Užitočné nápady

14 jednoduchých spôsobov čistenia vašej kuchyne

Pin
Send
Share
Send
Send


Charakteristickým znakom každej domácnosti je kuchyňa. Čistota tu nielen pomáha spríjemniť proces varenia, ale je tiež jedným z garantov nášho zdravia.

Zhromaždili sme pre vás 14 cenných rád, ktoré vám bez ďalších nákladov pomôžu priniesť dokonalý lesk do kuchyne.

1. Vyčistite kuchynskú súpravu

Zmiešajte 1 šálku vody, pol pohára octu, pol pohára vodky. Všetko dôkladne premiešajte a nalejte do nádrže sprejom. Na dosiahnutie dezinfekčného účinku môžete pridať niekoľko kvapiek oleja z eukalyptu. Táto jedinečná kompozícia dokáže odstrániť vápenné a mastné usadeniny.

varovanie: Procedúra sa musí vykonávať v gumových rukaviciach a nezabudnite vetrať miestnosť.

2. Z kanvice vyberte vodný kameň

Na odstránenie vodného kameňa z kanvice je potrebné pripraviť jedno alebo dve balenia kyseliny citrónovej (každé 20 - 25 g). Množstvo kyseliny citrónovej sa líši v závislosti od stavu kanvice a množstva vodného kameňa.

  • Naplňte kanvicu 2/3 studenej vody, potom otvorte balenie kyseliny citrónovej a pridajte ho do vody.
  • Nechajte vodu zohriať a varte ešte niekoľko minút (3-5 minút).
  • Potom skontrolujte, či váha vyšla z kanvice. Aby ste to dosiahli, je potrebné kanvicu z ohňa vybrať a premiešať v rôznych smeroch - zvyšky vodného kameňa ukazujú, ako efektívne čistenie prebehlo.
  • Po vyčistení vypustite znečistenú vodu a kanvicu dôkladne vypláchnite.
  • Naplňte kanvicu čistou vodou, prevarte a vypustite. Podobný postup sa opakuje 2-krát pred každodenným použitím.

3. umyte umývadlo

Vápnik robí dobrú prácu s vodným kameňom. Pridajte do vody trochu amoniaku, roztok naneste na povrch umývadla a po 10 minútach opláchnite horúcou vodou.

4. Rozjasnite mikrovlnnú rúru

Čo je potrebné: voda (400 - 500 ml), nádoba na vodu a 2 lyžice. l. ocot (9%) alebo 1 lyžička. 70% podstata.

Do misky nalejte vodu, do nej nalejte ocot, vložte roztok do komory a zapnite mikrovlnnú rúru po dobu 5 minút (alebo 10-15 minút v závislosti od stupňa kontaminácie). Teraz dávame ocot výparom trochu viac času na rozpustenie nečistôt na stenách komory a začneme umývať mikrovlnnú rúru zvnútra.

varovanie: nezabudnite nosiť gumené rukavice.

5. Odstráňte znečistenie z odsávača pár

Silne zašpinené filtre z kuchynského digestora by mali byť navlhčené vodou. To je možné dosiahnuť pomocou spreja. Potom naneste zubnú kefku na bielenie „Bielkosť“. Nechajte pôsobiť 10 minút a potom umyte pod tečúcou vodou. Hotovo!

pozor: počas postupu nezabudnite nosiť gumové rukavice!

6. Vyčistite rúru

Na čistenie rúry je ideálny nasledujúci postup. Musíte si vziať 1 šálku jedlej sódy, pridať 1 polievkovú lyžicu. l. saponátu a potom dostatok vody, aby sa dosiahlo konzistencie pekárskeho cesta. Výsledná pasta sa nanesie na kontaminovaný povrch a nechá sa pôsobiť 15 minút. Potom rúru umyte.

7. Vyčistite chladničku

Dokonale umyte vnútorný povrch chladničky a odstráňte nepríjemný zápach po prijatí. Stačí rozpustiť v 2 litroch teplej vody 2 polievkové lyžice. l. jedlá sóda, navlhčite mäkkú handričku v roztoku a utrite všetky povrchy. Potom sa steny opláchnu čistou vlhkou handričkou a nakoniec sa osušia dosucha.

Ak chcete dať chladničku zvonku do poriadku, najlepšie je špongiou namočenou v mydlovej vode. Hlavná vec je kvalitatívne umývať roztok tak, aby nezostali žiadne škvrny. Nezabudnite vyčistiť zadnú stenu, na ktorej sa hromadí väčšina prachu. Na tento účel môžete použiť kefu na dlhej rukoväti, pomocou ktorej je vhodné odstraňovať prach a pavučiny.

8. Aby pokrmy žiarili

Horčičný prášok pomôže umývať riad z mastnoty a plaku. Stačí na špongiu naliať trochu prášku a potom utrieť povrch tanierov, hrnčekov. Potom jednoducho opláchnite tečúcou vodou. Jedlá žiaria ako nové!

9. prať indukčný varič varnej dosky

Na čistenie indukčnej platne sú zubná pasta a zubná kefka dokonalé. Stačí stlačiť pastu na kefku a aplikovať na miesta, kde sa tvorili sadze. Počkajte 10-15 minút. Utrite povrch navlhčenou tkaninou.

10. Dali sme do poriadku varnú plochu plynového sporáka

Umyte plynový sporák môže byť obyčajné mydlo. Tyčinka sa trie na hrubom strúhadle, mydlové vločky sa rozpustia v teplej vode a vytvoria hustú krémovú hmotu. Výsledná pasta sa nanesie na platňu počas 15 minút. Po štvrťhodine vyčistite povrch čistiaceho prostriedku teplou vodou.

11. Vyčistite plynový sporák na grilovanie

Mriežky z plynového sporáka je možné vyčistiť, aby žiarili, ak sa namočia malým množstvom amoniaku na 7-8 hodín.

varovanie: Počas postupu nezabudnite nosiť gumové rukavice!

12. Umývame kuchynskú zásteru

Na odstránenie škvŕn na kuchynskej zástere môžete použiť koncentrovaný mydlový roztok. Je rovnako účinný s plastovými aj kachľovými povrchmi. Najlepšie je vložiť malé množstvo mydla do nádoby, zriediť vodou a trieť problémové oblasti výslednou hmotou, aby ste sa úplne zbavili škvŕn a škvŕn od tuku.

13. Vyčistite parapet

Zmes sódového popola a pracieho prášku (1 polievková lyžica L.) Je schopná z okenného parapetu umyť mastnotové škvrny, nečistoty a žlté stopy po vyblednutí.

14. Očistite panvice od uhlíka

Vyčistiť panvica s keramickým povrchom z uhlíkových usadenín, tukových zvyškov vo vnútri a zvonka, urobí sa nasledujúci príspevok. Nalejte vodu do širokej nádoby tak, aby do nej úplne zapadla panvica. Pridajte niekoľko polievkových lyžíc gélu na umývanie riadu a hrsť sódy. Potom vložte nádobu s panvicou a jej obsahom do ohňa a pol hodiny varte. Počkajte, kým tekutina nevychladne, vyberte panvicu, opláchnite vodou a jemne utrite.

Pin
Send
Share
Send
Send