Užitočné nápady

Hacky do života v kuchyni

Pin
Send
Share
Send
Send


1. Ako kompaktne skladovať domáce spotrebiče

Ako pokračovanie vo výbere užitočných tipov, takzvaných životných hackov, dnes hovoríme o tom, ako vylepšiť funkčnosť, premyslenosť a elegantnosť kuchynskej miestnosti, pretože každý objekt by mal poznať svoje miesto. Dnes budeme hovoriť o spôsoboch kompaktného umiestnenia malých domácich spotrebičov: mikrovlnných rúr, mixérov a elektrických kanvičiek, hriankovačov, mixérov, kávovarov a mlynčekov na kávu, ako aj mnohých ďalších užitočných kuchynských spotrebičov.

Funkčná skrinka

Hostesky, ktoré majú radi varenie pre svoje rodiny, ako aj experimentovanie s novými chutnými a zdravými jedlami, jednoducho potrebujú pomoc pri rôznych technických vynálezoch. Ich počet môže byť niekedy značný, a samozrejme, nastáva problém: ako a kde ukladať spotrebiče v kuchyni.

Riešením bude určite nový priestranný šatník určený iba pre domáce spotrebiče a veľké panvice, formy a podnosy.

Ak nie je možné nainštalovať ďalšiu skrinku, môžete reorganizovať priestor starej bočnice alebo si objednať jednoduchý dizajn políc umiestnených v škatuli s dverami.


Všemohúci ostrov

Ostrov pre veľkú kuchyňu je schopný toho veľa, jeho dizajn by mal byť navrhnutý tak, aby sa stal multifunkčným, a mohol by pojať umývadlo alebo varnú dosku, výsuvné časti na riad a police pre všetky potreby malých domácich spotrebičov, ktoré sú potrebné každý deň.

Dajte pozor na nasledujúcu fotografiu: kuchynský ostrov je vybavený skrinkou nad pracovnou doskou a obsahuje malé domáce spotrebiče. Dizajn boxu môže byť automatický av prípade potreby zostupovať do telesa ostrova.

Vybavená výklenok

Ak je vo vašom dome aspoň jedna výklenok, najmä v kuchyni, odporúčame starostlivo zvážiť jeho dizajn. Táto časť v miestnosti môže byť nielen dekoratívna, ale môže tiež plniť špecifickú funkciu, napríklad stať sa miestom na kompaktné skladovanie domácich spotrebičov.

Inštalácia závesných políc a sklopného krídla vytvorí všetky podmienky, aby všetky malé spotrebiče zaujali určité miesto vo výklenku.

Technické stanice

Zvyčajne sa nachádzajú medzi hornými a dolnými radmi kuchynských skriniek a sú to ďalšie vstavané priestory pre vybavenie, ktoré používate každý deň: rýchlovarná kanvica, kávovar, hriankovač a mikrovlnná rúra.

Mechanický systém roliet alebo otočných dverí pomôže skryť spotrebiče, keď sa nepoužívajú.

Pojazdné police

V závislosti od počtu spotrebičov v kuchyni je možné v spodnej alebo hornej rade nábytku rozlíšiť dve alebo tri skrine a do každého z nich je možné umiestniť špeciálne police, ktoré sa rozšíria na koľajnice.

Na každú z poličiek umiestnite určitý spotrebič pre domácnosť av budúcnosti si užijete pohodlie a funkčnosť kuchynského nábytku.

Jasné rozdelenie

Veľká alebo nie tak veľká špajza je príjemným doplnkom atmosféry kuchyne, pretože umožňuje sústrediť zásoby potravín, umiestňovať riad, textil, konzerváciu atď. Na jedno miesto. Na stropných policiach by ste mali usporiadať aj malé domáce spotrebiče, ale takým spôsobom, aby každá položka zaujala miesto, ktoré je pre ňu prísne vyhradené.

Presnosť je vždy a vo všetkom primeraná, navyše je oveľa jednoduchšie udržiavať čistotu a poriadok v jasne naplánovanom sklade.

Polica v bufete

V jedálni alebo príborníku je možné uchovávať nielen jedlo, korenie, sladkosti a liehoviny. Ak však máte k dispozícii tri alebo štyri malé domáce spotrebiče, môžete pre ich kompaktné umiestnenie vybrať jednu samostatnú poličku.

