Užitočné nápady

Interiérové ​​kvety a rastliny do kuchyne - vyberte nenáročné, užitočné a krásne

Pin
Send
Share
Send
Send


Izbové rastliny a kvety v interiéri kuchyne sú vždy krásne a užitočné - osviežujú vzduch a dodávajú pohodlie, farbu, takže sú obývateľné. Kuchyňa však nie je najlepším miestom na chov domácej záhrady kvôli náhlym zmenám teploty, množstvu tukových výparov a vysokej vlhkosti. Preto výberom izbových rastlín a kvetín do kuchyne by ste sa nemali zameriavať iba na ich krásny vzhľad. Koniec koncov, kvitnúce exempláre, ktoré sa vám páčia v obchode, môžu byť úplne nevhodné na život v podmienkach tejto miestnosti.

Ale stále existuje niekoľko rastlín a črepníkových rastlín, ktoré sa môžu a mali by sa pestovať v kuchyni. Pozrime sa, aké rastliny a izbové kvety, ako sa o ne starať a kam je lepšie ich umiestniť.

10 ideálnych izbových rastlín do kuchyne (ozdobné a listnaté)

Do záhradníckych kuchýň sú vhodné iba tie, ktoré sú odolné voči suchu a ktoré dokážu odolať zmenám teploty, nevyžadujú bohaté postrekovanie.

Tu je zoznam izbových rastlín, ktoré sa výborne udržiavajú v kuchyni:

 1. Chlorophytum;
 2. aglaonema;
 3. Epipremnum (Scripsis golden);
 4. Sansevieriya;
 5. Zamioculcas;
 6. zeleň;
 7. kaktusy;
 8. Fatty (Crassoule);
 9. filodendron;
 10. Nolíny (bokarneya).

Chlorofyt v tomto zozname je v prvom rade nielen pre jeho nenáročný charakter, ale aj pre schopnosť čistiť a zvlhčovať vzduch dobre. Je také dobré, že sa nazýva vzdušný poriadok a dokonca sa udržiava v kozmických lodiach, kde nie je možné vetrať priestor. Preto v prítomnosti plastového kuchynského nábytku, ako sú drevotrieskové dosky a plynový sporák, sa odporúča ich získať a bude stačiť jedna kvetina do kuchyne. Okrem toho malé a jemné biele kvety rastú v chlorofytoch počas obdobia kvitnutia.

Položte ju na hornú časť náhlavnej súpravy, vysoko na poličku alebo ju vložte do závesného hrnca na ľubovoľnom mieste, ale nie v tieni. Penumbra je povolená, ale nezabudnite, že čím bližšie k svetlu rastie, tým jasnejšie budú jej listy.

Ďalšou obľúbenou kuchyňou je aglaonema, kedysi známa svojou „rolou“ priateľa hlavnej postavy filmu „Leon“. Táto vždyzelená bylinná rastlina, ako je chlorofyt, dokonale čistí vzduch, ale trpí horšími teplotnými poklesmi a potrebuje väčšiu vlhkosť.

Aglaonem so zelenými listami sa dá umiestniť do hlbín kuchyne a rastliny s pestrými listami sa najlepšie udržiavajú bližšie k oknu, ale nie na priamom slnečnom svetle. Listy by sa mali pravidelne čistiť od prachu, čo nie je také ťažké, pretože sú pomerne široké.

Takto vyzerá táto domáca rastlina vo vnútri kuchyne.

Ďalším populárnym druhom je epipremnum (popínavé rastliny). Patrí tiež do kategórie čistenia vzduchu a nenáročných rastlín, a preto je vhodný do kuchyne. Na rozdiel od prvých dvoch izbových izbových rastlín je záhradná rastlina vždyzelená tropická liana, ktorá dorastá do dĺžky 1,5 m.

Pestuje sa takmer kdekoľvek, pretože toleruje kolísanie teploty a dokonca aj umelé osvetlenie, ktoré sa však stáva úplne zeleným. Kam to dať? Najlepšie miesto v hornej časti kuchynskej súpravy, na poličke bufetu, v závesných kvetináčoch atď. Samozrejme, že dlhé izbové rastliny v interiéri kuchyne v štýle Provence vyzerajú najekologickejšie.

