Užitočné nápady

12 vecí v kuchyni, ktoré je potrebné zahodiť. Okamžite!

Pin
Send
Share
Send
Send


Nie je v kuchyni miesto? A možno, vaša kuchyňa nie je vôbec malá, ale len plná zbytočného odpadu, z ktorého je čas sa zbaviť? Začneme čistenie!

Čo presne ide do koša?

1. Žlté magnety a staré poznámky na chladničke

Pozrite sa na svoju chladničku: visí na nej magnety a upomienky z pred tromi rokmi? Nie, neponúkame vám, aby ste zo svojich ciest vyhodili všetky magnety: toto je koniec koncov spomienka na šťastné letné chvíle. Majú však všetky vaše magnety skutočnú hodnotu? Dokonca aj magnety (niekedy nie najroztomilejšie) vo forme symbolov budúceho roka, ktoré dostávame každý nový rok? Alebo magnety s reklamami, ktoré sa distribuujú bezplatne v obchodoch?

Ušetrite iba to, čo je srdcu drahé, a potom stena chladničky prestane byť zbierkou „najrôznejších vecí“ a oko skutočne poteší.

2. Plastové vrecká zo supermarketu

Absolútne v každej kuchyni je „balenie s obalmi“ alebo škatuľka s obalmi. Nie, má, samozrejme, určitý význam a určite sa hodí väčšina balíkov. Jedného dňa to tak nie je.

Spravidla vykonajte audit a vyhoďte najmenej polovicu balíkov. Môžete zanechať iba niekoľko veľkých balíkov (do koša) a pár stredných (len pre prípad). A to je všetko. Pochopte, že balenia sa hromadia v priebehu rokov (choďte do supermarketu - vezmite si balíček na výrobky, kúpte si novú sukňu alebo bundu - predávajúci ich umiestni do krásneho obalu) a koľko z nich používate druhýkrát? Nezabudnite: ukladanie balíkov je hlúpy zvyk, ako sa zbaviť.

Nakoniec si kúpte normálne vrecia na odpadky a choďte na potraviny s plátnovou taškou (ak sa celý týždeň nezakúpite).

3. Odpad z domácich spotrebičov

Zafarbovač, odšťavovač, mixér, hriankovač ... Pamätáte si, keď ste pripravovali oblátky alebo džúsy z čerstvých pomarančov? Čo predchádzajúci rok? Zbytočné domáce spotrebiče zbierajú prach a odpadky do kuchyne, preto je čas poslať ho do chaty, predať ho na webovej stránke za bezplatné inzeráty alebo darovať susedom.

Stanovte si nové pravidlo: nepoužívajte túto vec dlhšie ako rok - mimo dohľadu! Obzvlášť ak máte malú kuchyňu.

4. Hrnčeky s malými hranolčekmi

Sme si istí, že vo vašej kuchyni nájdete pár starých hrníčekov so zlomeným alebo prasklým povrchom. Vyzerá to ako škoda vyhodiť, ale už sa od nich už viac nepijem. Tak prečo ich potrebujete?

Po prvé, štiepané pery môžu ublížiť, po druhé, šálka s prasklinou môže prasknúť, keď doň nalejete vriacu vodu, po tretie, v trieskach sa nahromadí nečistota, ktorú je takmer nemožné vyčistiť obyčajnou špongiou, po štvrté, v dome sa rozbijú. riad je zlý znak. To je veril, že prostredníctvom týchto malých prasklín bohatstvo a šťastie "utiecť" z domu. Mali by ste sa, samozrejme, báť povery, ale stále je lepšie poslať staré hrnčeky do koša.

5. Prasknuté platne

To isté s prasknutými doskami. Predstavte si, čo by sa stalo, keby sa tanier rozpadol priamo vo vašich rukách (a v ňom bude horiaca polievka alebo horúca pečienka). Myslíme si, že to nebude najlepšia večera vo vašom živote.

Okrem toho sa na farbenie riadu často používajú látky obsahujúce soli škodlivých kovov (kobalt, bór alebo kadmium). Zatiaľ čo námraza je celá, všetko je v poriadku. Ale ak dôjde k prasknutiu alebo rozliatiu, jedy vaše jedlo pomaly otrávia. Zrátané a podčiarknuté: Akonáhle uvidíte rozbitú dosku, rozlúčte sa s ňou raz a navždy.

