Užitočné nápady

V mrazničke alebo 12 jedlách, ktoré sa neboja chladu

Pin
Send
Share
Send
Send


Tí, ktorí vlastnia pozemky a majitelia chát, každé leto pravdepodobne zaujímajú, kam dať bobule, zeleninu a ovocie, čo môže byť toľko, že je jednoducho nemožné vyrovnať sa s ich likvidáciou. V tomto prípade zmrazenie šetrí a mnohí dobrovoľne používajú túto metódu. Vedeli ste však, že okrem zberu zo záhrady môžete zmraziť aj mnoho ďalších produktov?

Zemiaková kaša

Niekedy, keď sa po dlhom pracovnom dni vrátim domov, nechcem strácať čas prípravou prílohy. Tu vás uložia predvarené a mrazené zemiakové kaše. Urobte šťouchané zemiaky podľa vášho obľúbeného receptu a pomocou lyžice vytvorte guľôčky s malou porciou. Položte ich na pergamen a pošlite ich do mrazničky na niekoľko hodín, potom ich umiestnite do mraziacich vreciek. Ak chcete rozmrazené zemiaky rozmraziť, jednoducho vložte uzavretý vak do horúcej vody na pár minút.

cestoviny

Príliš veľa cestovín varte, neponáhľajte ich vložiť do chladničky, ale skúste ich zabaliť do vriec a vypustiť z nich všetok vzduch, poslať ich do mrazničky. Tu ste pripravení a základom pre polievky a kastroly. Zostáva len rozmraziť rovnakým spôsobom ako zemiaková kaša, ponoriť vrecká do horúcej vody a pridať do misky.

Cesto cesta

Mnohí často kupujú hotové mrazené cesto, ale doma ho môžete variť sami, najmä ak hovoríme o recepte niektorej špeciálnej babičky. Okrem toho domáce cesto odporúčame zmraziť a dať mu tvar hotového cookie. Potom ju budete musieť najskôr rozmraziť a poslať do rúry.

koláče

Po veľkej hostine ste nechali koláče? Neboj sa. Zabaľte ich do mraziaceho papiera a vložte ich do mrazničky. Až sa nabudúce budete chcieť rozmaznávať, nemusíte strácať čas prípravou cesta a plnením. Vyberte koláč a zohrejte ho v rúre. Verte mi, bude to tak chutné, ako keby ste to práve urobili.

placky

Súhlasíte s tým, že je niekedy príjemné jesť niečo chutné na raňajky, napríklad domáce palacinky, ale čas na ich prípravu nájdete iba v deň voľna. To je skvelé. Pečieme trochu viac a zmrazíme, položíme ho najskôr na plech a potom ho vyberieme do vreciek. Mimochodom, môžete zmraziť a palacinky s náplňou, napríklad s tvarohom. Je chutnejšia a lacnejšia ako zakúpená.

byliny

Existuje niekoľko možností, ako zmraziť voňavé bylinky. Môžete ho nasekať, zmraziť na pergamen a potom ho vložiť do vzduchotesnej plastovej nádoby, pričom vyberie a posype svoje obľúbené jedlá. A môžete použiť ľadové formy, liať tam, kde nasekané greeny a nalievanie vývaru. Tieto kocky sú perfektné, ak varíte polievku alebo dusené mäso.

Zemiakové lupienky

Chcel som niečo pred televíziou zlomiť, ale nič nie je vhodné? V mrazničke vždy uschovajte niekoľko vreciek bežných čipov a zmrazte ich v rovnakom obale, v akom sa predávajú. Mimochodom, zaujímavé pozorovanie: mrazené čipy sú ešte chutnejšie, takže ich nemusíte rozmrazovať.

Citrónová šťava

Citrónová šťava je často na zozname ingrediencií rôznych jedál, ale čerstvá citrón nie je vždy po ruke. Tak prečo sa o to vopred nestarať a citrónovú šťavu zmraziť? Na to budete potrebovať ľadové formy, do ktorých budete musieť naliať čerstvú citrónovú šťavu.

maslo

Mrazené maslo je obzvlášť užitočné, ak pečiete veľa. Je to veľmi jednoduché. Maslo vložte do plastového vrecka alebo ho pevne zabalte fóliou a pred použitím ho vložte do chladničky cez noc. Olej sa zvyčajne uchováva v mrazničke dlhšie ako šesť mesiacov, aj keď sa vyskytli prípady, keď zostal chutný až jeden rok.

Orechy

Ako nemrzneš orechy? Veľmi márne. Ak potrebujete mať neustále k dispozícii niekoľko druhov orechov pre rôzne jedlá, mraznička je tým najlepším riešením. Orechy (najmä ošúpané) obsahujú veľa tuku, a preto sa rýchlo zhoršujú a trpia vplyvom vysokej teploty, vlhkosti, svetla alebo dokonca kovu. Matice skladujte vo vákuovom plastovom obale. Surové orechy môžu v mrazničke stráviť až osem mesiacov. Nezabudnite, že jedna horká orieška vám môže pokaziť celé jedlo, preto ich pred použitím vyskúšajte.

syr

Každá hostiteľka, ktorá usporiadala večierok aspoň raz, vie, aké pohodlné je slúžiť hosťom syrové taniere. Preto, ak narazíte na predaj syra, neváhajte kúpiť viac. Syr sa môže skladovať v pôvodnom obale, pevne zabalený do plastovej fólie alebo hliníkovej fólie. Mäkké syry a nátierky sa skladujú v mrazničke po dobu jedného mesiaca, ale tvrdé syry - do šiestich mesiacov. Pred podávaním nezabudnite na noc vložiť mrazený syr do chladničky.

Paradajková pasta

Koľkokrát ste museli kúpiť celú nádobu paradajkovej pasty na pár potrebných polievkových lyžíc na lekársky predpis? Nabudúce skúste zvyšok zmraziť v ľadovej forme. Teraz, keď pripravujete pravidelnú špagetovú omáčku, kocky s cestovinami budú vždy na dosah ruky.

Pin
Send
Share
Send
Send