Užitočné nápady

11 domácich trikov, ktoré používajú naše matky a babičky

Pin
Send
Share
Send
Send


11 domácich trikov, ktoré používajú naše matky a babičky

Každý vie, že sovietska hostiteľka sa mohla brilantne dostať z akejkoľvek zložitej situácie, či už ide o uloženie cibule do krátkeho nylonu alebo preťahovanie úzkych topánok.

Triky domácnosti sú však pre tento deň relevantné.

1. Strečing topánky

Strečingová obuv.

Situácia pri kúpe menšej obuvi sa stala každému druhému človeku. Najčastejšie to bolo kvôli elementárnemu nedostatku požadovanej veľkosti. Našim starším príbuzným sa však neodradilo, pretože vedeli, že kožené výrobky je možné natiahnuť. Za týmto účelom bola každá topánka vložená do vrecka s vodou a potom poslaná do mrazničky. Tento postup pomohol roztiahnuť malé topánky o 1-2 veľkosti.

2. Farbenie vecí

Farbenie odevov v práčke.

S príchodom automatických práčok sa život našich starších príbuzných značne uľahčil. Vynaliezavé ženy v domácnosti však zistili, že práčku možno použiť nielen na určený účel, ale aj na farbenie odevov. Na tento účel sa prášok zmiešal s farbivom a soľ a ocot sa často používali na konzerváciu a fixáciu farby. Podľa informácií je farba v práčke lepšia ako pri maľovaní odevov v panve.

3. Pančuchy

Pančuchové pančuchy.

Minulá vojna a potom dlhé ťažkosti sa naši starí príbuzní naučili veci uchovávať a zásobovať. Moderný človek sotva nechápe, prečo sa starci tak ťažko delia s vecami. Zoberme si napríklad nylonové pančuchy. Boli nosení víťazom: šípy boli zastavené lakom, zdobené vlasmi. Pančuchové nohavice, ktoré nebolo možné oživiť, sa používali na skladovanie cibule. Do krajiny, kde slúžili na podväzkové rastliny, sa odviezli aj silné kaprony. Ďalším spôsobom, ako recyklovať pančucháče, je tkaná rohož na chodbe.

4. Zubné kefky

Druhý život zubných kefiek.

Len málo sovietskych občanov vymenilo zubnú kefku každé tri mesiace. Najčastejšie sa používal, až kým neboli štetiny úplne rozcuchané. Ale potom si vynálezcovskí občania našli svoje využitie. K zubné kefky priviazali rastliny na záhrade alebo ich ohýbali nad ohňom a premieňali sa na háčiky.

5. Rúž

Zápasy v rúžu.

Ženy v sovietskej ére si neboli isté, či dokážu získať odtieň rúžu, ktorý sa im páčil, takže ich najobľúbenejší predmet kozmetiky bol použitý na maximum. Keď už bolo nemožné nalepiť rúž na rúž, použili sa bežné zápasy. S ich pomocou bolo možné extrahovať malý produkt a distribuovať ho na pery.

6. Zasuňte konektor

Domáca zástrčka.

Pozornosť a vynaliezavosť neboli iba našimi matkami. Napríklad sovietsky muž mohol vyrobiť konektor pre magnetofón z tyčinky na pero. Na tento účel bola použitá jeho mosadzná časť. Spájkovala sa s drôtom a vložila sa do gumovej zátky.

7. Tepelné držadlá

Termálne kúpacie panvice.

Aby nedošlo k horeniu okolo úchytiek vrchnákov hrncov a panvíc, boli pod nimi vtlačené obyčajné zátky na víno. Mnohí si na to zvykli tak, že pokračujú v tomto triku dodnes.

8. Zvyšky

Čistiaci prostriedok od zvyškov.

Domáce sovietske ženy nevyhadzovali zvyšky mydla. Keď sa tyč stala veľmi malou alebo zlomenou, bola vložená do špeciálnej nádoby. Keď sa v ňom nahromadilo veľké množstvo zvyškov, boli zaplavené vodou a trvali na tom. V dôsledku týchto jednoduchých účinkov sa získala koncentrovaná kompozícia, ktorá sa mohla použiť na pranie alebo pranie.

9. Vypúšťacia nádrž

Úspora vody.

Príbeh tehly v nádrži bol opísaný v časopise „Mladý technik“. Vložením tehly do toaletnej misky bolo možné znížiť spotrebu vody. Je potrebné poznamenať, že táto metóda sa vzdialila od všetkých, pretože sovietski občania necítili potrebu šetriť vodu. Oveľa populárnejšie boli podvody s elektromermi.

10. Chýbajúce pero

Chýbajúca rukoväť nábytku.

Nie všetok sovietsky nábytok bol dobrej kvality, takže problém posuvných skriniek so zlomenou rukoväťou sa dotkol mnohých sovietskych občanov. Jedno z riešení problému sa objavilo v populárnom vydaní tej doby. Tam, aby otvorili tesnú skrinku bez rukoväte, ponúkli použitie piestu.

11. Balenie

Balenie potravín a nápojov.

Naše babičky a matky boli vynikajúce ženy v domácnosti, ktoré dokázali nájsť praktické využitie takmer čohokoľvek. V sovietskych časoch tak takmer každý zbieral plastové fľaše a rôzne obaly. Na jar sa používali ako nádoby na sadenice.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send