Užitočné nápady

Pred a po: Nápady pre rôzne izby a váš domov

Pin
Send
Share
Send
Send


Móda pre reorganizovaný priestor získava na popularite, čo je prirodzené, pretože pomáha šetriť peniaze a čas na opravu „od nuly“. Neponáhľajte sa zbaviť starého nábytku, najmä ak je vyrobený z prírodných materiálov. Možno, že oživené predmety budú vďaka vášmu kreatívnemu impulzu najlepšou akvizíciou pre konkrétnu izbu.

Cenné nadobudnutie

Hojdacie kreslo v tejto podobe by sa nemalo nikomu ukázať, ale neodporúčame ho ihneď opraviť, pretože ho neodporúčame zbaviť - je to veľmi nezvyčajné. Mimochodom, nákup nového hojdacej stoličky v obchode bude stáť paušálnu sumu, a ak znova od vás zdedíte položku, môžete do interiéru pridať štýlový prízvuk.

Páčila sa nám myšlienka úplne premeniť staré hojdacie kreslo na neobvyklý objekt, ktorý sa stane prízvukom interiéru spálne alebo inej miestnosti. Dierovaný chrbát inšpiroval autora k vyšívaniu viacfarebnými niťami a bohatá žltá farba zmenila stoličku nad nepoznanie.

Antikvariátsky zázrak

Ročník položky možno oprávnene pripísať luxusu, ktorý mnohým nie je k dispozícii. Môžete nechať starožitné kredens tmavé, ale jeho majitelia rozhodli, že taká vec by mala znieť nové.

Po tom, čo boli poverenky znovu natreté v neočakávanom koralovom odtieni, sa rezba zakrývajúca figurované prvky čítala oveľa lepšie. Taký kus nábytku je ideálny pre obývaciu izbu alebo jedáleň, ale ak ho ozdobíte stolom, rozhodnete sa.

Slnko a vlny

Táto malá kuchyňa predtým netvrdila, že je jednou z najjasnejších miestností: čierna zástera vizuálne zmenšuje plochu, fasády vyzerajú riedko a podlaha a strop sú úplne pozoruhodné.

V dôsledku prepracovania malej kuchyne sa v nej objavili jasné živé prízvuky, štylizovaná aqua a slnečné žiarenie. Zástera bola rozžiarená niekoľkými tónmi - teraz je to farba grafitu, ktorá sa na fasádach duplikuje vo forme grafických prúžkov.

Nedá sa odstrániť, prerobiť

Staré opotrebované čalúnenie so vzorom spálených kvetov už nemohlo tento gauč zakrývať. Zbaviť sa takého charakteristického kusu nábytku by však bolo vnútorným zločinom.

Autor dal gauču nový, zaujímavejší život, odstránil zbytočný návlek na základni a úplne zmenil čalúnenie. V tejto podobe vyzerá nábytok ľahko a bezbranne a kombinácia farieb na čalúnení vám umožňuje nainštalovať gauč tam, kam chcete.

Miesto požiaru

Krb je objektom, ktorý je tak romantizovaný, že v snahe získať ho mnohí využívajú jeho napodobeniny - nie vždy úspešné. Napríklad tento svetelný krb s hrubým kontrastom vyčnieva oproti svetelnej stene.

Krb v bielej farbe s mierne upraveným obkladom kachlí okolo ohniska vyzerá omnoho estetickejšie a modernejšie. Dizajn okolitého kozubu môže byť navyše ľubovoľný: rôzne farby, vzory a textúry sú dokonale kombinované s bielou.

Rastieme dobre

Miestnosť, ktorá sa má stať škôlkou, jednoducho nemôže byť tmavá, v tomto prípade tu nie je vhodný odtieň čerešní. Táto farba je vhodná pre iný „dospelý“ interiér.

Na neutrálnom svetle pozadí bude akákoľvek dekorácia steny vyzerať lepšie a interiér tak bude jasnejší, čo je obzvlášť dôležité pre detskú izbu. Je lepšie nezatvárať malé okná hrubými záclonami, ale ozdobiť ich priesvitným tylom, ako na fotografii nižšie. Grafické obrázky viacpodlažných budov vytvoria ilúziu väčšieho objemu v priestore a nedovolia dieťaťu, aby sa nudilo.

Dajte a zavrite

Úseky podláh pre knihy, dekorácie alebo hračky pre deti mohli zostať otvorené, majitelia si však mysleli, že je potrebné obsah skryť.

