Užitočné nápady

17 každodenných trikov, ktoré vám pomôžu vyrovnať sa s malými úlohami rôzneho druhu

Pin
Send
Share
Send
Send


17 každodenných trikov, ktoré vám pomôžu vyrovnať sa s malými úlohami rôzneho druhu

Skúsení majitelia poznajú veľa každodenných trikov, ktoré pomôžu vyrovnať sa s malými (a nie príliš) problémami v domácnosti.

Napríklad môžete krájať chlieb bez toho, aby ste ho drobili, alebo kladivo nechtov bez toho, aby ste si porazili prsty.

O tomto a ďalších záchranných pásoch - ďalej v našom materiáli.

1. Zapečatená obálka

Nepozorovane tlačená obálka.

Ak ste obálku zapečatili a potom ste si uvedomili, že ste zabudli dať niečo dôležité, vytlačte ju naparovacou žehličkou. Obálka sa musí najprv zabaliť do uteráka a potom dôkladne žehliť v režime pary. Je potrebné poznamenať, že táto metóda umožňuje udržať obálku v jej pôvodnej podobe, na rozdiel od staršej metódy s parou z panvice.

2. Pomocou sťahovača

Bezpečnostné opatrenia pri používaní lapača nechtov.

Vytiahnutím klincov zo steny vždy riskujete preháňanie tlakom a poškodenie steny. Aby ste tomu zabránili a vaše činy nepoškodia steny, odporúčame na prednú časť nástroja nalepiť montážnu pásku alebo obyčajnú lepiacu omietku.

3. Usporiadanie nábytku

Úhľadné preskupenie nábytku.

Pri zmene usporiadania ťažkého nábytku môžete ľahko poškodiť podlahu, najmä pokiaľ ide o materiály, ako sú laminát a parkety. Zároveň je veľmi ľahké zabrániť nepríjemnostiam jednoducho umiestnením prázdneho podnosu na vajcia alebo len kúskom kartónu pod nohy.

4. Štetcom

Štetcom v banke.

Ak chcete maľovať štetcom nezapadá do banky, musíte hodiť kotvu. Táto kotva môže byť podkovovitým magnetom. Položte ju na vrchnú časť plechovky farby a kovová časť kefy na ňu pevne prilepí.

5. Čerstvý chlieb

Chlieb opatrne nakrájajte.

Krájanie cibule.

Počas drvenia sa cibuľa teraz a potom pokúša vykĺznuť z noža alebo sa úplne rozpadnúť. Ak ste oboznámení s touto situáciou, osvojte si život hackovaním vidličkami. Cibuľu nakrájajte na polovicu, držte ju na oboch poloviciach vidlice a počas drvenia držte cibuľu za nimi.

7. Roztopte maslo

Roztavte studené maslo.

Ak potrebujete rýchlo rozpustiť mrazené alebo príliš studené maslo, použite pohár. Na to nalejte vriacou vodou a potom prikryte kúskom masla. Po 5 minútach produkt zmäkne a dá sa ľahko nanášať na chlieb.

8. Ničenie pachov

Eliminácia nepríjemných zápachov.

Vôňa rýb, mäsa alebo spáleného jedla nie je v kuchyni neobvyklá. A ak nemáte dobrú kapucňu - môže to byť skutočný problém a skvelá nálada. Ale nebuďte naštvaní, tu prichádzajú na pomoc cenovo dostupné ľudové lieky, ako je ocot alebo pomarančové kôry. Pred začatím varenia zmiešajte rovnaké časti octu a vody v malej panvici a zapálte. V prípade pomarančovej kože prikryte vodou a po varení povarte.

9. Sušené pečivo

Sušte pečivo znovu.

Ak necháte na stole plátok pizze alebo buchtu, do rána tieto výrobky pravdepodobne vyschnú a stanú sa nejedlé. Ale nebojte sa, môžete ich oživiť. Stačí ich zahriať v mikrovlnnej rúre so pohárom vody.

10. Vlhčené obrúsky

Balenie vlhkých utierok.

Vezmite plastový kelímok s vekom. Dierujte do nej dieru, nalejte trochu vody dovnútra a vložte zvitok savých utierok. Takto získate nádobu s mokrými obrúskami, ktorá je vhodná na utieranie stolov a iných povrchov v dome.

11. Nálepky

Nálepky na sklo a keramiku.

Podľa informácií sa nálepky zo skla a keramiky dajú veľmi ľahko odstrániť pomocou akéhokoľvek rastlinného oleja. Položte ho na nálepku, nechajte niekoľko minút pôsobiť a potom opatrne odstráňte. Potom vykonajte vyhodnotenie výsledku.

12. Upevnenie nechtu

Opravte nechty.

Aby ste predišli skĺznutiu malého klinčeka pod kladivo, preveďte ho gumou ceruzky.

13. Čistenie zrkadla

Čistenie zrkadla vo vani.

Ukázalo sa, že pena na holenie je vynikajúcim nástrojom na umývanie zrkadiel. Jeho použitím nielen vrátite lesk na reflexné povrchy, ale tiež ich ochránite pred zahmlievaním. Použite tento život hacker a všetky zrkadlá vo vašej kúpeľni budú vždy v poriadku.

14. Drôty pletiva

Štýlové pletené drôty.

Nie všetky káble sa dajú skryť, ale absolútne každý môže byť transformovaný rýchlo a lacno. Kábel pevne zabalte do povrazu alebo jemného ozdobného lana.

15. Krabica s obalmi

Krabica s taškami.

Predtým každý mal balík s balíčkami a úvodník vám ponúka krabičku s taškami. Ak to chcete urobiť, urobte dieru vo veku malej škatule a vložte do nej roličku s obalmi.

16. Spojené vešiaky

Dvojité vešiaky.

Ak sú možnosti vášho šatníka príliš skromné, použite tento trik s naskladanými háčikmi. Kovový otvárač na kľúče, ktorý je na každej plechovke s nápojom, ich pomôže spojiť.

17. Clothespiny

Domáce špendlíky.

Ak potrebujete zatvoriť akékoľvek začaté balenie a nemáte po ruke sponu ani špendlík, je užitočný vínny korok. Jednoducho urobte pozdĺžny rez v strede a zaistite ho na obale.

Pin
Send
Share
Send
Send