Užitočné nápady

Ako zariadiť mini-bar v byte alebo dome

Pin
Send
Share
Send
Send


Naďalej s vami zdieľame zaujímavé a užitočné nápady na zlepšenie životného priestoru. A dnes budeme hovoriť o tom, ako vytvoriť špeciálnu zónu, ktorá je pre každého identifikovaná bezstarostným odpočinkom a uvoľnenou spoločenskou atmosférou hlučných večierkov a sviatkov.

Pozrime sa, ako zariadiť váš domáci mini-bar tak, aby vyhovoval formátu vášho domova.

Stacionárne alebo mobilné

V prvom rade by ste mali v úmysle vybaviť váš domáci mini-bar jeho budúce rozmery, ktorých výber priamo závisí od relevantnosti takejto zóny pre váš domov.

Napríklad, ak často organizujete priateľské večierky alebo trávite firemné večery v stenách svojho vlastného vidieckeho domu, potom sa bez minibaru nezaobídete. Preto je lepšie vybaviť stacionárny bar, ktorý bude mať všetko, čo potrebujete na udržanie uvoľnenej atmosféry akcie.

V malom byte stačí použiť špeciálny viacvrstvový stôl, kompletný s kolieskami, vďaka ktorému je možné mini-bar premiestniť podľa potreby. Okrem toho takýto predmet nezaberá veľa miesta a vozík sa môže umiestniť do určitého rohu, do malej výklenku alebo dokonca za dvere zabudovaného skladu.

Výber umiestnenia

Miesto trvalého umiestnenia minibaru by sa malo zvoliť na základe miestnosti, v ktorej sú hostia ubytovaní vo vašom dome.

  • kuchyne

Možno priateľské stretnutia sa často konajú v kuchynskej jedálni. V takom prípade by mal byť mini bar umiestnený v blízkosti jedálenskej skupiny, baru alebo kuchynského ostrova, ktorý slúži ako stôl.

  • Balkón alebo lodžia

Myšlienka usporiadania minibaru v uzavretom (alebo otvorenom) balkónovom priestore sa nám zdá obzvlášť zaujímavá, pretože pre tých, ktorí sedia pri skladacom stole, je krásny výhľad (do záhrady, parku, na panorámu mesta, na jazero), čo prispieva k príjemnejšej atmosfére. ,

Verte mi, dokonca aj na malom a úzkom balkóne si môžete vytvoriť príjemné prostredie, ak inštalujete police alebo knižnicu pri stene na poháre a nápoje, položíte skladacie alebo barové stoličky a tiež namontujete kompaktnú skladaciu pracovnú dosku.

  • Obývacia izba

Nie menej často ako v kuchyni, v obývacej izbe sú tiež pozvané alebo priateľské večery, takže prítomnosť minibaru je tu veľmi vhodná. Podľa toho, aké veľké sú rozmery miestnosti, veľkosť a konfigurácia mini-baru, ktorý si vyberiete. Môže to byť kombinácia podlahových a nástenných skríň v štýle skrinky alebo kombinácia podlahovej skrinky zabudovanej do výklenku so sklenenými závesnými policami. Minibar v obývacej izbe môže predstavovať aj špeciálny typ komody - nízka skriňa nazývaná poverka.

  • Na periférii

V prípade, že sa hostia vo vašom byte zhromaždia v susednej miestnosti, napríklad v obývacej izbe v kuchyni, je lepšie umiestniť mini-bar tak, aby jeho obsah nebol ďaleko od pohovky alebo jedálenskej skupiny. Zároveň stojí za to premýšľať o tom, že vzdialenosť od umývadla v kuchyni nie je významná, ak minibary neposkytujú ďalšiu misu.

  • Funkcia a pohodlie

Keď určíte, kde a v akej podobe sa minibary budú nachádzať vo vašom dome, musíte premýšľať o tom, ako ich naplniť. Nejde o výber nápojov a polev, ale o potrebné vybavenie a komponenty. Možno budete napríklad potrebovať mini chladničku, koľajničky na poháre, držiaky na fľaše a trepačky, oddiely na podnosy, vinobranie vína. Ak bude bar obsahovať samostatný drez, čistenie jedál a pohárov bude rýchle a ľahké a nebudete musieť neustále plaviť do kuchyne a späť.

1

V prípade, že plocha bytu nestačí na vytvorenie plnohodnotného minibaru, môžete si vybaviť malý barový priestor pomocou nástenného transformátora, ktorý sa pri nakláňaní vonkajšej steny zmení na barový pult s policami na nápoje a poháre.

  • štylizácia

Nevyhnutnou vlastnosťou tyčí v inštitúciách je určité rozptýlené osvetlenie a zrkadlové vložky na stene za policami s nápojmi.

Odporúčame vziať na vedomie podobný spôsob návrhu pomocou závesných svetiel s nízkou spotrebou energie, LED osvetlenia zabudovaného do skriniek a zrkadlových prvkov.

Zrkadlá môžu zakrývať časť steny, napríklad pevným plátnom, fragmentmi so skosením alebo vo forme mozaiky, ale v každom prípade sú potrebné pri navrhovaní mini baru pre domácnosť.

Pozrite si video: BMW M140i xDrive 4x4 test - (Február 2023).

Pin
Send
Share
Send
Send