Moduly, ktoré boli predtým umiestnené jednoducho na podlahu, teraz vyliezli na vysoké nohy a boli doplnené fasádami s cik-cak vzorom. Miestnosť, ktorá sa stala štýlovejšou, zmenila kreatívne a dôrazne nové truhlice.

Jemne stele

Stabilné kreslo s vysoko mäkkým chrbtom, ale s veľmi zastaraným čalúnením, s mnohými ťažko odstrániteľnými škvrnami - to nie je najlepšia dekorácia interiéru. Takáto položka sa musí aktualizovať, aby znovu zaujala svoje miesto.

Nemajte strach z farieb, pretože tým, že zlepšujú každodenný život a určite sú krajší. Vďaka novému vzhľadu starej stoličky je ťažké si predstaviť, že predtým to vyzeralo trochu inak.

Prechodné obdobie

V tomto interiéri je jasne vidieť niekoľko položiek: miestnosť potrebuje opravu a reorganizáciu priestoru. Prečo sú iba podivné záclony, starý beztvárny nábytok a smutné tiene.

Hlavné práce sa uskutočnili: miestnosť je zaplavená svetlom, nie sú v nej zbytočné veci, ktoré nahradila lakonická pohovka s nohami, ľahký praktický koberec a originálne doplnky.

Malá veľká hra

Vstupná zóna v súkromnom dome je teraz bez akýchkoľvek dekoračných techník a je potrebné ju bezodkladne opraviť. Každá plocha je čistá plachta a má dobrý potenciál.

V dôsledku všetkého úsilia sme dostali úplne nový interiér, v ktorom bolo na chodbe miesto pre potrebné objekty. Osobitná pozornosť by sa mala venovať nezvyčajnému veľkému zrkadlu na konci miestnosti, ako aj lavici s vysokým chrbtom a ozdobným kobercom na podlahe.

Rozhodovanie o zmene je oveľa ťažšie ako začatie a dokončenie obnovy miestnosti, ktorá si vyžaduje osobitnú pozornosť. Súčasne môžete čeliť ľahšej úlohe, ako sa zdá, a stačí len vymeniť kúsky nábytku na miestach, vybudovať funkčnú štruktúru na skladovanie alebo jednoducho zbaviť zbytočných starých vecí, aby ste zhodnotili výhody svojho vlastného bývania inak.

Ďalej navrhujeme vyhodnotiť výsledok reorganizácie priestoru rôznych miestností a nájsť v nich inšpiráciu, aby sa začala prestavba už v našom byte alebo konkrétnej miestnosti.

Úplná aktualizácia

Mohlo by sa zdať, že pred nami je celkom bezpečná kúpeľňa - čistá a uprataná, ale z hľadiska dizajnu je nudná a úplne nezabudnuteľná. Vyblednuté monotónne steny, nepohodlné umývadlo a málo miesta na uloženie kúpeľňových doplnkov.

Po tom, čo táto kúpeľňa prešla fázou rekonštrukcie, objavilo sa v nej svetlo a objem a vďaka vizuálnym efektom vytvoreným reliéfom dlaždice a geometrickým vzorom na podlahe bol interiér úplne transformovaný.

Ešte jednoduchšie

Malá jedáleň na prvý pohľad vyzerá celkom roztomilo, napriek tomu však existuje pocit, že v nej je niečo príliš veľa. Okno s tmavými rámami navyše nie je najlepším riešením pre malú miestnosť.

Pri pohľade na fotografiu nižšie je ťažké si predstaviť, že nedávno v miestnosti pod stropom boli kontrastné rímsy čiernej farby, tmavozelenej farby rámu a ťažkej tmavej základnej dosky, ktoré rozdrvili priestor. Bez nich sa jedálenská skupina obklopená svetlom, svetlými odtieňmi a nenápadným dekorom stala oveľa harmonickejšou, však?

Svetlé a ľahké

Veľké množstvo prírodného dreva alebo jeho imitácia v malej miestnosti spôsobuje, že vyzerá ako diera. Interiér, zdobené použitím dreva ako hlavného materiálu, navyše jedna farba - to je zrejmé hľadanie.

Úplne opačný efekt vyšiel, keď bola kancelária vyzdobená výhodou svetlých prírodných odtieňov a textúra a vzor stromu boli ponechané iba na podlahe, aby sa zachoval pocit tepla v miestnosti. V tomto prípade bolo finálne niekoľko neobvyklých dekoratívnych prízvukov - farba a textúra.

priemyselný

Pred transformáciou bola táto kuchyňa príkladom priemerného dizajnu, ale nepochybovala sa o žiadnej originalite. Tmavá kachľová podlaha so zatemneným vzorom a stropom, maľovaným vo farbe stien, znížila výšku už nízkej miestnosti.

