Užitočné nápady

7 dôvodov, prečo nehádzať cibuľovú šupku do koša

Pin
Send
Share
Send
Send


Keď ideme do kuchyne pripraviť si vlastné jedlo alebo ho zjesť, spravidla ho hodíme do koša, čo sa považuje za odpad. Okrem iných odpadkov cibuľová šupka prirodzene letí aj na odpadky, ktoré sotva majú o nič menej cenné vlastnosti ako samotná cibuľa. Bolo by zvláštne, ak zatiaľ nikto neprišiel na to, ako využiť tento „odpad“ v každodennom živote, ako aj na liečbu niektorých chorôb, a preto vám odporúčame, aby ste sa naučili, ako premeniť zrejmé odpadky na niečo užitočné.

Cibuľa šupka lieči bronchitídu

Pri akútnej bronchitíde vám môže pomôcť odvar z cibuľovej kôry. Počas choroby robia obklady. Na prípravu vývaru nalejte vriacu vodu na pohár šupky, nechajte ju 15 minút pôsobiť, potom vložte do gázy a vytlačte. Pripravený obklad by sa mal nanášať na hruď trikrát denne po dobu asi 30 minút.

Existuje ďalší recept, ktorý vám pomôže zbaviť sa silného kašľa. Šupka z 15 žiaroviek sa musí naplniť jedným litrom studenej vody, privariť k varu a udržiavať na miernom ohni, kým tekutina nevarí na polovicu. Ďalej je potrebné trvať na tom, aby zmes bola úplne vychladená, namačkajte a vypite vývar 2 - 5 lyžice denne.

Šupka cibule bojuje s kožnými chorobami

Aby ste sa zbavili bradavíc a dermatitídy, malých rán a húb, musíte použiť rozdrvené plevy. Zmiešajte s vazelínou alebo neutrálnym tukovým krémom v pomere 2 až 3. Tento produkt nanášajte 2-krát denne na postihnutú pokožku. Masť by sa mala skladovať na chladnom tmavom mieste.

Šupka pomáha pri opuchoch a kŕčových žilách

Prekvapivo, šupka cibule pomáha bojovať proti bolesti nôh a kŕčovým žilám. Nalejte 2 polievkové lyžice šupiek a 2 lyžice harmančekových kvetov s 2 šálkami vody, varte 15 minút. Zmes sa nechá stáť 5 hodín a potom sa polovica obsahu odparí vo vodnom kúpeli. Zvyšný extrakt votrite do bolestivých škvŕn.

Únava a bolesť v nohách dobre odstraňujú ďalší nástroj - olej s plevami. Aby to bolo možné, jemne libra hrsť cibule šupky a pridajte 2 polievkové lyžice olivového oleja alebo hroznového oleja. Trvajte na 10-12 dňoch v sklenenej alebo keramickej miske a masážte vaše nohy týmto olejom 2-3 krát týždenne.

Odvar cibuľovej kôry zmierňuje alergie

Vývar z cibuľovej šupky pomáha pri alergických reakciách a tiež čistí telo toxínov. Stačí naliať plevy horúcou prevarenou vodou a povariť vo vodnom kúpeli 10 - 15 minút, potom vychladnúť a namáhať. Používajte 2-3 polievkové lyžice niekoľkokrát denne.

Infúzia plevy zlepšuje rast vlasov

Infúzia cibuľovej kôry skutočne zlepšuje rast vlasov, dodáva im krásny lesk. Naplňte plevy vriacou vodou pri izbovej teplote do nekovovej nádoby v pomere 1: 2. Prikryte a nechajte pôsobiť 12 hodín. Opláchnite si vlasy zakaždým po umytí 2-3 týždne.

Infúzia nemá ostrú chuť, takže ju môžete používať vždy, bez obáv z nepríjemného zápachu.

Cibuľa šupka - vynikajúca farba jedla

Cibuľová kôra nie je len neškodné, ale aj liečivé potravinárske farbivo. Každý vie, že pomocou slupiek môžete maľovať veľkonočné vajíčka, ale toto nie je jediná aplikácia. Napríklad mnoho žien v domácnosti zafarbí bujón naliatím napätej odvarenej plevy. Nevloženú cibuľu môžete vložiť aj do hrnca. Miska získa krásnu zlatú farbu.

Cibuľová kôra je vynikajúcim produktom na ochranu rastlín.

Infúzia cibuľovej kôry sa používa na umývanie izbových rastlín, ich čistenie od roztočov a rôznych baktérií. Táto infúzia sa môže použiť ako hnojivo. Veľmi ľahko sa pripraví - do litrovej nádoby nalejeme pohárik cibule, prikryjeme prevarenou vodou a necháme pôsobiť 24 hodín. Kmeň a starostlivo ošetriť rastlinu, najmä spodnú stranu listov. O deň neskôr umyte kvetinu čistou vodou.

Ak máte chalupu a vlastnú záhradu, odvar zvyčajnej cibuľovej kôry je ideálny na zalievanie. Obzvlášť také postupy sú dobré pre mrkvu a paradajky. Skúsení záhradníci odporúčajú používať výťažky z cibule aj na postrek uhoriek, keď začnú žltnúť.

Pin
Send
Share
Send
Send