Užitočné nápady

Kúpeľňa úložný priestor

Pin
Send
Share
Send
Send


Kúpeľne a kombinované kúpeľne vo väčšine našich apartmánov sa, žiaľ, nemôžu pochváliť priestrannosťou ani ľahkosťou plánovania. Na tento stav sme zvyknutí, vnímame ho ako daný a často sa ani nesnažíme nič zmeniť. Preto, keď mi editori dali za úlohu pohovoriť s priateľmi a zistiť, aké spôsoby ukladania v kúpeľni používajú a považujú za najúčinnejšie, úplne všetci účastníci mojej miništúdie sa najskôr sťažovali na nedostatok voľného miesta. Jeden priateľ veľmi presne formuloval všeobecnú myšlienku a povedal: „Ukladanie v kúpeľni? Čo tam môžete uložiť?! Nie je kam otočiť!“

To však vôbec nie je beznádejné: existuje veľa spôsobov a skvelých nápadov na optimalizáciu tohto malého, ale veľmi dôležitého priestoru. O niektorých z nich sa dozvieme v tomto článku.

Kúpeľňový nábytok

Pre úplné skladovanie v kúpeľni sa nezaobíde bez dobrého, priestranného nábytku. Aby miestnosť vyzerala nádherne, musí skrinka pod umývadlom a skrinka nad umývadlom nevyhnutne obsahovať jednu súpravu.

Skrinka pod umývadlom

Zvyčajne sa jedná o najväčší kus nábytku, ktorý je možné umiestniť do našich malých kúpeľní. Preto by sa výber skriniek alebo skôr ich veľkosť mali brať čo naj zodpovednejšie. Drvivej väčšine účastníkov prieskumu sa odporúča, aby si vybrali najširšiu skrinku, ktorá sa zmestí do kúpeľne. Tí, ktorí si kedysi vybrali užší model, pripustili, že toto rozhodnutie ľutujú: prakticky sa nevyužíva malý voľný priestor po stranách a vo vnútri zásuvky nie je dostatok miesta. Ceny skriniek začínajú od približne 4 000 do 5 000 rubľov.

Skrinka alebo police nad umývadlom

Nad umývadlom by samozrejme malo visieť dobré zrkadlo. Niektoré sú obmedzené na ne a pripevňujú k stene aj pár držiakov mydla a zubných kefiek. Toto riešenie je však nevhodné, ak nemáte dostatok miesta na uloženie vecí v kúpeľni. Priestor nad umývadlom sa dá veľmi efektívne využiť na pohodlné uloženie malých, ale veľmi potrebných vecí.

K výberu skrinky so zrkadlom by sa malo pristupovať veľmi vážne. Napríklad jeden z mojich priateľov si vybral priestranný, rovnomerne vyčnievajúci z nástennej skrinky so zrkadlovými dverami. V obchode sa jej táto možnosť zdala najoptimálnejšia, pretože v skrinke je oveľa viac úložného priestoru ako v iných modeloch. Doma sa však veľmi rýchlo ukázalo, že nie všetko je také dokonalé: niektorí ľudia môžu naraziť hlavou proti tejto skrinke naklonením sa nad umývadlo. V prípade čela kamaráta jej vysoký manžel neustále leží na skrinke.

Väčšina moderných modelov má uzamykateľnú úložnú časť len na jednej strane. Toto je, samozrejme, veľmi malé. Je oveľa účelnejšie mierne obetovať šírku zrkadlového povrchu, ale kúpiť model s dvoma uzavretými úložnými časťami (ako na fotografii nižšie). Väčšina účastníkov prieskumu považovala túto možnosť za najoptimálnejšiu.

Cena nástenných skriniek sa začína približne od 3 500 rubľov a pre 5 000 rubľov a vyššie si už môžete vybrať niečo celkom pekné.

Skrinky a iné typy skriniek

Ak vám veľkosť vašej kúpeľne umožňuje inštaláciu takého nábytku, určite nemáte problém s úložným priestorom! Ak vezmeme do úvahy skrinku pod umývadlom a nástennú skrinku nad ňou, ukázalo sa, že je to veľmi pohodlná a priestranná súprava, v ktorej môžete usporiadať všetky potrebné veci. Bohužiaľ, pre nedostatok miesta nemohol žiadny z mojich priateľov dostať šatník, ale väčšina respondentov o tom sníva.

Dodatočný úložný priestor

Police, držiaky, háčiky, koľajnice, ohrievače uterákov

Všetky tieto zariadenia sú nevyhnutné v kúpeľni: vďaka svojej malej veľkosti a rozmanitosti tvarov môžu byť umiestnené presne na miestach, kde sú najviac potrebné. Sú veľmi užitočné pre majiteľov malých priestorov, čo vám umožní ukladať veľa vecí na obmedzenom priestore. A samozrejme pomocou týchto zariadení vytvára potrebné pohodlie, keď sú k dispozícii všetky potrebné veci.

Všetci účastníci prieskumu majú takéto úložné systémy v kúpeľni a nevedia, ako sa bez nich zaobísť. Hlavný problém sa často nazýva nie veľmi elegantný typ otvorených políc na uskladnenie. Z tohto dôvodu niektorí priatelia radia umiestniť ich na odľahlé miesta. Napríklad rovnú alebo rohovú poličku na šampóny a žinku možno zavesiť na záchod, nie však oproti dverám, ale na opačnú stranu - za záclonu, kde bude takmer neviditeľná.

