Užitočné nápady

10 najšpinavejších vecí, ktorých sa dotknete

Pin
Send
Share
Send
Send


Neustále sa dotýkame tém čistenia a čistoty v dome, ale je skutočne také ľahké skutočne sa chrániť pred nečistotami a baktériami, ktoré na nás vždy čakajú? Zostavili sme pre vás zoznam desiatich najšpinavejších predmetov, ktorých sa takmer každý deň dotknete. Verte mi, že po prečítaní tohto článku budete chcieť okamžite umyť ruky.

Mobilný telefón

V modernom svete je mobilný telefón nevyhnutný: v ňom, ak nie celý život, je jeho časť presná. Poznáme ľudí, ktorí dokonca chodia na toaletu a nevynechávajú techniku ​​z rúk. Premýšľajte o tom, koľkokrát položíte telefón na stôl v kaviarni alebo ho hodil do tašky s kľúčmi a peňaženkou? Po všetkých cestách na rovných povrchoch telefóny vždy končia v blízkosti našich tvárí a zostávajú tam aj všetky nečistoty - to môže vyvolať alergickú reakciu a sčervenanie tváre. Ľudia, ktorí sú posadnutí čistotou, sa odporúča, aby si každý deň utierali alkoholové tampóny, aby sa predišlo uvedeným problémom.

peniaze

Každý v detstve pravdepodobne povedal, že peniaze sú veľmi špinavým papierom, pretože prechádzajú tisíckami rúk. Každý deň sa dotýkame hotovosti, platenia v obchodoch a prakticky sa s tým nedá nič robiť. Je to začatie používania karty, nakupovanie na internete a často si umývajú ruky (posledne uvedený je najúčinnejším spôsobom, ako sa chrániť pred tisíckami baktérií). Vedci z New York University preukázali, že na každom dolárovom účte žije viac ako 3 000 baktérií. Je na čom premýšľať.

Tlačidlo výťahu

Vedci sú presvedčení, že na tlačidle na volanie výťahu je viac baktérií ako na splachovači toalety na verejných toaletách. Nevieme, aká je to pravda, ale logika je tam: počas dňa desiatky ľudí volajú výťah a človek si nemôže byť istý, že to robia čistými rukami. Utieranie tlačidla výťahu je smiešne, takže sa riaďte univerzálnym pravidlom: po jazde vo výťahu si umyte ruky alebo použite prenosnú tekutú antiseptikum.

Pracovný stôl

Bohužiaľ, mnohí z nás sú tak zaneprázdnení prácou, že zabudnú utrieť pracovisko v kancelárii, až kým sa stane úplne neznesiteľnou. Drobky zo sušienok, lepkavé škvrny od kávy - na stolovej doske môže byť čokoľvek. Na začiatku a na konci týždňa urobte pravidlo, aby ste si vymazali stôl. Nikdy sa nestretnete s faktom, že lakte na bielej košeli sa po náročnom dni môžu náhle sivo zmeniť.

klávesnica

Klávesnica je cintorín omrvín a magnet na nápoje. Z času na čas jej trpí az nejakého dôvodu ju nepravidelne čistia. Odporúčame vám pravidelne otočiť klávesnicu a vytrasiť z nej malé odpadky a zároveň ju pred zapnutím počítača utrieť.

sáčok

Dámska taška je fenomén: do obmedzeného priestoru je umiestnených neobmedzené množstvo vecí. Celý vesmír je schopný rozmazať vrecko zvnútra. Vedci z Počiatočnej hygieny toaliet však dokázali, že držadlá vakov sú veľmi, veľmi špinavé. Je tiež potrebné venovať pozornosť spodnej časti vaku, ktorý je v kontakte s rôznymi povrchmi. Spôsob čistenia vrecka závisí od materiálu, z ktorého je vyrobený.

Autosedačka

Po zakúpení a nainštalovaní detskej sedačky do auta si rodičia nepamätajú, že je potrebné ju čistiť každých niekoľko mesiacov, pretože trpí zvyškami jedla, vody a lepivých rúk. Ak to chcete urobiť sami, musíte najprv pochopiť, či môžete odstrániť poťah z kresla a prať ho v práčke. Niekedy si poťahy vyžadujú umývanie rúk (tieto informácie sú uvedené na označení). Plastové diely je možné utrieť šampónom v aute.

Sekacia doska

Štúdia ukazuje, že polovica gazdiniek jednoducho krája dosku na krájanie namiesto umytia čistiacimi výrobkami po porciovaní mäsa alebo rýb. Preto hromadí samo o sebe množstvo baktérií, z ktorých nemá úžitok. Záver: Dosky umyte mydlom.

Koberec pod nohami

Je známe, že koberce zhromažďujú veľa prachu a nečistôt. Celý priemysel upratovania je postavený na strachu žien v domácnosti, že koberec hemží vnútornými zárodkami. No, nezabudnite vysávať koberec najmenej raz týždenne a pokojne spať: mikróby nezvezmú svet.

Ľad v rýchlom občerstvení

Všetky reštaurácie rýchleho občerstvenia sú rôzne, ale denná pošta uskutočnila štúdiu, počas ktorej sa testoval ľad v rôznych rýchlych jedlách. Štatistika je sklamaním: v 6 z 10 prípadov sa voda, z ktorej sa vyrába ľad, vyleje jednoducho z vodovodného kohútika, dokonca ani z filtra. Ak o tom neuvažujete, nestane sa nič strašné, ale možno stojí za to piť bez ľadu?

Pin
Send
Share
Send
Send