Užitočné nápady

17 domácich situácií, ktoré dokazujú, že WD-40 je schopný nahradiť dobrú polovicu domácich chemikálií

Pin
Send
Share
Send
Send


17 domácich situácií, ktoré dokazujú, že WD-40 je schopný nahradiť dobrú polovicu domácich chemikálií

Prakticky každý deň sa každý z nás stretáva s malými domácimi problémami.

Dávajú problémy a môžu dokonca pokaziť náladu.

S mnohými z nich pomôže spracovať sprej pomocou spreja WD-40.

1. Žuvačka vo vlasoch

Žuvačka vo vlasoch.

WD 40 pomôže odstrániť gumu zachytenú vo vlasoch bez výrazných strát. Sprej postrekujte lepšie pri otvorenom okne. Mali by ste sa tiež vyhnúť kontaktu s očami.

2. Stopy farby na tele

Častice farby na karosérii vozidla.

Spray can WD 40 vám pomôže, ak nájdete na zadnej strane vozidla stopy po farbe iného automobilu. To sa môže stať, ak ste na parkovisku mierne zahákli auto niekoho iného. Podľa informácií stačí postrekovať produkt na kontaminované miesta, počkať pár minút a potom všetko utrieť čistou handrou.

3. Ceruzky

Stopy ceruziek a značiek na stenách.

WD-40 môže byť skutočnou spásou v dome, kde sú deti. Jeho jedinečné zloženie vám umožňuje odstrániť zo stien a čalúneného nábytku stopy po ceruzkách a značkách.

4. Kávové škvrny

Stopy čaju a kávy na povrchoch.

Nenávistné stopy čajových a kávových hrnčekov zmiznú, ak je povrch ošetrený malým množstvom WD-40. Po takomto očistení nezabudnite povrch dôkladne opláchnuť veľkým množstvom vody, aby ste odstránili zvyšky chemikálií.

5. nožnice nožov

Starostlivosť o nožnice.

Aerosólový výrobok WD-40 dokonale zvláda hrdzu, koróziu a iné kontaminanty. Pomocou tohto spreja obnovte životnosť opotrebovaných nožníc na papier.

6. Problémy s podrážkou

Podrážka ďasien, nečistôt alebo exkrementov. | Foto: topsimages.com.

Ľadové sklo.

Podľa informácií aerosól WD-40 nielen dokonale čistí sklo od všetkých druhov nečistôt, ale tiež zabraňuje námraze.

8. Lepené poháre

Lepené jedlá.

Stáva sa, že jedlá, ktoré ste dlho nepoužívali, sa zlepia tak, že sa zdá, že je ľahšie ich rozbiť, ako sa oddeliť. V tejto situácii WD-40 príde na pomoc. Nastriekajte sprej na miesto výrobku? a po niekoľkých sekundách sa dosiahne cieľ.

9. Hmyz v dome

Kontrola hmyzu v dome.

Ak šváby niekedy spadnú do vášho domu, môžete ich bezpečne použiť na boj proti nim WD-40. Nastriekajte ho do trhlín a medzier pod nábytok. Uistite sa, že hmyz čoskoro opustí váš domov. Okrem toho sa aerosól môže použiť na zničenie akéhokoľvek hmyzu, s ktorým ste sa stretli tak, ako to bolo. Potom nezabudnite dôkladne odvzdušniť miestnosť.

10. Rybárske návnady

Návnada pre ryby.

WD-40 je vynikajúci leštiaci prostriedok. Doprajte im rybárske návnady a budú žiariť viac ako nové. Uistite sa, že lesklé malé veci nezanechajú ľahostajné ryby a dobrý úlovok, ktorý ste si zaručili.

11. Atrament na džínsoch

Atrament na denim.

Odstránenie atramentových škvŕn je veľmi ťažké, pretože tieto látky majú vysoké zafarbovacie vlastnosti a prenikajú hlboko do vlákien. WD-40 pomôže dostať sa zo situácie ako víťaz a stále zachová vaše obľúbené veci. Aplikujte ho na problémovú oblasť a dobre ho utrite. Potom musíte ako zvyčajne umyť.

12. Čerstvé nečistoty na odevoch

Čerstvé škvrny.

Prechádzky so psom v daždivom počasí vám zaručene padnú pod fontánu špinavého spreja. WD-40 pomáha rýchlo čistiť oblečenie. Naneste ho priamo na škvrnu a potom odstráňte zvyšok pomocou servítky.

13. Vosové hniezda

Vosové hniezda.

Použite WD-40, ak je váš dom vybratý osami. Ešte pred začiatkom sezóny liečte v zariadení miesta, na ktorých sa nachádzali minulý rok, a miesta, ktoré by hmyz mohli mať radi.

14. Olej na asfalte

Olejové škvrny na asfalte.

Na záhradnej ceste sa nedávajte škvrny od oleja. Všetko, čo potrebujete na ich odstránenie, je plechovka WD-40, kefa a voda. Na škvrnu naneste zázračný produkt, otrite ho kefou, nechajte niekoľko minút pôsobiť a potom ho dôkladne opláchnite vodou.

15. Trávenie

Starostlivosť o diely kosačky na trávu.

Na obrábanie častí kosačky na trávu použite aerosól. Takýto trik pomôže nielen vyrovnať sa s hrdzou, ale tiež zabráni prilepeniu trávy na konštrukčné prvky.

16. Starostlivosť o obuv

Univerzálny liek na obuv.

Jedinečné zloženie WD-40 z neho robí prakticky univerzálny produkt na starostlivosť o obuv. S ním môžete očistiť zložité miesta pomocou svetlých a tmavých topánok, vyleštiť ich a urobiť z nich nepremokavú vodu.

17. Cyklistická reťaz

Čistenie a mazanie reťaze bicyklov.

Pred mazaním vyčistite reťaz WD 40. Prostriedok dokonale štiepi nečistoty a hrdzu. Okrem toho zloženie tohto spreja obsahuje malé množstvo oleja, čo umožňuje jeho použitie ako dočasné mazivo.

Pin
Send
Share
Send
Send