Užitočné nápady

Ako si vybrať prikrývku: typy plnív, vlastnosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Dnes sa pozrieme na kľúčový aspekt zdravého spánku - prikrývky a na výber prikrývky, ktorá môže skutočne zmeniť váš spánok. Posteľné doplnky sú subjektívnou voľbou každej osoby. Pri rozhodovaní, či si chcete kúpiť výrobok, ktorý obsahuje výplň vyrobenú z ovčej alebo ťavej vlny, páperia, bavlny alebo syntetických vlákien, musíte vziať do úvahy svoje fyziologické vlastnosti, teplotu, veľkosť postele. Len s prihliadnutím na tieto vlastnosti sa budeme môcť rozhodnúť, ktorá deka je lepšie zvoliť, aby sa zabezpečil zdravý, plný a zdravý spánok.

Kombinácia dvoch rôznych typov a farieb prikrývok vyzerá na posteli krásne

Modrá prikrývka

Predmetom počiatočnej štúdie by mala byť etiketa, ktorá hovorí o výrobcovi, vlastnostiach čistenia a ošetrovania, ktoré plnivo sa používa a tkanine obalu tohto produktu.

Tip! Poťah by mal byť zošitý z prírodnej tkaniny.

Značka „NOMITE“ znamená, že výrobok má prírodné plnivo. K nemu musia byť priložené pokyny na použitie.

Výber pokrývky je dôležitý a zodpovedný proces. Koniec koncov, malo by vám poskytnúť teplý a zdravý spánok.

Niektorí výrobcovia používajú symbol tepla vo forme kruhov. Ich počet sa pohybuje od jednej do piatich.

Než si vyberiete perinu, nezabudnite skontrolovať kvalitu výplne. Nesmie obsahovať nebezpečné chemikálie, nečistoty, impregnáciu lepidla alebo silikónu.

Tip! Adresa prevereného a osvedčeného výrobcu.

Ak dávate prednosť náplni ťavej vlny, venujte osobitnú pozornosť vôni, ktorá pochádza z produktu. Nepríjemný zápach naznačuje, že vlna prešla neúplnou technológiou čistenia alebo spracovania.

Pred zakúpením prikrývky nezabudnite na kvalitu výplne.

Vďaka obrovskému výberu posteľnej bielizne bude každá prikrývka vyzerať skvele a ladí s interiérom.

Prírodné plnivo má schopnosť "dýchať" a vysoký stupeň hygroskopicity. Tieto vlastnosti vám umožnia cítiť sa pohodlne počas spánku, nebude veľmi chladno ani horúco. Nie sú však také praktické ako syntetické analógy a vyžadujú osobitnú starostlivosť.

Ak ste chorí s bronchopulmonálnymi chorobami, vyberte hypoalergénnu pokrývku vyrobenú z holofiber, silikónu, silikonizovaného vlákna alebo umelej labuť. Okrem toho je použitie syntetického plniva veľmi jednoduché. Ľahko sa umyjú, dokonca aj v práčke a rýchlo schnú, sú odolné a trvanlivé. Moderné výrobky sú oveľa teplejšie a ľahšie ako ich predchodcovia.

Vďaka moderným plnivám môžete v práčke ľahko prať prikrývku podľa potreby

Vlna béžová a čierna deka sa dobre hodí do tohto interiéru spálne

Akákoľvek prikrývka zasunutá do obliečky na paplón bude vyzerať nádherne

Presne povedať, ktorá deka je lepšie zvoliť, je nemožné. Každý spotrebiteľ chce, aby mal rôzne kvality: praktickosť je pre jedného dôležitá, ľahkosť pre druhého a tretí dúfa v liečivý účinok výplne.

Aby ste mohli správne odpovedať na otázku, ako zvoliť prikrývku, musíte podrobne zvážiť vlastnosti plnív.

Tip! Výplň z ťavej vlny alebo prikrývka z kašmíru je najlepším riešením, ak zamrznete aj v lete. Kto mrzne iba v chladnom období, môže si vybrať produkt z husacej kože. Ak sa cítite horúco, aj keď je mimo mínus 30 stupňov, vyberte syntetické alebo hodvábne plnivo. Tá však má pomerne veľkú cenu.

Výrobky z vlny majú tieto vlastnosti:

  • Prikrývky z ťavej alebo ovčej vlny majú liečivé vlastnosti. Sú to nepostrádateľné prikrývky pre ľudí, ktorí sú náchylní na časté prechladnutie, trpia osteochondrózou alebo reumatizmom. Hlavnou výhodou akejkoľvek vlnenej prikrývky je dobrá absorpcia (do 30% hmotnosti) vlhkosti, zatiaľ čo na dotyk zostáva suchá. Nevyžadujú ďalšie sušenie a majú výnimočnú samočistiacu vlastnosť. Ovce a ťava sa však neodporúčajú používať u ľudí trpiacich alergiami, navyše v nich môžu žiť škodlivé živé organizmy.
  • Výplň vlasov ťavia udržuje teplo veľmi dobre, takže je veľmi vhodná na zimu. Má liečivé vlastnosti a vzhľadom na prítomnosť lanolínu v zložení sa odporúča najmä pri ochoreniach kĺbov a chrbtice. Toto plnivo zlepšuje krvný obeh a má omladzujúci účinok na pokožku. Ťavská deka nie je elektrifikovaná a vytvára vynikajúce podmienky na relaxáciu a spánok.

