Užitočné nápady

Dvojité použitie alebo prečo by ste nemali vyhodiť použité čajové vrecká

Pin
Send
Share
Send
Send


Sotva niekto z nás, kto používa jeden čajový sáčok viackrát, s výnimkou tých, ktorí majú radi slabo varený čaj. Zvyčajne sa už použitý čajový sáčok posiela do koša, kde by sa zdalo, že je tam. Neponúkame vám variť to isté čajové vrecúško dvakrát, máme lepšie nápady! Ďalej nájdete skvelé spôsoby opätovného použitia čajových sáčkov, ktoré vám určite budú užitočné v každodennom živote.

Pri varení

Pri nasledujúcom varení ryže hodte do vody vrece jazmínu alebo harmančeka. Verte mi, že výsledok príjemne prekvapí vás aj vašich blízkych, ktorí určite pocítia nové chute. Cestoviny si môžete uvariť s vreckom zeleného čaju, ale čierny čaj s rôznymi koreninami je ideálny pre rannú ovsenú kašu.

umývanie riadu

Ak máte na panvici niečo spálené alebo ste prišli do krajiny, zabudli ste si kúpiť umývací prostriedok na umývanie riadu, použitá čajová taška situáciu zachráni. Umývajte riad v teplej vode a hádzajte do neho 2 až 3 vrecká - lepkavé zvyšky jedla a tukov sa dajú ľahko umyť.

Na ruky

Akýkoľvek zápach v pokožke, napríklad po rybe, cibule alebo cesnaku, sme zvyknutí odstraňovať pomocou citrónového klinu, ale na tento účel je vhodný aj použitý čajový sáčok. Votrite ho medzi dlane a zápach zmizne.

Proti zápachu z úst

Ak nemáte po ruke žuvačku, osviežovač dychu alebo výplach úst, pomôže vám jednoduchý čajový sáčok, ktorý ste už použili. Znovu varte, aby ste získali veľmi slabý čaj, a vypláchnite ústa. Na tieto účely je obzvlášť vhodný zelený čaj s mätou.

Na boj proti podráždeniu pokožky

Čaj je známy ľudový liek v boji proti opuchom, podráždeniu a dokonca infekciám. Môžete samozrejme variť obyčajný čaj, namočiť ho bavlneným diskom a pripevniť ho na sústo, malý opar, popáleniny alebo iba unavené viečka, ale použitý čajový sáčok je omnoho ľahší a rýchlejší.

Na pokožku chodidiel

Použité čajové sáčky sú užitočné nielen v kuchyni: pomáhajú nám zostať krásnymi. Ako jednu z možností si môžete do kúpeľa na nohy pridať niekoľko vriec - zmäkne pokožku a eliminuje nepríjemný zápach.

Pri kúpeli

Pre väčšie kúpeľné procedúry budete potrebovať trochu viac tašiek, ale ak máte veľkú rodinu, v ktorej každý pravidelne pije čaj, postačí dosť na kúpanie za deň, čo vám pomôže nielen oddýchnuť, ale tiež zabezpečí starostlivosť o pokožku a hydratáciu. Výhody takého kúpeľa sa zvyšujú, ak súčasne používate rôzne druhy čaju - napríklad zelený a harmančekový alebo čierny a mätový.

Opláchnite vlasy

Kvalita vody, najmä vo veľkých mestách, nie je ani zďaleka ideálna, čo ovplyvňuje jemnosť pokožky a lesk vlasov. Ak chcete okamžite vylepšiť vzhľad svojich vlasov, opláchnite ich slabým čajom pomocou už uvareného vrecka. Tým sa odstráni možné podráždenie pokožky hlavy, dodá vlasom energia a vráti sa im lesk.

Ako osviežovač vzduchu

Urobte osviežovač vzduchu je celkom možné. Za týmto účelom nalejte niekoľko kvapiek svojho obľúbeného éterického oleja na už vysušený čajový sáčok a pripevnite ho niťou, ktorú majú takmer všetky vrecká. Takéto osvieženie okrem šírenia príjemnej arómy absorbuje aj nepríjemné pachy.

Hnojiť pôdu

Záhradníci ocenia výhody, ktoré môžu čajové vrecká priniesť, ak ich pridáte do vody na zavlažovanie. Po prvé, pomôže to chrániť korene rastlín pred plesňovými infekciami a zvýšiť koncentráciu živín pri použití iných hnojív. Po druhé, roztrhnutím už nepotrebného čajového vrecka a rozliatím obsahu pod korene rastlín ich ochránite pred poľnými myšami a krtkami.

Pin
Send
Share
Send
Send