Na vnútornej strane dverí skrinky Môžete umiestniť malé police alebo držiaky na presné uloženie užitočných vecí. Prekvapivo, ekonomický manžel jedného z mojich priateľov vyrobil elegantné police na oboch dverách skrinky pod umývadlom. Priateľ ich aktívne používa a odporúča každému, aby urobili to isté. Podľa nej sa pred inštaláciou takýchto políc musíte rozhodnúť, čo na nich plánujete uložiť - je to potrebné, aby sa nemýlili s veľkosťou políc.

Police nad dverami

Toto neštandardné a veľmi praktické rozhodnutie je celkom hodné prijať ho. Žiadny z mojich priateľov zatiaľ nemá takúto poličku, ale niektorí ľudia sa o túto myšlienku veľmi zaujímajú a chcú ju oživiť.

Koše a škatule

Keď sa skladuje v uzavretom priestore (napríklad vo vnútri zásuvky), distribúcia vecí do praktických škatúľ pomáha pri efektívnej organizácii priestoru, ukladá potrebné veci kompaktným a pohodlným spôsobom a rýchlo nájde správnu vec.

V prípade módneho otvoreného úložného priestoru sa k všetkým vyššie uvedeným výhodám pridáva estetická zložka: položky v krásnych zásuvkách a košíkoch vyzerajú na otvorenej poličke oveľa krajšie a krajšie ako veci, ktoré jednoducho stoja v neporiadku.

Napríklad v našom obchode si môžete kúpiť taký pôvabný skladovací kôš, ktorý ozdobí každú poličku:

V modernom dizajne je často nápad vytvoriť poličku z koša alebo škatule vodorovne pripevnenú na stenu. Ani ja, ani moji priatelia zatiaľ nemáme takúto myšlienku, ktorá by sa mala uplatniť v praxi, ale mnohí účastníci prieskumu sa domnievajú, že je to dosť zaujímavé rozhodnutie, ktoré má zmysel používať.

Organizér s vreckami

V niektorých prípadoch môžete veci opatrne uložiť pomocou takéhoto organizátora. Jeden z mojich priateľov sa priznal, že predtým mala organizátora, ale potom sa ho zbavila, pretože zaberá veľa miesta, vyzerá neatraktívne a vy do neho nevkladáte veľa vecí. Iný priateľ s radosťou používa organizátora a považuje ho za veľmi výhodný.

Úložný priestor za vaňou

V mnohých apartmánoch je strana vane pokrytá posuvnou clonou, za ktorou každý zvyčajne rád skrýva niečo objemné a nie príliš atraktívne. Mnoho účastníkov prieskumu tam ukladá hrnce, prací prášok a vedro na umývanie podlahy. Niekoľko priateľov povedalo, že z dôvodu nedostatku iných skladovacích priestorov museli za bočnou obrazovkou vane držať takmer všetky domáce chemikálie. Podľa ich všeobecného názoru je to veľmi nepríjemné: je veľa vecí, všetky stoja na zemi a navzájom sa blokujú. Preto, aby ste našli niečo, musíte sa skloniť nízko a stáť dlho v tejto nie príliš pohodlnej polohe. Je stále veľmi ťažké umývať podlahu pod kúpeľňou: zakaždým, keď musíte dostať všetok spotrebný materiál a potom ich vrátiť na miesto.

Úzko vyberateľný kôš

Myšlienka skladovania v úzkom vyberateľnom koši bola pre mnohých účastníkov prieskumu iba teoreticky zaujímavá. Nikto nemá v úmysle použiť ju v kúpeľni pre nedostatok vhodného miesta. Jedna priateľka povedala, že keby sa stretla s týmto kusom nábytku na predaj, s najväčšou pravdepodobnosťou by ho kúpila, aby sa dala blízko záchodu.

rebrík

Módny trend západných návrhárov - ukladanie na schodoch alebo úprava stojanu pod schodom nenašlo medzi mojimi známymi súhlas: väčšina verí, že keby mali toľko voľného miesta, radšej by tam umiestnili šatník.

Pohodlné skladovanie uterákov

Keď už hovoríme o skladovaní v kúpeľni, nie je možné ignorovať spôsoby ukladania uterákov. V prvom rade je potrebné poznamenať, že žiadny z účastníkov prieskumu neponecháva v kúpeľni celú zásobu čistých uterákov kvôli nedostatku vhodného miesta - každý má iba uteráky, ktoré v súčasnosti používajú členovia rodiny.

Myšlienka udržať zásoby čistých uterákov v skrini v podobe krásne valcovaných valcov, ktoré sú dnes veľmi populárne na všetkých interiérových stránkach a krásnych fotografií, je obľúbená u každého, ale zatiaľ ju nikto nezaviedol do praxe. Dôvody sa zvyčajne nazývajú nasledujúce: Aj keď nebol čas na zmenu niečoho alebo z dôvodu zvyku, nechcel som narušiť stanovený poriadok.

V skutočnosti existuje veľa progresívnych nápadov na pohodlné ukladanie uterákov. Napríklad môžete vyrobiť nádherné držiaky z bežných plechových plechoviek, ako je znázornené na fotografickom sprievodcovi nižšie. Uteráky skladované vo valcoch skladujte v špeciálnom držiaku na fľaše.


Pin
Send
Share
Send
Send