Užitočné nápady

Sprievodca štýlom kaviarne v interiéri kuchyne

Pin
Send
Share
Send
Send


Kuchyňa v štýle kaviarne je kuchyňa štylizovaná ako kaviareň v duchu retro alebo vintage, konkrétne podľa:

 • Francúzske bistro;
 • Talianske trattoria;
 • Anglické pekárstvo;
 • Americká večera z 50. rokov;
 • ... alebo v akejkoľvek inej kaviarni.

Pre tých, ktorí chcú vlastnými rukami modelovať vo svojej kuchyni uvoľnenú a uvoľnenú atmosféru kaviarne, cukroviniek, pizzerie alebo reštaurácie, pre vašu inšpiráciu sme pre vás pripravili zoznam 10 nápadov na zdobenie a 100 fotografií.

10 nápadov pre kuchyňu v štýle kaviarne

1. Získajte počítadlo barov

Barový pult nielen podporí štýl kaviarne vo vašej kuchyni, ale tiež uľahčí prácu pri občerstvení, párty a práci s počítačom.

V malej kuchyni bude môcť nahradiť jedálenský stôl a vo veľkej kuchyni môže rozdeliť priestor na zóny v kuchyni, bare a jedálni.

Naj autentickejší barový pult je pult v priehradke, ako napríklad v tejto malej kuchyni v štúdiovom byte.

Tip: Ak v kuchyni nie je vôbec žiadne miesto, môžete previesť parapet na barový pult.

2. Zdobíme jedálenský kút a la bistro

Osobitná pozornosť by sa mala venovať jedálenskému priestoru. Koniec koncov, po správnom vydaní už dosiahnete polovicu atmosféry kaviarne.

Do kuchyne v štýle kaviarne:

 1. Kované stoly a stoličky;
 2. Prútený nábytok;
 3. Vysoké stoličky a stoličky;
 4. Okrúhle stoly;
 5. Stoly na jednej nohe;
 6. pohovky;
 7. lavice;
 8. Kombinácia 2 - 3 malých stolov, ako napríklad v tejto kuchyni v štýle francúzskej kaviarne:

A tu je výber fotografických príkladov dizajnu jedálenských oblastí (posúvač posuňte doprava).

Kaviarne

A samozrejme nezabudnite na tematickú výzdobu jedálenského priestoru. Môže ísť o malú kyticu kvetov na stole, závesné hodiny alebo nástenné svietniky na stenu, odkazy a nápisy (tento problém podrobnejšie rozoberieme nižšie).

Tip: Pri hľadaní stolov a stoličiek v obchodoch s nábytkom nezabudnite nahliadnuť do oddelenia záhradného nábytku a kontaktovať organizácie, ktoré predávajú špecializovaný reštauračný nábytok vrátane pouličného nábytku.

3. Používanie otvorených políc, stojanov a koľajníc

Otvorené police v kuchyni nie sú príliš praktické, ale presne zodpovedajú kánonu bistra, pretože pripomínajú pekárenské vitríny alebo pracovisko baristov v kaviarni. Skrinky náhlavnej súpravy môžete úplne opustiť nie v každej kuchyni, ale navyše nie je také ťažké nájsť miesto pre niekoľko políc a strešných nosičov.

Ak je kuchyňa a jedálenský kút izolovaný jeden od druhého, je možné z kuchyne urobiť profesionálnu kuchyňu šéfkuchára so „skladom“ vo forme stojanu ako na fotografii vpravo hore.

Tip: nezabudnite dať na police štylizovaný interiér kaviarne, napríklad: poháre korenia, fľaše oleja, poháre na víno, medené Turky atď.

4. V interiéri uvádzame charakteristické farby

V interiérovom dizajne prvky reklamy a firemnej identity reštaurácií a kaviarní najčastejšie používajú farby, ktoré stimulujú chuť do jedla: červená, oranžová, žltá, vínová. To platí najmä pre amerických hostí 50-tych rokov.

Tip: V kuchyni v štýle americkej kaviarne sa červené, oranžové a vínové víno väčšinou zriedi kontrastnými bielymi, čiernymi a modrými tónmi. Interiér kuchyne v štýle parížskeho, talianskeho alebo anglického bistra je vhodnejšie tlmený odtieň červenej alebo vínovej v blízkosti prirodzenejších odtieňov - šedá, terakotová, béžová, hnedá atď.

Ak je vaša kuchyňa orientovaná na juh alebo jasné teplé odtiene nie sú podľa vášho vkusu, môžete si ako primárnu farbu zvoliť akúkoľvek inú farbu. Napríklad zelená ako na fotografii nižšie.

