Užitočné nápady

Krásne detaily pre servírovanie stola: 20+ nápadov a 10 workshopov

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak sa chystáte na dôležitú udalosť, alebo ak chcete iba krásnu a elegantnú večeru, nemusíte chodiť do reštaurácie. Môžete si nastaviť stôl, ktorý spôsobí potešenie, sami. Zároveň nemusíte kupovať ani drahý set - len pár originálnych detailov dekorácie. Vybrali sme pre vás niekoľko majstrovských kurzov, ktoré vás naučia, ako rýchlo a efektívne postaviť stôl bez veľkých výdavkov.

Začnite s servítkami

Všimli ste si, ako je stôl v reštaurácii transformovaný úhľadne zloženou servítkou? Doma si obyčajne vezmeme servítky podľa potreby z držiaka na servítky, ale pri zvláštnych príležitostiach musíme túto položku položiť na každú dosku pred večerou. V ideálnom prípade bude látka látkou, ale vhodný je aj hrubý papier. A ako to minimalizovať, pozri nižšie.

Táto servítka bude vreckom na príbory alebo kvetinu:

Môžete jednoducho vložiť pôvabnú ružovú obrúsku na tanier alebo ju umiestniť do pohára, pričom ju doplníte listom zelenej obrúsky.

Zamerajte sa na spotrebiče

Zariadenia sa dajú nielen vložiť na obrúsku, ale aj vydať. Najjednoduchšou možnosťou je ich zviazať stuhou alebo povrazom a pridať pekný detail, napríklad kvet. Napríklad:

Medzi zubami vidlice môžete pripnúť návštevnícku kartu, ak máte veľkú udalosť.

Zaujímavým nápadom nie je dať zariadenia a vložiť ich do jednotlivých pohárov.


Na večeru pre 2 až 4 osoby môžete zariadenia umiestniť do všeobecného koša, ktorý bude tiež ozdobou stolov. Mimochodom, kôš je tiež užitočný pre chlieb, takže tu je majstrovská trieda toho, ako sa dá tkať nezávisle na novinách.


Centrálne zloženie

Na veľký stôl, na ktorom sa riady voľne hodia, by bolo vhodné pridať veľký dekoratívny predmet alebo skupinu menších predmetov. V ideálnom prípade ich tvar zdôrazní geometriu stola: okrúhla váza bude vyzerať skvele na bicykli a obdĺžnikový alebo niekoľko malých predmetov vo vzájomnej vzdialenosti bude vyzerať skvele na pretiahnutom jednom. Najlepšie zo všetkého je, ak je táto dekorácia nízka, aby vás neovplyvňovala pri komunikácii s opačnou osobou.

Najjednoduchšie: dajte kvety do stredu stola. Tu je niekoľko inšpiratívnych príkladov:

Ak chcete niečo originálnejšie, pokračujte! Páčili sa nám tieto workshopy:

1. Balón z balóna

Budete potrebovať vázu alebo kvetináč, kôš, hélión a nejaké zručnosti v makrame. Osvojenie tejto techniky pomôže postupným postupom na druhej fotografii. Mimochodom, balón môže byť nafúknutý bežným vzduchom, potom by mal byť držaný v hornej časti prútikom uviaznutým v kvetoch.


2. Gramofóny v plechovke

Namiesto kvetov vo váze môžu hostí prekvapiť svetlé papierové gramofóny v jednoduchom pohári alebo plechovke. Sú zvlášť vhodné na letné hostiny.

A nebojte sa experimentovať s neobvyklým použitím známych objektov: aj keď nie je úplne jasné, ako sa to všetko ukázalo ako súčasť porcie, každý detail vyzerá na svojom mieste!


Jedlo ako dekor

Nezabudnite, že krásne servírované jedlá sú hlavnou radosťou pre oči i žalúdok. Samostatné výrobky môžu tabuľku účelne ozdobiť. Lídri sú samozrejme ovocie, ale nápad s mrkvou je tiež dobrý:
Pin
Send
Share
Send
Send