6. Malý odpad z krabíc

Než len nevyplnené škatule kuchynskej sady: nájdete tu malé omáčky, servítky, žuvačky, tyčinky, ktoré prišli s jedlom z donáškovej služby. Niekoľko skúmaviek na kokteily, pár šálok na jedno použitie, zvyšky fólie na pečenie, balenie zo sady špongií ... Rozumieš. Iný odpad, ktorý je čas vyhodiť.

Vyčistite zásuvky a budete prekvapení, koľko miesta máte v kuchyni k dispozícii.

7. Vyprázdnite poháre a plastové nádoby na odpad

Zdá sa, že v domácnosti sú potrebné sklenené nádoby, ako aj plastové obaly. Ale niekedy sa hromadí toľko, že zaberajú celú krabicu. Prečo toľko potrebujete?

Zamyslite sa nad tým, ktoré kontajnery neustále používate a ktoré nepoužívate vôbec. Zanechajte iba tie potrebné a zvyšok odneste do chaty alebo ich odovzdajte susedom. Ale z ďalších sklenených pohárov si môžete na záhrade pripraviť krásne lucerny a zavesiť ich okolo sekcie (môžu sa tiež zmeniť na pôvodné svietniky alebo vázy). Žiadne chaty? Potom to jednoducho vyhoďte.

8. Utierané bavlnené uteráky

Ďalšie problémy s kuchyňou - vyblednuté a vyblednuté uteráky pripomínajúce kúsky zo starých dosiek. Stále majú nepríjemný zápach, s ktorým sa nemôžete dostať. Povedome? Dajte to napraviť: odporúčame vám kúpiť úplne novú súpravu kuchynských utierok alebo ich nahradiť papierovými utierkami v kotúči.

Ak sa rozhodnete neopustiť obvyklé bavlnené utierky, uistite sa, že sa čerstvé uteráky objavia v kuchyni raz týždenne.

9. Plastové doštičky

Chceli by ste do misky pridať tajnú zložku ... plast! Keď krájate jedlo na plastovej doske, ostrý nôž sa rozpadá nielen na zeleninu alebo mäso, ale aj na povrch dosky. To vám na večeru prinesie kúsky plastu: nevšimnete si to, ale stále tam budú.

Preto meníme plastové dosky na drevené (nevyhnutne z bambusového alebo gumového dreva hevea), silikónu alebo skla: sú ekologické a bezpečné.

10. Staré čistiace špongie

Skutočnosť, že stará špongia na umývanie riadu - to je hlavná živná pôda pre baktérie, pozná každý rešpektujúci hostiteľka. Z nejakého dôvodu však „vypršané“ špongie stále ležia pri umývadle.

Špongiu je potrebné vymeniť najmenej raz za dva týždne (pokiaľ možno častejšie). Ak sa nová špongia znečistí príliš rýchlo (predpokladajme, že to trvá niekoľko dní), zahrievajte ju v mikrovlnnej rúre jednu alebo dve minúty: baktérie a nepríjemný zápach zmiznú. Dajte to bez fanatizmu: špongiu vyhoďte skôr, ako sa zmení na prach.

11. Zastarané kuchárske knihy

V každom dome je niekoľko kuchárok, ktoré sme zdedili od našich babičiek. A skutočne existujú recepty na všetky časy. Ale iba v prípade, že potrebujete pripraviť originálne jedlo alebo aktualizovať recept svojich obľúbených palaciniek v hlave, nepozeráte sa do starej dobrej knihy, ale v prehliadači rýchlo vyhľadáte výraz „Fritters on kefir recept“. A po pár hodinách sú na stole chutné koláče a kniha zostáva, aby zhromažďovala prach na polici.

Je dobré, keď kuchárske knihy ticho čakajú na svoj čas (budú čakať?) V domácej knižnici, ale veľmi často ležia na najvýznamnejšom mieste v kuchyni. Je to jedna vec, ak zbierate publikácie o autorských právach od najlepších kuchárov na svete (a čítate ich) a chcete svoju zbierku predviesť hosťom. Ďalšia vec je, keď sa knihy nepoužívajú už 15 rokov a iba zapchávajú kuchyňu.

12. Produkty po lehote splatnosti

V ideálnom prípade vykonávajte všeobecné upratovanie v kuchyni. Zahoďte sušenú kečup, zozbierajte cestoviny roztrúsené po celej skrini, odstráňte z chladničky pleseň a zvyšky starého syra.

Tieto výrobky sú už nebezpečné a určite ich nebudete jesť. Okrem toho zaberajú veľa miesta a kazia celkový vzhľad kuchyne (a náladu hostesky). Jedným slovom: vyhodiť!

Pin
Send
Share
Send
Send