Pod jedným krídlom

Nakoniec užitočné odporúčanie: skúste zariadiť vašu kuchyňu tak, aby sa v nej objavila nezávislá zóna pre veľké a malé domáce spotrebiče. V ideálnom prípade je lepšie, keď sa väčšina spotrebičov nachádza oddelene od nábytku na skladovanie a spracovanie potravín.

Aj keď je kuchyňa malá miestnosť s nábytkom. Nainštalované v jednej linke, - tretiu časť skrinky si môžete vziať do umývačky riadu, vstavanú mikrovlnnú rúru, stanicu pre malé spotrebiče a výklenok pre chladničku.

2. Kam umiestniť mikrovlnnú rúru

Nebudeme sa hádať o dôležitosti a význame tejto položky domácich spotrebičov, ale predstavíme vám iba hitparádu oblastí pre úspešné a pohodlné umiestnenie mikrovlnnej rúry do kuchynského priestoru.

Priestranný ostrov

V priestranných kuchyniach vidieckych domov sa tento objekt inštaluje čoraz častejšie, pretože dokáže vykonávať niekoľko funkcií naraz. Napríklad slúži ako miesto na spracovanie alebo varenie potravín, slúži ako jedálenský stôl a na umiestnenie veľkého množstva jedál, kuchynského náčinia a malých domácich spotrebičov.

Z tohto dôvodu môžete mikrovlnnú rúru bezpečne umiestniť na jednu z koncových políc na strane, kde sa nachádzajú kachle alebo umývadlá. Takže bude vždy po ruke a pomôže vám rýchlo zohriať jedlo pre vás a vašich priateľov, ktorí sú oproti.

Na pracovisku

Táto oblasť je pre nás pravdepodobne najznámejšia, pretože je taká jednoduchá: položte mikrovlnnú rúru na pracovnú dosku kuchynského nábytku. Odporúčame však niekoľko vylepšení a urobte si pohodlnejšiu časť mikrovlnnej rúry a umiestnite ju do nejakej škatule. Pomáha udržiavať strany spotrebiča čisté, za normálnych podmienok, rýchlo zakryté postriekaním tukom a inými nečistotami bežnými v malých kuchyniach.

V bufete

Ak má vaša kuchyňa samostatný priestor, ktorý nie je určený na priamu spoluprácu s výrobkami, ale iba na ich skladovanie, napríklad skrinku alebo otvorenú špajzu, je tu priestor pre mikrovlnnú rúru.

Prirodzene sa dá umiestniť tu v prípade, že sa bufet (špajza) nachádza v samotnej kuchyni, vedľa hlavného kuchynského nábytku. V opačnom prípade bude úplne nevhodné pokryť vzdialenosť, aby sa jedlo zohrialo v rúre.

V tandeme

Snom každej hostesky je kuchyňa plná rôznych nových domácich spotrebičov alebo tých najpotrebnejších spotrebičov. V modernej verzii je možné do tela skriniek zabudovať rúry a mikrovlny, čo je nepochybne pohodlné a praktické.

Vstavané spotrebiče vrátane mikrovlnnej rúry výrazne šetria kuchynský priestor, uvoľňujú pracovnú plochu a vo všeobecnosti vyzerajú elegantne a štýlovo.

Na polici

Keď je kuchyňa dostatočne malá, vždy je nedostatok voľného priestoru na varenie. Potrebné domáce spotrebiče je však potrebné umiestniť opatrne. V tejto úlohe nepochybne pomôžu zavesené otvorené police: pracovná doska sa uvoľní a povrch stien - sa použije správne.

Je skrytá

Pre niektoré štýly interiéru kuchýň, napríklad v angličtine alebo klasike, nie je demonštrácia moderných domácich spotrebičov, dokonca aj malých spotrebičov, prijateľná. Preto je lepšie skryť mikrovlnnú rúru v skrinke zavesenej skrinky za jej dverami.

Musíte zaistiť spoľahlivosť skrinky na stenu, pretože musí odolať hmotnosti ťažkého zariadenia. A kachle by mali byť umiestnené na najnižšej polici skrinky, aby ju mohol používať každý člen rodiny, vysoký aj podpriemerný.

neisto

Niekedy môžete v kuchyni vidieť mikrovlnnú rúru zabudovanú do skrinky tesne nad sporákom. Tento spôsob umiestnenia nie je v skutočnosti odôvodnený, pretože táto oblasť musí byť obsadená plnohodnotnou kapucňou a rúra bude rýchlo a neustále pokrytá kvetom stuhnutého spreja mastnoty, prachu a sadzí.

