Užitočné nápady

Možnosti zdobenia kúpeľne

Pin
Send
Share
Send
Send


Nenechajte medzeru uvoľniť metre - priestor nad záchodom využite krásne as výhodou.

Viac ako skromné ​​rozmery štandardnej toalety, aj keď sú kombinované s kúpeľňou, nútia človeka prelomiť hlavu, aby sa zmestili všetky potrebné veci. Hľadáme ďalší úložný priestor, premýšľame rozmiestnením a často jednoducho zabudneme na stenu za toaletou. Na prvý pohľad sa zdá, že tento priestor je takmer zbytočný. Zdalo by sa, že sa tam zmestia, s výnimkou potrubí a komunikácií? Prax však ukazuje, že to tak nie je. Chápeme, čo sa dá zavesiť na záchodovú misu.

Obrázok alebo plagát

Aká je stena nad nádržou horšia ako ktorákoľvek iná v dome? Vlastne nič. Môže tak ľahko ozdobiť pekné plagáty, obrazy alebo znaky.

Uložte si cenné kópie do iných miestností kvôli zvýšenej vlhkosti v kúpeľni, ale kvôli reprodukcii v uzavretých rámoch je toto miesto.

Jeden diel nie je nevyhnutne obmedzený - ak to priestor dovolí, zariadte umeleckú galériu.

Rada: Podobný dekoratívny efekt môžu mať vnútorné vinylové nálepky. Tieto nálepky môžu mať akúkoľvek veľkosť a tvar: od napodobenín klasických zarámovaných obrazov po fantastické kompozície.

Fototapeta c ironický pohľad

Neuveriteľným riešením, ktoré vizuálne zvýši priestor skrine v kúpeľni (a preukáže zmysel pre humor), je moderná tapeta.

Bude to pláž s bielym pieskom a azúrovými vodami alebo metro v New Yorku.

Súkromná zbierka

Nie je to také dôležité, že to bude: zbierka keramiky, upomienkových dosiek z ciest alebo roztrúsených dlaždíc, ktoré zostali po minulých opravách - hlavnou vecou je vytvoriť zaujímavú kompozíciu na stene.

Zrkadlo

Aby ste zabránili strate miesta v kombinovanej kúpeľni, zaveste zrkadlo nielen nad umývadlo, ale aj nad toaletu. Bude vhodnejšie pozerať sa do takéhoto zrkadla, aj keď sa k nemu priblížite. Okrem toho vizuálne zväčšuje miestnosť a dodáva jej svetlo.

Používajte zrkadlo a na samostatnom záchode. Aj keď sa zdá, nie je to téma, ktorú tu očakávate.

Vyberte rám pre interiérový štýl alebo si zahrajte s kontrastom - poskytuje jasný efekt.

Otvorené police

Jednoduché police sú umiestnené nielen nad umývadlom - je to užitočné a nad toaletou. Jeden alebo niekoľko, na rovnakom riadku alebo „rebríku“, vyrobené zo skla alebo dreva - je z čoho vyberať. Dobré miesto pre police - vo výklenku nad toaletou.

Tu je vždy čo uchovávať: od aromatických vreciek vo vázach po kotúče toaletného papiera. Ak nechcete vŕtať stenu, vložte sem plagáty do rámov. V kombinovanej kúpeľni môžete umiestniť uteráky a toaletné potreby.

Bežné knižnice budú užitočné v kúpeľni pre tých, ktorí radi čítajú toaletu. Je tu dostatok miesta nielen pre periodiká a niekoľko obľúbených zväzkov, ale aj pre rôzne maličkosti a doplnky na kúpanie.

Je dôležité z času na čas zmeniť expozíciu kníh tak, aby neboli vlhké, najmä ak sa miestnosť nemôže pochváliť dobrým vetraním.

rada
: Zapojte nielen stenu za toaletu, ale tiež s ňou susediacu.

Policová jednotka

Vyberte si špeciálny model pre kúpeľňu s prázdnym priestorom pre toaletu alebo umývadlo. Alebo si kúpte pravidelný stojan a odstráňte prebytočné spodné police.

Výhoda tohto dizajnu je v dodatočnej využiteľnej oblasti (samotný stojan zaberá veľmi málo miesta). Napríklad na bočných priečkach môžete zavesiť háčiky a na ne zavesiť uteráky.

skrinka

Nechcete, aby boli veci viditeľné? Venujte pozornosť skrini. Môže byť namontovaný alebo podlahový s hluchými alebo presklenými dverami. Niektoré modely sú pôvodne vybavené držiakmi uterákov, takže v kúpeľni nie sú potrebné ďalšie háčiky a koľajnice.

košík

Bežné otvorené police môžu byť nahradené prútenými závesnými košmi: kovovými, prútenými alebo plastovými. Sú vhodné skôr pre uteráky alebo toaletný papier ako pre skúmavky a poháre, ale veci v košiach sú dobre vetrané.

strecha

Kovové tyče budú užitočné nielen na zavesenie uterákov priamo na ne. Môžete k nim pridať háčiky (na model rovnakej strešnej koľajnice v kuchyni), zavesiť koše alebo iné nádoby. Takýto otvorený dizajn vyzerá vizuálne ľahšie ako masívna skriňa. Ale poradie by tu malo byť pozornejšie sledované.

textil

Krásne prikrývky si zaslúžia nielen okno, ale záclona je schopná vyzdobiť kúpeľňu najmä v klasickom štýle. Funkcia takého závesu môže byť nielen dekoratívna - je ľahké za ním skryť police alebo výklenok, aby nebol neustále viditeľný ich obsah.

rada: Falošné okno so svetlami namontovanými za závesom maximalizuje realizmus a simuluje okno v kúpeľni.

podsvietenie

Sme zvyknutí na to, že v kúpeľni je svetelný zdroj pod stropom. Ale prečo si tu usporiadať malú svetelnú show? LED pásy po obvode steny poskytujú dostatok svetla, elegantný vzhľad, dlhý čas slúžia a dokonca šetria energiu.

Rada: Dokonca aj bežné nástenné svietniky inštalované nad toaletnou misou budú vyzerať efektívnejšie ako banálne stropné tablety.

televízia

Áno, môže to vyzerať čudne. Ale ak sa nemôžete rozlúčiť s modrou obrazovkou ani v kúpeľni - napríklad sa pri sprchovaní radi pozerať na ranné správy - prečo zavesiť obrazovku na bezplatnú stenu nad toaletou.

Rada: Existujú modely vstavaných televízorov - sú neviditeľné, keď sú vypnuté a keď sú zapnuté, „sa“ objavia na skle. Takýto model môže byť namontovaný za zrkadlom alebo lakovaným sklom dverí skrinky (modely sú vyrobené na zákazku).

Pin
Send
Share
Send
Send