie nahradiť túto kvetinu niečím viac nevinným.

4. Dieffenbachia

Diffenbachia môže spôsobiť opuch hrtana, ak budete chcieť jej listy. U obzvlášť citlivých ľudí a detí môže takáto činnosť spôsobiť otravu. Pri presádzaní alebo prerezávaní vás rastlina spáli šťavou a ak sú v dome alergie, potom sa očividne ťažko stretnú s podobným zeleným „susedom“.

5. Monstera

Neviem o vás, ale ja osobne považujem za ťažké pochopiť, ako je pre ľudí ťažké zasadiť takúto rastlinu v ich dome: jednoznačne ho z nejakého dôvodu nazvali takým monštruóznym menom! Ďalej sa hovorí, že monštrum nasáva energiu od spiacich ľudí, vďaka čomu sú jeho listy veľké a mäsité. Z tohto dôvodu sa odporúča umiestniť do kancelárií: absorbovanie všetkých negatívov vytvára ticho v miestnosti.

Ak vás takéto príbehy nezaujímajú správne a ste zvyknutí uveriť iba faktom, sú tu: Šťava Monstera je skutočne jedovatá a môže spôsobiť nielen opuchy, ale aj konjunktivitídu.

6. Begonia

Krásna begónia môže byť dokonca užitočná: rastlina produkuje antimikrobiálne látky. Budú však bezpečné pre alergie a domáce zvieratá? A tí a ostatní môžu na ne reagovať úplne nejednoznačne. Begonia navyše obsahuje soli kyseliny šťaveľovej, ktoré môžu spôsobiť vážne popáleniny v ústach. Preto je lepšie nahradiť túto krásnu rastlinu napríklad ružami.

7. Fern

Rôzne variácie paprade sú často základom zimnej záhrady: sú skutočne veľmi krásne a môžu z každej miestnosti urobiť skutočný pôvabný les! Existuje tiež názor, že paprade môžu chrániť dom pred zlými duchmi a zmieriť ľudí, ktorí v ňom žijú. Bohužiaľ, v prípade alergií v byte sa bude musieť opustiť všetky tieto magické vlastnosti.

8. Orchid

Nie je to tak dávno, keď sa táto orchidea považovala za niečo vzácne a exotické, ale teraz sa často pestuje priamo na parapete a zaisťuje skutočné záhrady orchideí. Ak sa pri čítaní tohto pozeráte na svoju pôsobivú zbierku s hrôzou, upokojíme vás: orchidey nie sú jedovaté! Môžu však spôsobiť závraty a dokonca aj bolesti hlavy u ľudí, ktorí sú zvlášť citliví na zápach. Nezabudnite na to a zaplňte celý priestor svojej izby krásnymi kvetináčmi.

9. Ficus

Ficus na prvý pohľad je pomerne neškodná a dokonca nudná rastlina, ktorá sa zvyčajne umiestňuje do kancelárií v pôsobivých vaničkách. Medzitým v noci zákerne absorbuje kyslík, takže okolie s fíkusom je v malej spálni neprijateľné. Tiež ho neumiestňujte do škôlky: kto vie, k čomu povedie táto „chamtivosť“ kyslíka rastliny.

10. Ivy

Nakoniec sa s vami podelíme o niekoľko „legiend“: napriek skutočnosti, že brečtan je dosť nevinná rastlina a dokonca čistí vzduch, môže to byť vinník toho, že ešte stále nie ste ženatý: v starých dobách verili, že dievča, ktorá rastie brečtan, navždy zostane stará slúžka.

Prvý rok sa oženil, takže sa s láskou pozeráš na svoju krásnu brečtan? Bohužiaľ, a tu je mazaný - môže dostať svojho manžela z domu! Avšak veriť tomu alebo nie, je len na vás.

Pin
Send
Share
Send
Send