Ale v akomkoľvek inom štýle, od klasického po škandinávsky minimalizmus, bude vhodné epipremnum.

Teraz povieme asi 4 účastníkom zoznamu najlepších rastlín do kuchyne - Sansevieria, ktorá je známa aj pod názvom „Teschin jazyk“ alebo „šťuka šťuky“.

Vďaka svojej svetlej farbe a tvaru listov, podobnej riasy alebo plameňu ohňa vyzerá interiér kuchyne „štikového chvosta“ veľmi pôsobivo a pri veľkom raste môže hrať úlohu prízvuku. Vo všetkých moderných štýloch - škandinávskych, minimalistických, vyspelých, moderných a podkrovných, ktoré sú evakuované, sa zachovávajú obmedzenia liniek a tvarov, ako je vidieť na fotografii nižšie.

Môže sa však zmestiť do interiéru kuchyne v klasickom štýle.

Zohľadnili sme iba najobľúbenejšie rastliny, pretože v jednom článku nie je možné povedať o všetkých 10 druhoch z nášho zoznamu. Nemenej zaujímavé však nie sú zamiokulky, kaktusy, filodendrony a iné exempláre. Odporúčame preto, aby ste si tému „kuchynská botanika“ preštudovali podrobnejšie v špeciálnych knihách a videonahrávkach. Medzitým sa na týchto fotografiách pozrite na rastliny a kvety v interiéri kuchyne (posuňte doprava).

10 perfektných kvetov do kuchyne

Aké iné izbové rastliny sú vhodné na zdobenie kuchyne? Samozrejme, jedná sa o izbové kvety, to znamená kvitnúce izbové rastliny - viac náladové a náročné na osvetlenie, teplotu, vlhkosť vzduchu a zalievanie. Ale za správnu starostlivosť počas obdobia kvitnutia vám v plnej miere poďakujú za krásne pupienky. Tu je zoznam izbových kvetín, ktoré sú vhodné pre obsah v kuchyni.

 1. Spathiphyllum;
 2. Hoya Carnose (vosková brečka);
 3. Kalanchoe;
 4. Orchid Phalaenopsis;
 5. Izba Hibiscus;
 6. Saintpaulia, fialová;
 7. hyacinty;
 8. Geranium;
 9. euharis;
 10. Begonia.

Z tohto zoznamu v našej krajine sa najobľúbenejšie kuchynské krásy môžu nazývať pelargónie a orchidey.

Začnime populárnymi svetovými muškáty. Jedná sa o nenáročný, krásny a zároveň veľmi užitočný kvet, o ktorom môžete napísať viac ako jeden článok. Domáce pelargónie sa delia na dve skupiny - voňavé a kvitnúce kvety. Voňavé druhy pelargónie majú malé nenápadné kvety, ale podľa vône tiež cítia skvelé jablká, ruže, muškátové orechy a iné pachy. Krásne kvitnutie, majú veľké kvetenstvo a rôzne farby. Existuje veľa odrôd muškáty a všetky sa líšia listami, ktoré sú samy osebe tiež krásne, veľkosť kvetenstvo, farba a jemnosť starostlivosti.

Tieto známe kvety pre nás v interiéri kuchyne vyzerajú veľmi krásne v akomkoľvek štýle.

A tu sú orchidey vo vnútri kuchyne. Možno je to najčastejšie možné vidieť na rôznych dizajnových fotografiách, iba hortenzia s ňou môže súťažiť.

Na oknách orientovaných na východ alebo západ sa bude cítiť skvele. Kvetina veľmi miluje teplo a svetlo, ale netoleruje priame slnečné svetlo. Aj keď rastlina vybledne, bude vás potešiť zelenými listami. A môžete tiež dať orchideu do priehľadnej nádoby, aby bola viditeľná pôda a bizarné formy koreňov.

