Užitočné nápady

18 nezvyčajných tipov, ktoré vám pomôžu zvládnuť menšie domáce práce

Každý sa určite nachádzal v nezvyčajných situáciách alebo mal menšie problémy s domácnosťou, ktoré môžu pokaziť náladu.

Ale ak si trochu premýšľate a budete múdri, môžete nájsť východisko z takmer každej situácie.

V dnešnom materiáli sme zhromaždili 18 vynikajúcich tipov, ktoré budú užitočné v každodennom živote.

1. Zbierajte črepy

Zbierajte malé kúsky.

Pomocou širokej lepiacej pásky alebo lepiacej pásky sa môžu zbierať malé úlomky. Na tento účel nalepte lepiacu pásku lepivou časťou na podlahu vždy, keď sa odreže a zlikviduje použitý kus. Urobte to, kým páska nezmizne.

2. Pohyb s deťmi

Cesta okolo letiska s deťmi.

Keď sa s deťmi pohybujete na letisku alebo na vlakovej stanici, pripevnite detskú sedačku ku kuforu a nasaďte dieťa. Týmto spôsobom môžete uvoľniť ruky a rýchlo sa pohybovať po budove. Len nezabudnite, že jeden z dospelých musí ísť za sebou, aby mohol dieťa sledovať.

3. Ochrana plášťa

Chráňte drez a zabráňte zablokovaniu.

Ak sa chystáte oholiť váš brada, zakryte drez vrecom alebo olejovou utierkou. Zabráni sa tým vážnemu vyčisteniu a upchatiu odtokovej rúrky.

4. Blackfly Trap

Liek na ovocné stredy.

Z tekutého mydla a octu môžete urobiť vynikajúci liek na ovocné stredy. Zmiešajte ingrediencie v malej miske a vložte do kuchyne. Štipľavá vôňa tohto produktu priťahuje pozornosť hmyzu viac ako ovocie a bobule.

5. Ochrana gélu

Do gélov a šampónov nevyteká.

Zabaľte hrdla fliaš gélmi a šampónmi pomocou zalepenej fólie a na vrchnáky otočte uzávery. To nedovolí únikom prostriedkov na cestu.

6. Alternatíva k vývrtke

Alternatíva k obvyklej vývrtke.

Ak na ruke nebol vývrtka, na záchranu prišli veci, ktoré sú v kufri ktoréhokoľvek človeka: samorezná skrutka a sťahovák na nechty. Proces vyťahovania korku je extrémne jednoduchý: opatrne zaskrutkujte skrutku a potom ju pomaly vytiahnite pomocou klinčeka.

7. Noste alkohol

Skryť alkoholický nápoj.

Vo veľkej pohári sladkého nápoja môžete skryť malú plechovku piva alebo iného alkoholického nápoja. Prázdny priestor je možné naplniť ľadom, aby sa nápoj dlhšie ochladil.

8. Odpadkový kontajner

Odpadkový kontajner vyrobený zo šrotu.

Dočasný nádoba na odpad môže byť skonštruovaná z klasickej stoličky, ktorá má pripevnené obvyklé balenie s držadlami na nohách.

9. Vrecko na telefón

„Vrecko“ na telefón a maličkosti.

Správne zaistenie plachty za rámom postele získate miesto na uloženie mobilného telefónu, pohárov a novín. Takýto úložný systém bude obzvlášť užitočný pre tých, ktorí nemajú nočný stolík.

10. Čistenie klávesnice

Čistenie klávesnice od nečistôt a prachu.

Pomocou bežnej nálepky môžete účinne vyčistiť klávesnicu. Stačí prejsť lepivou stranou listu cez medzery na klávesnici.

11. Oprava jamy

Autoservis bez jamy.

Zaparkujte auto nad jamou alebo priekopou, zakryte drážku kartónom a pokračujte v opravovaní. Takáto rada je užitočná pre tých, ktorých auto potrebuje okamžitú opravu, a nie je možné sa dostať do garáže s jamou alebo spadnutím do nadjazdu.

12. Naplňte vedro

Vedro sa nezmestí do umývadla.

Naplnenie vedra v dreze môže byť problematické. Ak však používate plastovú nádobu na prach alebo pravidelnú fľašu s orezaným dnom, proces pôjde oveľa rýchlejšie.

13. Kontrola pneumatík

Skontrolujte poškodenie pneumatík.

Navlhčite koleso a na pneumatiku naneste mydlový roztok. Ak dôjde k defektu v pneumatike, roztok pení alebo bubliny.

14. Mrazené maslo

Maslo rýchlo zmäknite.

Zakryte pohárom vriacej vody a obal zakryte mrazeným maslom. To rýchlo zjemní ochladenú tyčinku a urobí ju vhodnou na použitie.

15. Mrazové polevy

Balenie mleté ​​pod mrazom.

Vycpávku zabalte do obalu, rolujte s ňou tak, aby bola čo najtenšia, a až potom ju odošlite do mrazničky. Tieto manipulácie skrátia čas na rozmrazenie produktu.

16. Alternatíva k zápasom

Dlhá zhoda.

Pravidelné suché makaróny horia horšie ako zápas. Túto znalosť použite, ak potrebujete spáliť nepohodlnú rúru alebo vzdialený horák.

17. Chladiace produkty

Jednoduchý spôsob chladenia produktov.

Jedným alebo viacerými kuchynskými hubami ľahko zmeníte obedový box na chladiaci vak. Aby sa táto myšlienka realizovala, vlhké špongie by sa mali baliť do vreciek so sponami a posielať cez noc do mrazničky. Ráno vložte do nádoby chladené utierky.

18. Obnovte džínsy

Rýchlo osviežte džínsy.

Nie je potrebné umývať džínsy, ak získali vôňu nevyhnutnosti. Stačí ich vložiť do zipsu a na pár hodín vložiť do mrazničky.

Video bonus: