Užitočné nápady

Čo keď sa izbové rastliny snažia zachytiť priestor?

Pin
Send
Share
Send
Send


Rastliny žijú takmer v každom mestskom byte. Toto je bezpochyby jeden z najpraktickejších dekoratívnych prvkov: nielen zdobia interiér, ale čistia aj vzduch. Ak však budete v krajine šťastní len vtedy, keď budú vaše húštiny hustejšie a nepriechodnejšie, izbové rastliny majú právo pestovať iba do určitých limitov. Inak ich jednoducho nemajú kam dať, pretože v miestnosti bude mať nedbalý vzhľad. Čo robiť, ak je vaša mestská záhrada na parapete takmer členom rodiny a nechcete sa s ňou rozlúčiť? Zdieľame nápady!

V limbu

Najjednoduchšou možnosťou je umiestniť všetky hrnce do vzduchu. Zabudnite na nekonečné reťaze závesných kvetináčov, ktoré si každý ublížil hlavám - existuje oveľa viac kreatívnych možností.

Môžete si napríklad vziať kúsok dosky alebo kúsok starých dverí a pripevniť k nemu rastliny pomocou klincov a drôtov.

Táto možnosť je veľmi vhodná do kuchyne - v kvetináčoch môžete pestovať hlávkový šalát, zeleninu alebo korenie na rôzne pokrmy. Okrem toho získate skvelý dekoratívny prvok!

Môžu sa použiť aj malé zásuvky pripevnené k stene pomocou bežných háčikov alebo dokonca závesov. Je lepšie, ak sú drevené. Usporiadajte ich symetricky a potom sa vaša kuchyňa stane iba ukážkou vidieckeho štýlu.

Zaujímavým riešením môžu byť koľajnice - o nich často píšeme v článkoch o ergonomickom využití kuchynského priestoru. Koľajnice sú navyše umiestnené tak, že sa dajú umiestniť aj v tých najnepríjemnejších kútoch kuchyne a držia veľa hrncov.

Vďaka nim môžete priestor dôkladne zónovať: umiestnite šalát vedľa drezu a okrasné rastliny blízko dverí. Pre rastliny odporúčame používať kovové kvetináče tak, aby boli kombinované so zábradlím. A upevnite háčiky bezpečne: nechcete, aby celá táto nádhera padla na zem?

Ak máte radi lezecké rastliny a ste donekonečna trpezliví, vyskúšajte tkanie elegantnej klietky z vetvičiek, čím sa stane stredobodom miestnosti. Ak existujú rastliny, ale nemáte trpezlivosť, môžete si kúpiť pravidelnú klietku a ozdobiť ju podľa svojich predstáv.

Ručné zázraky

Ak nie je toľko rastlín, nudíte sa iba kvetináčmi, ktoré zapchávajú okenný parapet, potom je tento problém celkom jednoduchý. Najprv môžete upgradovať tie isté hrnce! Pre najnáročnejšie a najvýhodnejšie nápisy s kriedou alebo obyčajnou farbou môžete ako vyrovnávaciu nádobu použiť aj staré riady.

Ak ste pripravení začať s nadšením podnikať, budete musieť ísť do skriniek alebo do rias v koši - asi je tu veľa starých plechoviek, škatúľ a škatúľ. Samozrejme, že nie všetky z nich to urobia, ale s náležitou starostlivosťou môžete vytvoriť skutočne zaujímavé umelecké zloženie, ktoré bude vhodné v každej kuchyni.

Ďalšie pokyny: Ak sú všetky rastliny odlišné a nie všetky sú jedlé, dodávajte mi malé tablety s menami.

Starý prípad!

Ak je vo vašom dome samostatný kútik pre kvety, ktoré však rýchlo rastú a snažia sa dostať von z hranice pridelenej oblasti, budete ich musieť pomocou „hrozného pomocníka“ oprieť. Jeho rolu bude hrať stará komoda, do krabíc, do ktorých pohodlne umiestnite veľa kvetináčov.

Nenechajte sa odradiť, ak nemáte komodu alebo je to také hrozné, že v tme vyzerá ako kočík z veľkej cesty.

Sme si istí, že uspejete!

Pin
Send
Share
Send
Send