Stojí za zmienku, ako sa zmenil vzhľad kuchyne v dôsledku používania bielej ako hlavnej farby (vrátane stropu a pracovnej dosky). Čierna farba sa naopak aplikuje vo forme zvislých čiar a vizuálne „ťahá“ výšku miestnosti. Laconic fasády bez reliéfu a visiace skrinky k stropu pôsobia v rovnakom smere, čo zvyšuje objem miestnosti.

Zamerajte sa na funkčnosť

Pred reorganizáciou nebol obraz interiéru tejto obývacej izby holisticky vnímaný: nerelevantný rozdrvený kameň na krbovom portáli, zvláštne dekorácie okien a zaujímavý farebný rozsah pokazili dobrý dojem z miestnosti, ktorá má značný potenciál.

Ako viete, bieli začínajú a vyhrávajú - v prípade konvertovaného interiéru obývacej izby tieto slová znejú obzvlášť vhodne. Ťažká tehla bola doslova „zachránená“ doslova bleskom a predtým nepoužité steny na stranách portálu sú teraz zdobené elegantnými stojanmi až po strop. Bolo rozhodnuté pridať okno iba s bambusovými rímskymi závesmi a ľahký nábytok, luster, veľa zelene a rôzne doplnky podporovali tému ekologického a módneho interiéru.

Zmysluplné rozhodnutie

Pomerne veľkú vzdialenosť medzi malými oknami zaberal stojan s otvorenými a uzavretými časťami, ktorý skrýval určité množstvo prirodzeného svetla. Obrázok ukazuje, že miestnosť je nízka, takže nie je možné do nej umiestniť príliš vysoký alebo veľký nábytok.

Bolo rozhodnuté úplne demontovať hornú časť stojanu a pridať spodnú časť do stola. Majitelia okrem toho premiestnili takúto komodu do inej časti obývačky a umiestnili ju blízko širšej steny, kde objekt vyzerá byť vhodný a organický, pričom slúžili ako pomôcka pre stolové lampy a monitor.

Čisté a upratané

V tomto prípade je šatňa v detskej izbe usporiadaná chaoticky, má tiež náznak rekreačnej oblasti tvorenej hromadou prikrývok a vankúšov.

Hostitelia domu navštívili skvelý nápad prerobiť šatňu do multifunkčnej oblasti, ktorá zahŕňa: šatník, miesto na uloženie sezónnych predmetov a hračiek, ako aj miesto na hry a rekreáciu, ktoré tvorí závesná polica mezanín.

Lounge to urobte sami

Často a veľa premýšľame, ako usporiadať priestor lodžie alebo balkóna tým správnym spôsobom. Ľudia nie vždy nájdu riešenie, ktoré ponecháva dizajn až do lepších časov, ako je znázornené na obrázku nižšie.

Závesná stropná konštrukcia bola demontovaná a nahradila ju romantickejšou výzdobou - drevené trámy, maľované v snehobielej farbe. Po prácach na zvetrávaní stien a podláh bola do lodžie umiestnená pohodlná mäkká pohovka s rozptýlením pestrofarebných vankúšov, ukázalo sa, že je ľahká, útulná a pohodlná, okrem atmosféry má aj odpočinok a príjemná komunikácia.

Štýlový a ľahký

Pred prestavbou táto kúpeľňa vyzerala dosť ťažká a tmavá, napriek dosť svetlým odtieňom v dizajne.

Tu sa transformácia stala zrejmou, pretože priestor sa takmer úplne zmenil. Povrchy sa rozjasnili a mramorové dlaždice pridali do miestnosti známy lesk. Hore bola tiež zvýšená úroveň upevnenia ochrannej priečky, pridané zdroje svetla, upravené rohové police a nahradené inštalatérske práce.

sanitár

Táto malá obliekacia plocha vyzerá ešte menšia, ako v skutočnosti je, a to všetko preto, že elementárne predmety nie sú na ich miestach. Preto sú police s topánkami zapustené hlboko do strechy a komoda je nepohodlná.

Teraz sa pozrite na obrázok: steny sa ťažko rozpoznávajú za jasným vzorom tapety, ktorá ich zakrývala, komoda sa rozložila a nainštalovala tam, kde predtým bola knižnica s topánkami, pre ktorú bolo podľa všetkého nájdené lepšie úložné miesto.

Pin
Send
Share
Send
Send