Na spodnej úrovni

Mikrovlnná rúra je obvykle inštalovaná na úrovni pracovnej dosky alebo vyššie, ale nie je to dôležité, pretože prevádzka zariadenia nebude mať vplyv na fungovanie zariadenia, predpokladajme, na polici jednej z podlahových skriniek. Táto možnosť osloví tých, ktorí si želajú vizuálne vyložiť hornú časť kuchynského nábytku, pracovnú dosku pre priamu prácu na nej a zmierniť atmosféru miestnosti.

3. Ako nakladať s odpadom

Čistota v kuchyni je predpokladom pre zdravie vašej rodiny, čo znamená, že by sa mala venovať včasná a kvalitná likvidácia odpadu. Moderný kuchynský nábytok dnes dokáže prekvapiť zabudovaných organizátorov distribúcie odpadu. Vedrá a nádrže môžu byť zabudované, dotykové alebo s niekoľkými sekciami pre rôzne druhy odpadu. Výrazne zjednodušujú každodenný život a každodenný život v kuchyni, čím sa stáva pohodlnejším.

Brúsime odpadky

V niektorých, najmä progresívnych krajinách, bolo toto zariadenie už dlho známe v každej kuchyni - pre nás, drviče na rýchle spracovanie potravinového odpadu, zatiaľ čo nové.

Toto zariadenie je pripevnené k odtokovej rúrke pod umývadlom a vybavené špeciálnymi nožmi, okamžite rozdrví zvyšky mäkkých a tvrdých zvyškov potravín takmer do stavu prášku.

Triedenie odpadu

Ďalším užitočným zvykom, ktorý zjednodušuje ďalšie spracovanie odpadu, je včasné rozdelenie rôznych druhov odpadu (papier, plast a potravinový odpad) do samostatných nádob.

Dôrazne sa odporúča používať dve a lepšie tri vedrá na odpadky, aby bola kuchyňa čistejšia a aby sa odpad zneškodňoval s ohľadom na životné prostredie. Mimochodom, kontajnery môžu byť nainštalované na otočný stojan, naklonené alebo automaticky vysunuté, keď otvoríte dvere skrinky.

Čisté a štýlové

Nádrže na kuchynské odpadky nemusia byť šedé a nenápadné, je to však celkom vhodné pre štýl interiéru a moderné trendy v dizajne.

Návrhári vyvinuli moderné kontajnery, ktoré poteší nielen krásna farba, ale dokonale vykonajú aj hlavnú funkciu. Plne ocenia sa nádoby na odpad s vzduchotesnými viečkami a snímačmi pohybu, ktoré nedovolia šíreniu zápachu v kuchyni.

Na úrovni dotyku

Ak na to použijete špeciálne senzorické vedrá, stáva sa likvidácia odpadu jedným dotykom realitou. Hneď ako sa k nádrži dostanú odpadky, ich viečka sa otvoria a zatvoria sa tak rýchlo. Súhlasíte, že vyhodenie odpadu, aj keď sa nedotýkate kontajnera, je hygienické a premyslené.

prenosný

Ak musíte šúpať zeleninu na šalát alebo šúpať ovocie, môžete použiť pohodlné kabelky, ktoré sú pripevnené k okraju stola alebo cez palubu. Takéto zariadenia sú veľmi vhodné počas varenia a pomáhajú zaistiť stálu čistotu pracovnej plochy.

Žiadne stopy

Nábytok do kuchyne sa dnes výrazne líši od analógov spred 5 - 10 rokov, pretože existujú nové možnosti na realizáciu najzaujímavejších a najprogresívnejších nápadov. Napríklad, kuchynský odpad zlikvidujte okamžite počas varenia, bez zvyškov padajúcich na podlahu. Za týmto účelom urobte v monolitickom kuchynskom nábytku alebo na ostrovoch dieru v mieste, kde sa pod ňu nainštaluje nádoba na odpad.

Ak zvolíte doštičku s vhodnou veľkosťou a tvarom - odpad z vyčisteného jedla okamžite vstúpi do koša, pričom stôl a podlaha zostanú upratané.

Pozrite si video: IKEA HACK Kuchyňský ostrůvek - Vlog #13 (Apríl 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send