Užitočné nápady

Ako odstaviť mačku od poškriabania nábytku a tapiet: 7 nápadov

Pin
Send
Share
Send
Send


Predstavte si situáciu: práve ste urobili dobrú opravu v byte alebo ste si kúpili novú pohovku, ale váš obľúbený chlpatý maznáčik sa rozbehne a ostrými pazúrmi začne poškriabať nábytok a tapetu. Čo robiť Nerobte si starosti, máme pre vás sedem najúčinnejších spôsobov, ako pomôcť udržať interiér v bezpečí a zvuku, a tiež odstaviť domáce zviera raz a navždy, aby pokazilo situáciu. Hlavná vec je, že v žiadnom prípade za to vášho maznáčika nevyhrabávate ani netrestáte, pretože ostrenie pazúrov pre mačky je prirodzenou potrebou, inštinktom.

1. Ostro povedať: „Je to nemožné!“

Najprv sa pokúste psychologicky ovplyvniť. Hneď ako sa vaša mačka rozhodne poškriabať nábytok alebo steny, povedzte „Nie!“ Nahlas a ostro. alebo „Nie!“ Môžete dokonca tlieskať rukami alebo syčaním, takže mačka okamžite reagovala na ostrý zvuk a rozhodla sa urobiť svoju vlastnú vec. Ak ste vytrvalí a včas si všimnete jej úmysly, nebudete potrebovať ani ďalších 6 našich nápadov. Ak ste vynechali okamih alebo metóda nefungovala, čítajte ďalej.

2. Kúpiť kogtetochku

Najjednoduchším riešením, ako nasmerovať prirodzenú potrebu domáceho maznáčika „na pokojný kurz“, je, samozrejme, získať škrabadlo. Ak chcete svojho domáceho maznáčika naučiť poškriabať, najskôr ho umiestnite do blízkosti miesta, kde škrabá nábytok, a potom zariadenie postupne presúvajte na správne miesto. Stále si môžete vziať mačku za labky a držať ich pozdĺž škrabky. Ak mačka správne reagovala na vaše úsilie a začala používať škrabku na určený účel, určite ju pochválte a povzbudite.

Prípadne môžete pazúr vyrobiť vlastnými rukami: napríklad dosku pevne zabalte do sisalového lana alebo do interiéru pripevnite malý kmeň.

3. Postrek vodou

Akonáhle mačka zvládne pazúr, začnite sa odvážať z miest, kde by ste nemali narovnávať jeho pazúry. Absolútne bezbolestivé jazvenie - striekajúca voda z rozprašovacej fľaše v okamihu, keď začne poškriabať nábytok. Mačka spojí nepohodlie so svojimi činmi a prestane sa priblížiť k tomuto miestu.

4. Vystrašte zápach

Ak voda nepomôže, skúste mačku odvrátiť od nábytku nepríjemnými zápachmi: je známe, že mačky neznášajú vôňu citrusov, octu, levandule, eukalyptu, rozmarínu a mnohých ďalších. Pokúste sa na nábytok naliať trochu citrónového alebo eukalyptového éterického oleja - to mačku nielen rozptýli z vášho obľúbeného zaostrovacieho miesta, ale aj naplní dom príjemnou vôňou.

5. Vytvorte lepivé povrchy

Je tiež známe, že mačky nemajú radi lepkavé povrchy. A preto ďalší nápad: môžete nalepiť obojstrannú pásku na „nesprávne miesto“. K dispozícii je tiež lepiaca páska, ktorá má priehľadnú podložku a nebude na vnútorných detailoch príliš zreteľná. Po stiahnutí vášho domáceho maznáčika z tohto miesta je možné pásku odstrániť.

6. Kúpiť antitsarapki

Ak všetko ostatné zlyhá a chlpaté domáce zviera stále bojuje o vaše okolie, vyskúšajte zábavný vynález - proti poškriabaniu. Sú to také malé silikónové čiapky, ktoré sa držia na mačacích pazúroch. Jemne držia pazúry, až dorastú. Potom ich možno znova prilepiť. V tomto prípade môže mačka pokojne poškriabať nábytok a nezanechať na ňom žiadne stopy. Antitsarapki nielen chráni nábytok pred mačacími pazúrmi, ale tiež vyzerá smiešne - takmer manikúra!

7. Strihané pazúry

Ak chcete svoju mačku natrvalo zbaviť potreby zaostrenia pazúrov, môžete ich orezať. Zvyčajne sa strihajú v určitom uhle pomocou špeciálnych klieští. Aby sa mačka náhodne poškodila, mal by ju vykonať odborník - veterinár.

Pin
Send
Share
Send
Send