Užitočné nápady

12 trikov, ktoré vám pomôžu vyčistiť veci, ktoré ste sa už vzdali

Pin
Send
Share
Send
Send


Pre mnohých z nás je čistenie veľmi zaťažujúce. Existujú však spôsoby, ktoré vám umožnia vyčistiť sa rýchlo a ľahko. Vyžaduje si to minimálnu investíciu času a úsilia, ako aj najjednoduchšie domáce opravné prostriedky.

Aby sme vám uľahčili život, zhromaždili sme niekoľko jednoduchých trikov, ktoré vám pomôžu zvládnuť domáce úlohy a žiť šťastne až do smrti.

Mriežka na sporáku

Tuk z mriežky sa dá odstrániť pomocou amoniaku. Vložte mriežku do plastového vrecka a pridajte 2 ― 3 st. l. amoniak. Po 12 hodinách opláchnite.

Okenné rámy

Posypte sódu cez spodnú časť rámu. Vo fľaši s rozprašovačom premiešajte vodu a ocot v pomere 1: 1 a posypte ich sódou. Potom starú zubnú kefku opatrne utrite a utrite ju ubrouskom a potom vlhkou handrou. Užite si výsledok.

Čalúnenie pohovky

Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu. l. sóda, 1/3 šálky octu, horúca voda (nie vriaca voda), 1 lyžica. l. prací prášok a odstráňte škvrny touto zmesou. Soda navyše pomôže osviežiť pohovku. K tomu posypte tenkou vrstvou suchého čalúnenia sódou a nechajte niekoľko hodín pôsobiť, potom vákuum.

Spoje medzi dlaždicami v kúpeľni

Hrdzavosť v dlaždiciach sa dá odstrániť utretím kontaminovaných miest syčiacou zmesou octu a sódy. Produkt nechajte niekoľko minút, potom opláchnite vodou a utrite dosucha.

škrupina

Zmiešajte 2 lyžice. l. kalcinovaný a 2 lyžice. l. pitím sódy do homogénnej hmoty a touto zmesou votrite mokrý kúpeľ. Po 10 minútach sa zmieša 50 g octu a 50 g bielidla a nanesie sa na prvú vrstvu. Po pol hodine opláchnite kúpeľ veľkým množstvom vody.

rúra

Nalejte trochu tekutého čpavku do malej nádoby a nechajte ho v studenej rúre na noc. Ráno dôkladne vetrajte kuchyňu a opláchnite rúru - špina sa ľahko dostane za steny. Zápach by nemal zostať. Jedinou negatívou je odparovanie, preto pracujte s otvorenými oknami a nezabudnite nosiť gumené rukavice.

Chrome klepne

Ak chcete, aby povrchy pochrómované na povrchu boli čo najdlhšie čisté, utrite ich voskovaným papierom (papier na pečenie). A uvidíte, že začali tráviť oveľa menej času upratovaním kúpeľne.

mikrovlnná rúra

Nalejte 1 pohár vody do veľkej nádoby a pridajte niekoľko polievkových lyžíc octu. Potom zapnite mikrovlnnú rúru a počkajte, kým sa okno vo dverách potí. Pred otvorením dvierok vypnite zariadenie a nechajte ho vychladnúť. Potom riad odstráňte a utrite navlhčenou špongiou.

koberec

Znečistite miesto dôkladne, aby ste odstránili všetku tekutinu. Posypte sódou, nechajte pôsobiť 10 minút a vákuovo. Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu. l. Umývací prostriedok na umývanie riadu od 1 lyžice. l. biely ocot a pridajte zmes do teplej vody (objem - 2 šálky). Mikrovlákno dôkladne utrite miesto, kde došlo k škvrne, a vysušte ho.

striebro

Vezmite veľký kontajner a zakryte ho fóliou. Nalejte horúcu vodu a pridajte pol šálky soli a pol šálky jedlej sódy. Namočte do tohto roztoku striebro počas 30 minút, opláchnite ho, utrite suchou mäkkou handričkou - všetky tmavé škvrny zmiznú.

Sekacie dosky

Dosku usušte a obrúste soľou. Dôkladne vydrhnite špongiou alebo kefou ponorenou do veľmi teplej vody. V prípade potreby postup zopakujte. Pre lepšiu účinnosť môžu byť biele tabule tiež namočené do bielidla.

Čalúnenie automobilov

V sprejovej fľaši zmiešajte vodu a saponát na umývanie riadu v pomere 1: 1. Nastriekajte zmes na čalúnenie, udržiavajte fľašu vo vzdialenosti 10 cm, utrite látku mäkkou kefkou a potom utrite čistou handrou a teplou vodou. Pokúste sa pracovať v malom prostredí a nezabudnite občas vytlačiť handru absorbovanou špinou. Nakoniec na vysušenie sedadiel použite handričku z mikrovlákna.

Pin
Send
Share
Send
Send