Užitočné nápady

10 trikov na čistenie bez chemikálií

Pin
Send
Share
Send
Send


Takmer všetky chemické detergenty sú škodlivé pre zdravie a znečisťujú vzduch v našom byte. Aj keď dnes nie je možné úplne opustiť domáce chemikálie, stále stojí za to obmedziť jej používanie na minimum a vrátiť sa k starým dobrým metódam čistenia.

Zhromaždili sme triky na čistenie najjednoduchším spôsobom, ktorý pomôže udržať dom v dokonalej čistote.

Antikorózna ochrana v kúpeľni

Hrdzavosť v dlaždiciach sa dá odstrániť utretím kontaminovaných miest syčiacou zmesou octu a sódy. Produkt nechajte niekoľko minút, potom opláchnite vodou a utrite dosucha.

Zbavte sa špiny a škvŕn

Najlepším čističom okien je voda s prídavkom bežného tekutého amoniaku (1 diel tekutého amoniaku sa zriedi v 10 dieloch vody). Po umytí okien ich vytrite dosucha novinami alebo handrou. Funkcia čistiaceho prostriedku tiež dokonale vykonáva surové zemiaky. Okná utrite polovičkami zemiakov a utrite suchou handrou.

Aby bola podlaha žiarivá

Na dosiahnutie dokonalého lesku parkiet použite nasledujúci roztok: Zriedte 1/4 šálky octu v 1 litri vody. Dlaždicu jednoducho umyte vriacou vodou.

Od spodiny po práčku

Na rozpustenie vodného kameňa vložte bielizeň bez oblečenia na jeden cyklus pri teplote 80 ° C, pričom predtým do práčky nalejte 80 g kyseliny citrónovej.

Pre zrkadlový lesk

Pred umytím zrkadla musíte najskôr odmastiť. K tomu, v roztoku, ktorý sme umyli okná, pridajte 2 lyžice. l. alkohol.

Ako vyčistiť doštičku

Na vyčistenie drevenej dosky od zápachu a škvŕn ju utrite pol citrónom, pridajte soľ a nechajte pôsobiť 10-15 minút. Potom zvyšok citróna opäť utrite povrch posypaný soľou. Opláchnite vodou.

Odstráňte hlboko špinu

Na odstránenie nečistôt posypte koberce škrobom a jedlou sódou a potom vákuum. Pomôže to odstrániť hlboko zakorenenú špinu, okrem sódy tiež odstráni nepríjemný zápach.

Ako sa zbaviť nepríjemného zápachu

Ak v chladničke vznikne nepríjemný zápach, umyte ju vodou a citrónovou šťavou v rovnakých pomeroch, môžete pridať malé množstvo sódy, aby ste lepšie umyli špinu.

Dlaždice a krídla duše

Aby ste sa zbavili vápenatých škvŕn a húb na dlaždiciach, môžete použiť sódu alebo citrón. Vlhkú zubnú kefku namočte do sódy, utrite švy dlaždíc a potom opláchnite vodou. Raz týždenne môžete tieto povrchy trieť pol citrónom, nechať pôsobiť 10-15 minút, potom opláchnuť vodou a dosucha utrieť.

Aby rúra vyzerala ako nová

Zmiešajte 1 šálku jedlej sódy s 1/2 šálky vlažnej vody. Naneste pastu na dvierka rúry a nechajte pôsobiť 15 minút. Sklo opatrne umyte a utrite čistou suchou handrou. Naplňte rozprašovaciu fľašu bielym destilovaným octom, rovnomerne nastriekajte a nechajte pôsobiť 15 minút. Potom utrite dosucha handrou.

Pin
Send
Share
Send
Send