Výplň z ťavej vlny

Deka s výplňou z ťavej vlny

Deka z ťavej vlny, ktorú je možné použiť bez poťahu na paplón

Tip! Vyberte si výrobok z česanej vlny, pretože strihaná je hrubšia a môže byť prepichnutá.

  • Prikrývka z oviec sa vyznačuje takmer rovnakými vlastnosťami ako ťava, ale má nižšie náklady. Teplá a mäkká prikrývka z oviec bude ideálnym riešením pre ľudí s poruchami spánku a tiež pomôže zmierniť bolesť radikulitídy, artritídy.

Deka z ovčej vlny

Vlnená prikrývka na bielej posteli

  • Kašmírová prikrývka má okrem vynikajúcej tepelnej vodivosti tiež vynikajúcu odolnosť proti poškodeniu: nekroutí sa, nestráca vlnu. Možno ho umyť na písacom stroji. Je vhodný na použitie ľuďmi náchylnými na alergické reakcie a malými deťmi. Tento ideálny produkt má vo všetkých ohľadoch iba jednu nevýhodu - to je jeho vysoká cena.

Cashmere deka

Béžová kašmírová deka vyzerá v tejto súprave krásne

  • Veľmi populárnou výplňou je prach a perie. Tieto prikrývky sa vyznačujú nízkou hmotnosťou, ľahko obnovujú tvar a udržiavajú sa v teple. Najlepšou výplňou tohto typu prikrývky je labuť dole, loon alebo biela hus. Hlavnou nevýhodou tohto produktu je to, že potrebuje starostlivú starostlivosť, pretože môže obsahovať škodlivé mikroorganizmy, ktoré môžu byť zdrojom alergie.

Plnivá chmýří

perina

Červená perina

  • Je potrebné vziať do úvahy, že ťava, ovce, prikrývka si vyžaduje ďalšiu starostlivosť, na ich umývanie je to vo väčšine prípadov nemožné. Hlavnou starostlivosťou o ne je chemické čistenie.

Tmavošedá vlnená deka

Tenká vlnená deka, ktorá sa dá použiť ako prikrývka

Prírodná prikrývka sa dobre zahreje, ale vyžaduje úctyhodné zaobchádzanie.

Moderné výrobky vyrobené z sinteponu, holofiber a pohodlia môžu konkurovať vlnenej pokrývke. Syntetické plnivo, na rozdiel od prírodných, je hypoalergénne. V ňom nežijú roztoče.

Deka vyrobená z umelého plniva je teplá, ľahká, má nízku cenu, ľahko sa udržuje a dá sa prať v práčke. Produkt vyrobený z vysoko kvalitného polyesteru (holofiber) je teplejší ako sinteponovoy, ale „dýcha“ horšie ako ťava alebo ovca.

Plnenie syntetického zimovadla

Deka zo syntetického zimovadla

Výplňový holofiber

Plniace pohodlie

Deka plná pohodlia

Zaujímavé možnosti pre kupujúceho budú umelé páperie alebo silikónové prikrývky. Sú dobre priedušné, nezrážajú sa, neobnovujú tvar, majú malú hmotnosť a udržiavajú teplo. Bude vyhovovať kupujúcim s obmedzeným rozpočtom.

Vyšívané prikrývky - silikón

Preto by prikrývka mala byť: hypoalergénna, absorbovať vlhkosť, zabezpečovať prirodzenú ventiláciu, udržiavať teplo, nespôsobovať alergie a podráždenie.

Svetlá modrá deka vo svetlej spálni

Moderný spotrebiteľ neprekvapuje lacný výrobok zlej kvality. Uprednostňujú spoľahlivé a dobré veci. Preto prikrývky vyrobené z umelého plniva strácajú svoju obľubu, čo vedie k vlnám výrobkov, ktoré majú pozitívnu odozvu.

Biela zimná perina je vždy štýlová bez ohľadu na módu

Tenká vlnená prikrývka

Teraz viete, ako si vybrať prikrývku, ktorá počas spánku poskytne požadovanú mikroklímu. Nezabudnite však, že dojem najlepšej prikrývky z vlny alebo umelej výplne môže pokaziť podstielku nekvalitnej kvality. Preto pri výbere doplnkov na spánok sa uistite, že nedostatky niektorých sa stanú prednosťou iných.

Dobrú noc

Pin
Send
Share
Send
Send