Užitočné nápady

Domáce spotrebiče v interiéri: kombinujú krásu a funkčnosť

Pin
Send
Share
Send
Send


Život moderného človeka si nemožno predstaviť bez domácich spotrebičov, ktoré nás obklopujú vo všetkých kútoch bytu. Na tieto veci sme zvyknutí a často si jednoducho nevšimneme, ako vyzerajú v interiéri nášho domu. Čerstvý pohľad hostí však niekedy narazí na skutočne depresívny obraz, ktorý môže jedným pádom vyvrátiť všetko úsilie zamerané na vytvorenie krásneho dizajnu a pohodlia. Musíte uznať, že sa často stáva, že zariadenie potrebné v každodennom živote (napríklad chladnička) sa nezmestí do všeobecného súboru a svojou prítomnosťou kazí celý typ miestnosti? Dnes povieme, ako organicky začleniť spotrebiče do celkového dizajnu bytu.

Maskovacia technika s nábytkom

Aby sa predišlo spotrebičom pre domácnosť, najčastejšie sa skrýva v nábytku: kuchynské spotrebiče sú zabudované do kuchynských jednotiek, malé zariadenia sú umiestnené v skrinkách a policiach, pre veľké spotrebiče sú nainštalované roztomilé dvere alebo ozdobné fasády. Televízory, práčky, mikrovlnné rúry a dokonca aj klimatizácie sa môžu schovávať na neočakávaných miestach, úplne alebo čiastočne pokryté nábytkom.

Nie vždy je však možné skryť zariadenie vo vnútri políc a skriniek: v niektorých prípadoch je to na dohľad a nie je možné ho niekde na samote odstrániť. Ale aj v takýchto situáciách sa problém dá vyriešiť zmenou vzhľadu domácich spotrebičov. Budeme hovoriť o niektorých z najpopulárnejších spôsobov, ako to dosiahnuť.

1. Vyberte štýl, ktorý sa vám páči.

Najjednoduchší spôsob, ako bojovať o krásu, je stále v štádiu nákupu domácich spotrebičov, aby ste si mohli vybrať nielen z hľadiska výkonu a ceny, ale aj predvídať, ako bude vyzerať v interiéri. Napríklad technika moderného dizajnu zo skla a kovu dokonale zapadne do high-tech štýlu. Ale pre Provence je rozumné hľadať niečo rafinovanejšie a originálnejšie. Teraz veľa výrobcov vyrába výrobky „starožitné“ - takéto kuchynské spotrebiče budú nielen dobre vyzerať v interiéroch kuchýň v štýle Provence, country, chebbi-chic a classic, ale dokonca ich zdobia svojou prítomnosťou.

2. Maskujte farbou

Ďalším skvelým spôsobom, ako odviesť pozornosť od domácich spotrebičov, je vyzdvihnúť alebo ozdobiť ho tak, aby sa farebne prelínal s okolitým priestorom. Napríklad objemná chladnička zvolená tak, aby zodpovedala farbe kuchynského nábytku, sa vo zvyšku náhlavnej súpravy vizuálne rozpustí a nebude tak priťahovať pozornosť. Veľmi dôležitá podmienka: je potrebné, aby sa farba zariadenia v ideálnom prípade zhodovala s farbou povrchov, proti ktorým sa má „rozpustiť“ - iba v tomto prípade bude zamaskovanie fungovať a celý interiérový súbor bude vyzerať dokonale.

3. Dajte dôraz

Paradoxne to znie, ale niekedy s cieľom úspešne maskovať domáce spotrebiče, je najjednoduchšie konať podľa zásady: „ak chcete bezpečne skryť - umiestnite ju na najvýznamnejšie miesto.“ Aby rôzne zariadenia neblokovali oči a neobťažovali ich nevzhľadným vzhľadom, má zmysel neskúšať ich skrývať, ale naopak, priťahovať pozornosť sústredením na ne pomocou krásnej dekorácie.

Technicky sa to dosiahne nanesením dekoratívnej vrstvy na viditeľné oblasti domácich spotrebičov, ktoré zodpovedajú celkovému štýlu a dizajnu miestnosti. Existuje niekoľko typov takýchto povlakov, ktoré sa líšia spôsobom aplikácie a cenou.

Najjednoduchšia a najdostupnejšia možnosť je dekoratívna vinylové nálepky, Sú na predaj v širokom sortimente, sú veľmi ľahko lepiteľné av prípade potreby odstrániteľné. Nálepky obyčajne nezakrývajú celý povrch výrobku, ale iba zdobia jeho jednotlivé časti.

špeciálna polymérny film zatvorí celý produkt. Pomocou takého dekoratívneho náteru môžete zmeniť vzhľad akéhokoľvek zariadenia nad rámec rozpoznania, nielen ho úspešne umiestniť do interiéru, ale doslova z neho urobiť umelecké dielo a jeden z hlavných dekoratívnych prvkov v miestnosti. Pri nanášaní dekoratívnej fólie sa produkt dôkladne umyje, príslušenstvo sa z neho odstráni a povrch sa ošetrí alkoholom. Fóliu nalepte a jemne vyhlaďte špeciálnou plastovou špachtľou, aby ste zabránili tvorbe bublín. Ak sú bubliny stále prítomné, môžu sa opatrne prepichnúť tenkou ihlou a vyhladiť okolitý povrch. Zvyšný materiál na okrajoch sa opatrne odreže ostrým skalpelom alebo kancelárskym nožom.

Najdrahšia možnosť dekorácie domácich spotrebičov - Aerografie alebo profesionálneumelecká maľba, Mnoho predajcov airbrushing sa zaväzuje vykonávať také neobvyklé práce. Umelecké maľby sa objednávajú majstrom, ktorí sa špecializujú na tento druh práce. Na splnenie týchto objednávok je potrebné mať určité skúsenosti a znalosti, aby sa výsledný dekoratívny náter spoľahlivo udržiaval na povrchu. Výhodou individuálnej výzdoby je jej originalita a schopnosť oživiť akékoľvek želania.

Existuje iný spôsob, ako získať krásne domáce spotrebiče súčasne jednoduché a ťažko realizovateľné - toto nákup hotového zariadenia s dekorom od výrobcu. Jednoduchosť tohto riešenia spočíva v jeho nákladovej efektívnosti: hotové spotrebiče zdobené výrobcom sa príliš nelíšia od svojich bežných náprotivkov. Náter sa nanáša v továrni, dobre vyzerá a pevne drží. Obtiažnosť spočíva v tom, že táto technika je, žiaľ, pri predaji veľmi zriedkavá a výber dostupných dekorácií je veľmi obmedzený.

Pin
Send
Share
Send
Send