5. Vyberte správny povrch.

Aké materiály si vybrať pre dokončovacie steny, podlahy a zásteru?

Náš výber:

 • Toto murivo alebo jeho veľmi kvalitná imitácia pri výzdobe stien;

 • Kriedové tapety alebo nápisy pre steny s 1-2 prízvukmi;

 • Na čelnej strane zástery - „prasa“;

 • Na podlahe sú parkety a / alebo dlažba, obzvlášť autentická je farba dlažby a čiernobiela;

 • Drevená podšívka pozdĺž stien;

 • Staromódne tapety - kvetované, kontrolované atď. Alebo s tematickou potlačou;

 • Tematické tapety na zvýraznenie prízvuku;

 • Airbrush, maľovanie alebo fresky na jednej stene;

6. Vyrábame okná v štýle kaviarne

Záclony sú ďalším štýlovým detailom interiéru kuchyne v štýle kaviarne. Pre improvizovanú francúzsku, taliansku alebo anglickú reštauráciu sú vhodné záclony diskrétnych farieb a motívy krajiny týchto typov:

 1. Závesná kaviareň;
 2. Rímske rolety;

 • Pruhované markízy markízy sú priamym citátom z bistro štýlu. Na nasledujúcej fotografii je príklad toho, ako poraziť takéto záclony v interiéri kuchyne v štýle kaviarne.

Do interiéru americkej večere sa zmestia rovnaké červené markízy, rolety a akékoľvek záclony so šachovou alebo tematickou potlačou.

Tip: Je ťažké nájsť hotové záclony v správnych farbách a veľkostiach, takže je lepšie si ich objednať v ateliéri, na webových stránkach veľtrhu remeselníkov a ešte lepšie - šiť si ich sami.

7. Dávame prednosť technológie a sanitárne v retro štýle

Ak ste v štádiu plánovania dizajnu kuchyne, skúste vybrať všetky domáce spotrebiče a sanitárne výrobky v retro štýle, pretože dnes si ich môžete kúpiť v ktorejkoľvek predajni.

Ak je vaším cieľom aktualizovať a konvertovať už vytvorený interiér alebo nemáte príležitosť / túžbu vybrať všetko vybavenie od chladničky po retro vyrobený kávovar, môžete si kúpiť iba niekoľko štylizovaných spotrebičov, napríklad hriankovač alebo kanvicu od spoločnosti Smeg.

Tip: V interiéri kuchyne v štýle kaviarne nie sú malé domáce spotrebiče iba potrebnými vecami, ale sú aj súčasťou sprievodu. Ak je na stole dostatok miesta, môže byť veľa zariadení a nemali by ste ich skrývať v skrini.

8. Zdobíme steny stenami retro alebo retro.

Pri vytváraní malej Francúzska, Talianska alebo Anglicka vo vašej kuchyni nezabudnite pridať jeden alebo niekoľko znakov a zobraziť slová ako „Chuť k jedlu!“, „Bistro“, „Cukráreň“, „Café“ vo francúzštine, angličtina „Bakery“, “ Čas na čaj "," Káva "," Cookie "," Dobré ráno! "A tak ďalej a talianska" Cucina "," Ristorante "," Pizza "," Špagety "atď. Pri amerických retro motívoch sa značky s podsvietením LED hodia ako „Open“, „Grill“, „Bar“ atď.

Tip: Na webovej stránke Etsy môžete vyhľadávať veľký výber rôznych napodobenín a skutočných historických (alebo retro) značiek alebo to urobiť sami.

9. Vytvárame príjemné osvetlenie.

Využite techniky svetelného dizajnu reštaurácie, pomocou ktorých môžete okamžite vytvoriť atmosféru ústrania a romantiky vo vašej kuchyni, napríklad počas večere. Osvetlenie v kaviarňach je vždy lokálne a teplé, takže na vašom jedálenskom stolíku nechajte stáť aj sviečka a visieť nad ňou nástenná lampa, stropná tienidlo, luster alebo lampa vo vidieckom štýle.

Pracovná plocha by samozrejme mala byť dobre osvetlená a do okolia môžete zavesiť nástenné svietidlo ako pouličné svietidlo.

10. Vyberte tematický dekor a doplnky

Ako viete, štýl interiéru tvoria detaily, takže sa snažte vybrať dekor, riad a rôzne doplnky príslušného predmetu, ale nezabudnite, že musia byť dobrej kvality, aby nevyzerali ako falošní.

Tu je niekoľko položiek, ktoré môžu ozdobiť kuchyňu v štýle francúzskeho bistra.

Ale taká kuchyňa v štýle amerického večera pop art.

Pin
Send
Share
Send
Send