Užitočné nápady

Škandinávska kuchyňa - krása a autentickosť

Pin
Send
Share
Send
Send


Čo by mohlo byť lepšie ako pocit severného komfortu a príjemného chladu priamo vo vašej kuchyni?

Nehovoríme o teplote vzduchu, ale o jednom z najchladnejších návrhárskych trendov v roku 2019 - škandinávskom štýle.

Kuchyňa v škandinávskom štýle, ako vánok, prinesie vášmu domovu pocit pokoja a pokoja a zároveň vás každý deň obklopí krásou na mnoho ďalších rokov.

Škandinávsky štýl v interiéri kuchyne: tri dôvody popularity

Vytvorením tohto štýlu sa moderní dizajnéri inšpirovali niekoľkými severoeurópskymi krajinami. Dánsko, Holandsko, Fínsko - predkovia škandinávskeho štýlu. Poďme zistiť, čo viedli dizajnéri, keď sa rozhodli popularizovať, a pochopíme, prečo je škandinávsky štýl v interiéri tak úspešný?

 • Pohľad na šetrnosť k životnému prostrediu

Áno, ekologické návrhy sú teraz v trende, nedá sa povedať nič. Škandinávsky štýl v interiéri kuchyne podporuje aj postuláty o ekologickom dizajne domu. Drevo, prírodné textúry, machová výzdoba je štýlová, s tým nemôžete robiť nič.

 • všestrannosť

Všetci vieme, že ľudská duša často žiada zmenu. Najväčším prínosom škandinávskeho štýlu je teda skutočnosť, že je sám osebe univerzálny. Po prvé, nie je naklonený obťažovaniu, ako to dokáže kuchyňa v štýle Provence alebo Loft. Po druhé, ak je to potrebné, škandinávsky štýl možno previesť na takmer akýkoľvek iný. Na to potrebujete iba farby, štetce a ozdobné prvky.

 • Nezvyčajná situácia

Škandinávsky štýl v interiéri kuchyne, rovnako ako žiadny iný, dokáže naplniť váš domov pohodlne a zvýrazniť vašu kuchyňu. Snehovobiela základná farba pre škandinávsky štýl tiež vizuálne rozšíri priestor a spríjemní vašu kuchyňu.

Farba kuchyne v škandinávskom štýle: vyberte príslušnú možnosť

Ak sa myšlienka, že škandinávska kuchyňa môže byť iba biela, podarilo vkradnúť do vašej hlavy, neponáhľajte sa, aby ste urobili unáhlené závery. Biela je samozrejme v tomto štýle základná, ale prítomnosť prvkov v iných odtieňoch nie je vylúčená a je dokonca vítaná.

Pozrite sa na fotografiu:

Vidíte, koľko rôznych odtieňov môže prevládať v interiéri? Hlavná vec je, že farba kuchyne v škandinávskom štýle bola stlmená, nie príliš komplikovaná a pokiaľ možno prírodná. Nechajte jedovaté odtiene pri inej príležitosti.

Uvažovali sme o odvážnych farebných riešeniach, ktoré teraz prechádzajú klasikou. Tri hlavné prevládajúce textúry a odtiene, ktoré by mali byť prítomné v škandinávskej kuchyni, sú:

 • snehobiely
 • šedá metalíza alebo tlmená šedá
 • všetky tóny a textúry prírodného dreva.

Pozrime sa bližšie na tieto možnosti!

Biela kuchyňa v škandinávskom štýle: najlepšie príklady na fotografii

Základný princíp, ktorý môže charakterizovať škandinávsky štýl v interiéri, je biely. Symbolizuje čistotu, severnú chladnosť a nádherne osviežujúcu atmosféru.

Vizuálny nárast priestoru je spôsobený aj bielou farbou v škandinávskej kuchyni.

Ak vaša kuchyňa nemá dostatok denného svetla, vyberte bielu farbu.

