Užitočné nápady

Aké veci v kuchyni sú spojené s potenciálnym nebezpečenstvom?

Pin
Send
Share
Send
Send


Málo ľudí premýšľa o nebezpečenstvách, ktoré nás čakajú v kuchyni v tých zdanlivo neškodných veciach. Pozrime sa na chyby, ktoré sú najbežnejšie a môžu poškodiť naše zdravie.

1. Všeobecná kefa na riad a zeleninu

Mnoho ľudí zabúda, že na koreňové plodiny, na ktorých sú zvyšky zeme, nemôžete použiť rovnakú kefu ako na umývanie riadu. Dôvod je ten, že mikročastice pôdy sú nevyhnutne uviaznuté v klkov a obsahujú veľa patogénov. Ak napríklad umyte zemiaky, opláchnite kefu a potom s nimi umyte riad, potom sa najskôr na šálky, taniere a príbory objavia patogény infekčných chorôb a potom sa dostanú do ľudského tela. Získajte samostatnú kefu na koreňové plodiny a všetkým členom rodiny vysvetlite, ktoré z kefiek môžete umyť.

2. Otvorte skladovanie riadu blízko umývadla

Na fotografiách módnych interiérov sa často nachádzajú otvorené police, vešiaky a držiaky na čisté riady umiestnené blízko umývadla. Zdá sa, že je to skvelý nápad - okamžite rozložiť umyté riady na miestach: príbory v závesných kvetináčoch na stene, taniere v otvorenej sušičke pri umývadle, šálky a poháre v závesnom držiaku v blízkosti. Z hľadiska hygieny je však nesprávny.

Faktom je, že umývadlo je najšpinavšie miesto v kuchyni: umýva ovocie a zeleninu, čerstvé mäso a surové ryby. Na otvorené misky sa môžu dostať spreje, nečistoty a mikróby. Iba za zatvorenými dverami stolov a nástenných skriniek bude zaručená ochrana pred infekciou. Ak dávate prednosť otvorenému skladovaniu riadu, umiestnite police a vešiaky čo najďalej od umývadla.

3. Nesprávne skladovanie nožov

Často sa stáva, že stoja v kuchyni v špeciálnej vedre alebo stoja spolu s príbormi. Je to veľmi pohodlné: všetko je po ruke, vždy je ľahké získať požadovanú položku. Len nezabudnite nôž položiť na rukoväť tak, aby jeho ostrá časť bola v stojane - toto pravidlo je dané základnými bezpečnostnými opatreniami: ostré čepele, ktoré držia smerom nahor, nepatria do kuchyne.

4. Staré sekacie dosky

V priebehu času sa na plastových a drevených povrchoch objavuje veľké množstvo škrabancov, v ktorých sa hromadí nečistoty a mikróby. Takéto dosky sú zle umyté a dokonca kvôli zmene farby znečistené farbou. Ich používanie je škodlivé, pretože sa stávajú trvalým zdrojom infekcie. Preto sa bez ľútosti zbavte starých dosiek - zdravie je drahšie! Dosky z tvrdeného skla sú veľmi hygienické: vynikajú čistotou a odolnosťou proti poškriabaniu.

5. Surové mäso, ryby a vajcia

Táto kategória výrobkov predstavuje najväčšie nebezpečenstvo pre ľudí: všetky druhy surového mäsa, vajec a rýb, kým sa podrobia dlhodobému tepelnému ošetreniu, čím sa zabezpečí úplná neutralizácia parazitov a infekčných pôvodcov. Aby ste neohrozili zdravie svojej rodiny, postupujte podľa týchto pokynov:

  • Zvýraznite samostatné jedlá pre nebezpečné výrobky.: veľká doska na krájanie, praktický nôž, misa, tanier, lyžica, kefa na nanášanie korenín - to všetko, čo používate pri rezaní a spracovaní surového mäsa, rýb a hydiny. Tieto predmety uchovávajte oddelene od hlavného riadu a nepoužívajte ich pre bežné výrobky. Umyte povrch stola, na ktorom bolo vyčistené surové mäso a ryby, dezinfekčným prostriedkom.
  • Počas varenia surového mäsa, hydiny a rýb Nezabudnite vymeniť lyžicu, špachtľu alebo nôž, ktorý premiešate a prevrátite jedlo: Zabránením surovému mäsu na začiatku varenia nemôžete použiť rovnakú lyžicu na rozloženie hotového jedla na taniere. Pretože na rozdiel od mäsa nebola lyžica dlhodobo tepelne ošetrená a pôvodcovia nebezpečných infekcií, ktoré na ňu padli zo surového mäsa, zostali v životaschopnom stave. Zabránením takejto lyžice pripraveným pokrmom ju nakazíte infekciou.
  • Nejedzte jedlá obsahujúce surové vajcia, ryby a mäso, Napríklad, tortu smotanu je možné pripraviť nielen zo surových bielkovín, ale aj z iných produktov - pre každú chuť existuje obrovské množstvo receptov. Názor, že nie je možné chytiť salmonelózu zo surových prepeličích vajec, bohužiaľ nie je pravdivý. Rolky so surovými rybami by ste si nemali objednávať - ​​existujú aj ďalšie prísady, ktoré rovnako chutia. Solené sleďa sa pred použitím má lepšie uchovávať v mrazničke niekoľko týždňov. Je celkom možné žiť bez karpaccia a teľať s krvou - ľudstvo vynašlo veľa chutných a rozmanitých pokrmov z mäsa.

Nezabudnite na tieto jednoduché odporúčania a buďte zdraví!

Pin
Send
Share
Send
Send