Užitočné nápady

15 jednoduchých kulinárskych životov hackovanie, že každý by mal vedieť

Pin
Send
Share
Send
Send


Varenie je viac ako varenie, varenie je skutočné umenie. A dnes sme v našom malom živote hackerstva zhromaždili tipy, ktoré pomôžu pripojiť sa k tomuto „umeniu“. Každá z týchto jemností môže byť použitá vo vašej kuchyni.

1. Solená polievka

Polievka nasolená soľou.


Presolená misa môže pokaziť nielen náladu, ale aj rodinnú večeru. Nezúfajte, takmer vždy môžete solenú misu uložiť. Na oživenie solenej polievky bude potrebovať kôru čierneho chleba. Vložte do hrnca s polievkou a varte desať minút.

2. Lúpané paradajky

Jednoduchý spôsob čistenia paradajok.


Rajčiaky ľahko a jemne olúpete opláchnutím vriacou vodou a niekoľko minút nechajte v horúcej vode. Po takom jednoduchom postupe je možné pokožku ľahko vyzdvihnúť a odstrániť bez poškodenia ovocia.

3. Rastlinný olej

Správne množstvo zeleniny je malé na panvici.

Aby ste to neprehriali rastlinným olejom na panvici, použite polovicu zemiaka. Stačí kvapkať rastlinným olejom a utrieť zemiakovú panvicu. Malo by sa objasniť, že táto metóda je vhodná iba pre nelepivé povlaky.

4. Vynikajúca polievka

Tajná prísada, vďaka ktorej bude polievka ešte chutnejšia.

Niekoľko minút pred vypnutím ohňa pridajte do polievky trochu čerstvo vylisovanej mrkvy alebo kapusty. Táto technika výrazne zlepší chuť jedla a obohatí ho o vitamíny.

5. Citrónová šťava

Vytlačte maximum z citróna.

Čerstvo vylisovaná citrónová šťava je súčasťou mnohých receptov. Kvôli získaniu maximálneho množstva šťavy z jedného ovocia by sa mal citrón namočiť do horúcej vody.

6. Ranná káva

Osviežujúci nápoj.

Ráno mnohých ľudí začína šálkou kávy, ale len málo z nich vie, ako urobiť tento nápoj užitočnejším a osviežujúcim. Skúste do rannej kávy pridať nejaký kakaový prášok. Flavonoidy obsiahnuté v kakae zvyšujú krvný obeh a tým zlepšujú pleť.

7. Alternatíva bieleho vína

Alternatíva k bielemu vínu.

Na prípravu mnohých chutných jedál je potrebné biele víno. Ak však kulinársky impulz prudko stúpol, ale požadované víno sa nenašlo, možno ho nahradiť zmesou octu a cukru.

8. Vloženie je správne

Cestoviny al dente.

Trénujte sami, aby ste si nevyrábali malé cestoviny. Takýto pokrm predĺži pocit plnosti, čo bude mať pozitívny vplyv na postavu.

9. Droždové cesto

Vzduchové droždie.

Nechajte cesto v kvasniciach sviežejšie a vzdušnejšie zemiaky pomôžu. Do cesta pridajte 2-3 kusy varených zemiakov, nastrúhajte na jemnom strúhadle a pokračujte v pečení chutných koláčov.

10. Zmes korenia

Voňavá zmes soli s korením.

Ak chcete, aby vaše obľúbené korenie bolo voňavejšie a pikantnejšie, zmiešajte ich v samostatnom obale so soľou. Takéto susedstvo spôsobí, že korenie bude produkovať viac éterických olejov, a preto bude zaujímavejšie a chutnejšie.

11. Lúpané zemiaky

Skladovanie olúpaných zemiakov.

Lúpané zemiaky skladujte v nádobách na studenú vodu. Voda nedovolí produktu stmavnúť a absorbovať prebytočný škrob. Ak sú zemiaky stále tmavé, môžete ich uvariť vo vode s prídavkom mlieka alebo citrónovej šťavy.

12. Čerstvé ryby

Skontrolujte čerstvosť.


Pred varením rybích pokrmov by ste sa mali uistiť, že sú čerstvé. Vezmite nádobu s vodou a vložte tam ryby. Ak jatočné telo klesá - je čerstvé, ak pláva - staré alebo pokazené.

13. Ochutený cukor

Ochutený cukor.

Vložte svoje obľúbené korenie do nádoby na cukor: škoricu, klinčeky, vanilku, mätu, levanduľu a nechajte ich týždeň. Potom vylejte korenie a pridajte cukor.

14. Vanilla

Vanilka v šalátoch.

Málokto vie, že vanilka je ideálna pre zeleninové šaláty. Použite toto korenie na výrobu zaujímavých a slaných šalátov.

15. Čerstvé vajcia

Skontrolujte čerstvosť vajec.


Jednoduchý spôsob kontroly čerstvosti vajec.

Pin
Send
Share
Send
Send