Snehobiela by sa mala prirodzene riediť určitými odtieňmi a dekoratívnymi prvkami. V škandinávskom štýle to môžu byť všetky odtiene a textúry dreva, ako aj tlmené verzie fialovej, modrej, zelenej a žltej.

Biela kuchyňa v škandinávskom štýle je určite klasika. Ak sa bojíte urobiť chybu alebo preťažiť vnútro, prečítajte si túto možnosť - nestratíte!

Šedá škandinávska kuchyňa: zmes dreva a kovu

Gray, ako prvok kontrastu v dizajne kuchyne v škandinávskom štýle - je tiež klasický. Nerobte si starosti, v kontexte štýlu nebude šedá nevyzerať nudne ani matne.

Pozrite sa na fotografiu:

Nerozumiem prečo, ale šedá kuchyňa v škandinávskom štýle v takej farebnej schéme nevyzerá smutne a obyčajne. Presvedčte sa sami!

Šedá v škandinávskej kuchyni sa dá vyjadriť ako kov a kombinácia kovu a dreva je vynikajúcim a štýlovým riešením pre kuchyňu, ako je to na tejto fotografii.

Áno, sivá kuchyňa v škandinávskom štýle je úplne bezprecedentný prípad, keď sivá neznamená nudu, a to je pravda. Dúfame, že ste o tom presvedčení.

Drevená kuchyňa v škandinávskom štýle: predovšetkým šetrnosť k životnému prostrediu!

Keď sa v jednej miestnosti spojí prírodné drevo a biela farba, stane sa skutočná mágia! Pozrite sa, ako krásne to vyzerá:

Drevená kuchyňa je to najlepšie zo škandinávskych variácií. Hovoríme ešte viac - je to skutočný škandinávsky štýl vo všetkých jeho prejavoch.

Prírodné rezy z dreva budú saturovať váš domov arómami borovicového dreva po dlhú dobu a povrchy tohto materiálu vydržia veľmi dlho.

Navyše skutočnosť, že odtiene stromu si môžete vybrať, čo chcete, resp. Vaša kuchyňa nebude ako všetky ostatné. Páči sa vám táto možnosť? Potom choďte do toho!

Zástera do kuchyne v škandinávskom štýle: urobte zo svojho života rozmanitosť

Chceme vás informovať, že zástera do kuchyne v škandinávskom štýle je vrcholom, ktorým môžete bezpečne diverzifikovať interiér.

So všetkými monochromatickými vlastnosťami škandinávskej kuchyne je zástera experimentom. Pozrime sa:

 • Drevená kuchynská zástera:

 • Kontrast, čierna verzia:

 • Monochromatická biela:

 • Rovnako ako jasná, eklektická verzia, ktorá nezanechá ľahostajných milovníkov jasných prvkov:

Záclony v kuchyni v škandinávskom štýle: vhodné možnosti na fotografii

Interiér kuchyne často dopĺňajú záclony a bez nich to nedokážu. Zoberme si vhodné možnosti a rozhodnite sa, aké závesy zavesiť v kuchyni v škandinávskom štýle?

 • Rímske závesy

Škandinávsky štýl navrhuje zdržanlivosť. Berúc do úvahy toto, masívne záclony v štýle 18. storočia nemôžu visieť vo vašej kuchyni, však? Rímske rolety sú najlepšou voľbou pre tento štýl. Sú stručné, ľahko sa používajú a čistia a stále úžasne vykonávajú svoju okamžitú úlohu - chrániť okná pred svetlom a očami susedov.

Vyberte si možnosti tkaniny pokojné, tlmené tóny, ako na týchto fotografiách.

 • bielizeň

Ak sa vám rímske záclony nepáčia, vyberte si na podlahe štandardné textilné doplnky. Najlepším materiálom pre škandinávsku kuchyňu bude ľan, je prírodný, vyzerá nenápadne a výstižne, a to je presne to, čo potrebujeme.

Škandinávska kuchyňa je pevnosťou pokoja a známkou dobrého vkusu. Užite si svoj interiér, obklopte sa krásou a buď šťastný!

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send