Užitočné nápady

10 módnych farebných schém pre návrh interiéru

Pin
Send
Share
Send
Send


Nikto z nás nemá rád, keď domáce interiéry vyzerajú šedo a pochmúrne. Ponúkame 10 neočakávaných a elegantných farebných schém, vďaka ktorým bude váš domov vyzerať módne a veselo!

1. Kombinácia béžovej, čiernej a bielej

Béžová farba je už dlho obľúbená pre dizajnérov a majiteľov domov, pretože má vynikajúcu schopnosť zahriať priestor. Ak chcete, aby bol váš interiér béžovej farby nielen teplý, ale aj štýlový, pridajte do neho niekoľko prvkov v čiernej a bielej farbe. Dizajn interiéru bude stále neutrálny, ale kontrast medzi čiernou a bielou mu dodá potrebnú odvahu a energiu.

2. Morská pena + ťava + čokoláda

Kombinácia čokoládovo hnedej a svetlo modrej farby sa už stala klasikou už mnoho desaťročí používania. Pre modernejší vzhľad tejto farebnej schémy môžete zmeniť modrú farbu na svetlozelený odtieň morskej peny a do farby Kemel pridať niekoľko detailov. Tento neutrálny tón vytvorí perfektnú rovnováhu medzi tmavo hnedou a svetlozelenou farbou.

3. Kombinácia olivového a dreveného uhlia s celadónom

Kombinácia zelenej so svetlými a tmavými detailami pomáha dosiahnuť jedinečnú harmóniu sviežosti a elegancie. Nábytok, maľovaný v tmavošedom odtieni dreveného uhlia, je úžasne oživený detailami prírodnej olivovej a celadónovej farby. Pridanie svetlého krému a bielej farby vytvorí požadovaný vyváženie a pohodlie.

4. Romantická paleta: ružová + biela + zlatá

Jedna z najpopulárnejších farebných schém pre dizajn interiéru v štýle Provence! Vezmite prosím na vedomie, že v tejto súvislosti sa odporúča používať nie žiarivú ružovú farbu, ale pevnejší karmínový odtieň, zatiaľ čo biele a zlaté prvky zostávajú hlavnými akcentmi v interiéri.

5. Pre interiér v stredomorskom štýle

Zápalný morský duch v interiéri prinesie nasledujúcu farebnú schému: tmavomodrý + modrý odtieň „Robinove vajíčko“ + čierna + zlatá. Úžasná kombinácia farieb, ktorá nabíja energiu životnou energiou, ale zároveň ju ponecháva celkom formálnu!

6. Glamour farebná schéma

Kombinácia čiernej a svetloružovej sa u dievčat už dlho stala populárnou, pravdepodobne kvôli asociáciám s domom Barbie. V skutočnom, nie bábikovom interiéri však môže takáto farebná schéma dráždiť a rýchlo sa nudiť. Preto na vyváženie sa odporúča použiť neutrálny odtieň, napríklad sivý alebo béžový.

7. Jemná kombinácia farby piesku a morskej peny

Chlad svetlozeleného nádychu celadonu v kombinácii s teplom piesočných farieb robí každý interiér veľmi pokojným, jemným a inšpiratívnym.

8. Koralové + zelené + modré

Pre tých, ktorým sa predchádzajúca farebná schéma nezdala dostatočne jasná a zábavná, ponúkame najodvážnejšiu a najjasnejšiu kombináciu farieb na našom zozname! Koralovo-červená farba v kombinácii s kontrastnými, ale jemnými odtieňmi modrej a zelenej farby dodá vášmu interiéru mimoriadnu tropickú atmosféru.

9. Kombinácia farieb olív + vápna + sivozelená

Pri kombinácii so zelenou farbou si dizajnéri najčastejšie vyberajú buď tmavohnedé odtiene, alebo naopak - niektoré svetlé a výrazné odtiene. A čo sa stane, keď použijete oboje? Ukázalo sa, že je to celkom štýlové! Biele, zelené a modré odtiene dodávajú interiéru jas a sviežosť, zatiaľ čo teplé pohodlie poskytujú teplé olivové a hnedé odtiene.

10. Štýlová fialová farebná schéma

V poslednej dobe sa lila farba často používa v dizajne interiéru, ale zároveň sa obvykle kombinuje iba s bielou alebo ružovou farbou. Ponúkame vám zaujímavejšiu možnosť: fialová + modrá + kemel. Veľmi elegantný a odvážny!

Pin
Send
Share
Send
Send