Užitočné nápady

Návrh chodby v byte: 7 recepcií + 69 nových nápadov

Pin
Send
Share
Send
Send


Z toho, čo bude mať dizajn chodby v byte, záleží na prvom dojme hostí o vašom dome.

A určite vaša nálada. Opustiť túto miestnosť nevzhľadnú? Nie, je to včera.

Pozrite sa na fotografiu. Uvidíte, ako môže chodba nastaviť tón pre dizajn celého bytu.

Čo ste ochotní inšpirovať? Potom choďte do toho!

Návrh chodby v byte - od ktorej začať?

Nie vždy v byte chodba má dobrú dispozíciu. To však nie je dôvod, prečo sa ho vzdať a akýmkoľvek spôsobom opraviť. Chcete po prekročení prahu svojho domova dosiahnuť estetickú radosť z interiéru? A o čom je premýšľať? Samozrejme áno!

Pri plánovaní návrhu chodby v byte zvážte:

 • jeho dĺžka;
 • celková plocha;
 • ako sa to týka zvyšku miestností;
 • ako "stlačiť" maximum funkčnosti z neho.

Recepčné číslo 1

Farba v dizajne úzkej chodby (s príkladmi na fotografii)

Šírka chodby v byte veľmi často nepresahuje 90 cm, aby úzka hala nespôsobovala pocit stláčania a poníženia, je potrebné zvoliť pre dizajn správnu farbu. Svetlé tóny vizuálne zvýšia hlasitosť a rozšíria miestnosť. To je len biele - navyše príliš čisté a nudné. Venujte pozornosť svetelným odtieňom:

 • žltá;
 • svetlo zelená;
 • slonová kosť;
 • šedá;
 • lila;
 • béžová;
 • mlieko;
 • zlatá.

V tomto prípade nezabudnite na pravidlo: strop a podlaha dekorácie by mali byť pár tónov odlišných od farby stien. V opačnom prípade bude návrh chodby bez tváre a nebude mu chýbať dynamika.

Využite dostupné štvorcové metre na maximum:

 • pomocou meziposchodia úplne zaberajte priestor na strope v hale. Je to vynikajúci spôsob ukladania vecí, ktoré uvoľnia priestor a zvýšia slobodu pohybu;

 • Položte úzky konzolový stôl na jednu zo stien. Nielen zdobia chodbu, ale aj zvyšujú pohodlie. Keď idete do bytu, môžete na ňom nechať kľúče, rukavice, šatku, spojku;

 • ak máte radi knihy (a je ich už veľa!), vytvorte si knižnicu z úzkej chodby. Korene kníh, úhľadne umiestnené na dlhých policiach, dodajú chodbe zvláštne čaro;
 • z haly si urobte skriňu pod holým nebom - a prečo nie? Bude to štýlové a pohodlné.

Recepčné číslo 3

Zrkadlá v dizajne chodby v byte (skutočné fotografie)

Myšlienka použitia zrkadiel v úzkej malej chodbe je jednoducho vynikajúca. Tu je pohľad na skutočnú fotografiu, ako to funguje. Zdá sa, že chodba sa stala dvakrát tak širokou a priestrannou. Ako sa vám páči tento dizajn?

Vyzdobte jednu zo stien zrkadlami (čiastočne alebo úplne - podľa vášho uváženia). A naopak, položte zaujímavú vázu, obrázok alebo panel. Odrážajúc sa, tieto dekoratívne predmety vytvoria efekt plnosti priestoru a „zväčšená“ chodba nebude vyzerať prázdna.

Zrkadlová mozaika v kombinácii s prízvukom bude vyzerať nádherne.

Recepčné číslo 4

Vzdajte sa dverí v malej chodbe v byte. Príklady úspešného dizajnu na fotografii.

Tu fotografia ukazuje návrh malej chodby v byte (Chruščov). Táto technika vizuálne pokračuje v priestore, takže nedochádza k zúženiu. Dvere môžu byť usporiadané do tvaru oblúka. Toto je, po prvé, krásne. A po druhé, oblúk oddeľuje rôzne funkčné zóny.

Recepčné číslo 5

Osvetlenie ako hlavný akord v návrhu dlhej chodby

Aby dlhá chodba v byte nebola nudná a ponurá, zvážte návrh viacúrovňového osvetlenia. Svetelný tok z rôznych miest naplní priestor teplom a domácim pohodlím.

Veľké lustre budú hrať proti vám - sú lepšie. Ale ploché, široké, vo forme tabliet - presne tak. Tieto svetlá používajte s bodovými svetlami. Toto je perfektný tandem. A nezabudnite na prízvukové osvetlenie. Naplňte police, výklenky, nástenné vešiaky, zrkadlá svetlom. Potom sa dlhá chodba otvorí na úplne inej strane. Rovnako ako na týchto fotografiách.

Recepčné číslo 6

"Správny nábytok" v dizajne chodby. Fotografie módnych bytov v roku 2018

Chcete, aby dizajn chodby v byte zodpovedal najnovším trendom v roku 2018? Používajte zabudovaný nábytok. Police, vešiaky, plytké skrine a nočné stolíky by nemali vyniknúť z celkovej vnútornej nálady. Nábytok, ako by sa "prispôsobil" geometrii chodby a priaznivo ho dopĺňa. Samozrejme, že je lepšie si to objednať. Ale ak si budete priať, nájdete vhodné možnosti na voľnom trhu.

Recepčné číslo 7

Ako moderná dekorácia steny v dizajne chodby

Úzku chodbu môžete vizuálne rozšíriť pomocou kombinovaných materiálov. Premýšľajte nad dizajnom do najmenších detailov. Je možné napríklad ozdobiť jednu zo stien povrchovou úpravou vo forme tehly alebo umelého kameňa.

A ďalšie - prilepiť ľahkým vinylovým alebo korkovým tapetovým papierom. Odchádzajú nenáročne, vyzerajú úžasne a trvanlivo. Tento moderný dizajn ocení všetkých vašich priateľov.

Čože? Ako pár fotiek? Úprimne dúfame, že vám to pomohlo určiť konečný cieľ opravy v hale. A teraz presne viete, ako chcete vidieť návrh chodby v byte. Nemali by ste brať halu so zlými lineárnymi parametrami ako prekážku pri vytváraní komfortu. Pokračujte v transformácii s usilovnosťou a dobrou náladou. Potom výsledok príde rýchlo.

Pin
Send
Share
Send
Send