Nemenej populárne kvety v interiéri kuchyne sú:

 • Saintpaulia, fialová, begónia, spathiphyllum, calanchoe a hyacinty.

Ako a kde uchovávať kvety v kuchyni

Pri určovaní, ktoré rastliny sú pre vašu kuchyňu najvhodnejšie, je potrebné zohľadniť osvetlenie miestnosti. Na severnú stranu sa vyberajú exempláre odolné voči odtieňom - ​​rovnaké rastliny sansevieri, zamiokulkas, gumy s hustými zelenými listami. A pre dobre osvetlenú kuchyňu si môžete vybrať palmu, ibištek, krotón alebo orchidea.

Najdôležitejším pravidlom je zistiť, aké sú požiadavky rastlín na starostlivosť, a to ešte pred nákupom. Vyhnete sa tak zbytočným výdavkom a sklamaniam.

Dokonca aj tie nenáročné kvety v kuchyni nevydržia dlho, ak ich usporiadate správne. Tu sú nasledujúce odporúčania:

 1. Rastliny nie sú umiestnené blízko umývadla - žiadna z nich nedokáže odolať neustálemu postriekaniu mastnotou a mydlovou vodou.
 2. Kvety v kuchyni by mali zodpovedať rozmerom miestnosti - čím väčšia je miestnosť, tým väčšia by bola vhodná veľkosť.
 3. Nezabudnite, že ozdobné listy sú často nenáročné ako kvet. A tie sú veľmi citlivé na nedostatok svetla.
 4. V blízkosti kachlí, nad horákmi, v blízkosti otvoreného okna na vetranie (v zime) by sa nemali umiestňovať kvety.
 5. Na vrchole je vzduch najsuchší, takže rastliny, ktoré sa tu nachádzajú, sa budú musieť častejšie napojiť a postrekovať.

 1. Silne voňajúce kvety nie sú najlepšou voľbou pre túto miestnosť, ale voňavé korenie sa ukáže byť vhodnejšie.
 2. Črepníkové rastliny môžu byť tiež použité na ozdobenie jedálenského stola - iba je lepšie uprednostniť miniatúrny a úplne zdravý exemplár.

Niekoľko ďalších spôsobov, ako zafarbiť kuchyňu

Najluxusnejšími kvetmi v interiéri kuchyne sú kvitnúce exempláre, ktoré zdobia okenný parapet: begónia a svätá parapia, malý pelargónia, prvosenka, azalka. Pre umiestnenie v strede jedálenského stola fit Shefflera a Dracaena.

Kávovníky, okrasné papriky, miniatúrne granátové jablko alebo pôsobivý citrónový strom harmonicky dopĺňajú štýl kuchyne. V malej vzdialenosti od umývadla (aby sprej neklesol na rastliny), môžete mať kalatau, balzam alebo marant.

Dostatok svetla, ale nechcete rastliny často zalievať? Je potrebné venovať pozornosť sukulentom - kaktusom, agávam, aloe, mastným alebo spathiphyllum.

Ak v miestnosti nie je žiadna kapucňa a problém sa rieši častým vetraním, potom vhodnými kvetmi sú zebrain, tradescantia, chlorophytum, scandapsus, hypoestes, begonia. Všetky tieto rastliny sú odolné voči prievanu.

Kvety v interiéri kuchyne môžu byť umiestnené vo forme pôsobivej zelenej oázy. Ak je miestnosť priestranná, potom základom takéhoto zloženia budú veľké rastliny vo vaniach - ibištek, monštrum, ficus, yucca, dracaena.

Ak je kuchyňa vyzdobená policami a policami, zeleným dekorom budú ampely rastlín - napríklad brečtan, mučenka, tradescantia, bazén rastlín alebo chlorofyt. Pre rastliny v tejto skupine môžete tiež pripraviť špeciálne ozdobné stojany alebo prívesky. A nezabudnite, že v kuchyni je miesto, kde môžete pestovať korenené bylinky - mäta a žerucha, kopr a petržlen, tymián a bazalku.

Pin
Send
Share
Send
Send