Užitočné nápady

10 hrubých chýb dizajnu, ktoré kazia interiér a facku zlej chuti

Pin
Send
Share
Send
Send


K dnešnému dňu sú príležitosti na transformáciu vášho domova.

Všetky druhy webov, tipy na dizajn, hackovanie života, navrhnuté na dokončenie interiéru bez významných investícií ...

Napriek tejto rozmanitosti však veľa ľudí nevie, ako zmeniť dom k lepšiemu a naďalej žiť podľa stereotypov posledných desaťročí. Pre tých, ktorí chcú trochu vylepšiť vzhľad svojho interiéru, ale nechápu ako, sme vybrali niekoľko odporúčaní.

1. Monochromatický interiér

Matný monochromatický interiér bez jasných detailov.

Monochromatické interiéry sa stali veľmi populárnymi. Zdalo by sa, čo by mohlo byť jednoduchšie ako zdobenie miestnosti v jednej farebnej škále? Často sa však zaujímame o výber nábytku a doplnkov rovnakej farby, že zabudneme na skutočnosť, že v interiéri by mal byť dotyk individuality. Nakoniec dostaneme nudný interiér, v ktorom nie je žiadna chuť ani individualita. Aby ste sa tejto chybe vyhli, pomôže to vášmu vlastnému štýlu a intuícii.

Výber nábytku a doplnkov, počúvanie seba, aký jasný detail chcete vidieť vo svojom byte? Sada farebných vankúšov, žltá stolička, neobvyklý koberec, originálny obrázok - to sú veci, ktoré môžu riediť a vdýchnuť život do interiéru.

2. Oblúky sadrokartónu

Oblúky sadrokartónu a iných butoforií.

Niekde v roku 2005 boli oblúky sadrokartónu veľmi populárne. Ľudia, ktorí mali túto príležitosť, si okamžite uvedomili tento nápad a všetky dvere zmenili na oblúky, zatiaľ čo ostatní o tom pokojne snívali. Približne v rovnakom čase boli módne falošné krby a stĺpy z tej istej sadrokartónu. Spomínate si? Redaktori sa ponáhľajú informovať, že všetky tieto atribúty falošného luxusu už zmizli z módy. A stalo sa to včera, ale asi pred piatimi rokmi. To samozrejme neznamená, že musíte okamžite začať s opravami, ak sú atribúty sadrokartónu už vo vašom dome, jednoducho prijmite túto skutočnosť a plánujte ich čo najskôr zmeniť. Ale ak ste teraz vo fáze opravy, vzdajte sa sadrokartónu a všetkého vyššie uvedeného. Pamätajte, že jednoduché línie a prírodné materiály sú v móde.

Zlá poloha zásuviek a spínačov.

Zásuvky a vypínače ... Vyzeralo by to ako maličkosť, ale ich nesprávne umiestnenie môže byť skvelé pre pokazenie vášho života. Len si predstavte, ako sa „budete radovať“ zakaždým, keď sa pokúsite zapnúť spotrebič v sieťovej zásuvke, schovať sa za skrinkou alebo naraziť do tmy pri veciach, ktoré hľadajú vypínač. Týmto ťažkostiam možno predísť správnym naplánovaním umiestnenia všetkých zásuviek a spínačov.

4. Lacný textil

Nízka kvalita textílií.

Záclony, koberce a posteľná bielizeň nie sú veci, ktoré stojí za to šetriť. Možno si myslíte, že to všetko sú maličkosti, ale v skutočnosti sú tieto veci takmer hlavnou súčasťou pohodlia domova. Preto, ak snívate o určitom type záclon, ale na kvalitnú látku nie sú peniaze, je lepšie sa tejto myšlienky vzdať. Niekedy je lepšie žiť na chvíľu bez závesov, ako kúpiť niečo, čo je dosť triviálne. To isté platí pre koberce: počkajte, kopajte, ale neuspokojte sa s menej. Posteľná bielizeň je zložitejšia, pretože bez nej nie je možné sa obísť, stačí sa len vyrovnať s myšlienkou, že nákupom dobrej bielizne investujete do svojho domu.

5. Nesúlad veľkosti

Nesprávne vybraný nábytok.

Hlavným princípom krásneho domu je harmónia vo všetkom. V prvom rade ide o nábytok. Pri výbere je dôležité dodržiavať nielen jeden štýl, ale aj veľkosť. Podľa informácií je nízky nábytok ideálny na usporiadanie malých bytov s nízkymi stropmi, ale jednoducho sa stratí v priestrannej miestnosti. Objemná posteľ bude prirodzene vyzerať smiešne v malej spálni, aj keď okrem nej nie je nič iné. Pokúste sa vyzdvihnúť nábytok rovnakej veľkosti, inak bude táto nerovnosť rozmerov vždy zrejmá a pokazí dobrý obraz.

6. Viacúrovňový strop

Viacúrovňový sadrokartónový strop.

Viacúrovňové sadrokartónové stropy sú ďalším populárnym trendom z minulosti, ktorý stále podporujú nekvalifikovaní dizajnéri. Takéto stropy robia priestor ťažším a vyzerajú príliš umelo. Okrem toho, prečo používať trendy z minulosti, ak máme teraz oveľa atraktívnejšie. Napríklad strečové stropy dokonale skrývajú hrbole a podlahy. Navyše vďaka lesklému efektu pomáhajú vizuálne zväčšovať priestor.

7. Skladovacie systémy

Nedostatok skladovacích systémov.

Nedostatok úložných systémov je omyl, ktorý povedie k zmätku. Preto, ak odmietnete skrinku alebo police, pripravte sa na skutočnosť, že o pár mesiacov budete nútení ukladať osobné veci na zem. Odporúčame neodkladať úložné systémy a hľadať vhodné možnosti pre váš domov.

8. Podivné ubytovanie

Podivné umiestnenie vecí za účelom šetrenia miesta.

Niektorí ľudia chcú akýmkoľvek spôsobom dať všetky svoje plány do jednej miestnosti. Z tohto dôvodu často musia ísť do extrémov, ako sú tie na obrázku. Ak však najprv tieto rozhodnutia potešia, potom si neskôr uvedomíte, že ste boli hlúpi, ponáhľali sa, nezohľadňovali nuansy, ako je vzdialenosť, ktorá sa musí udržiavať medzi nábytkom a komunikáciou. Toto nakoniec povedie k nepríjemnostiam.

9. Luxus paláca

Pompéznosť a luxus paláca.

Zlaté gobelíny, krištáľové lustre a mramor vyzerajú dobre v palácoch a múzeách, ale sú úplne nevhodné pre obytné priestory. Túžba demonštrovať svoje finančné možnosti týmto spôsobom hovorí iba o duchovnej chudobe a zlom chuti. Realizácia takýchto nápadov v malom byte vyzerá smiešne.

10. Zlé podrobnosti

 

Táto položka sa týka viacerých ľudí, ktorých možno nazvať „autodizajnér“. Často rozsvietia určité nápady a dokonca dobre vidia požadovaný obrázok, ale nezohľadňujú nuansy, ako je minimálna vzdialenosť medzi kusmi nábytku, veľkosť posuvných systémov atď. Nakoniec sa im stále podarí vytvoriť požadovaný obrázok. Ale nie všetko je tak hladké, hneď ako sa veci začnú používať na určený účel, objavia sa útesy.

Napríklad nie je možné otvoriť nočné stolíky z dôvodu rozloženej pohovky, ktorá spočíva oproti nej, dvere skrinky sa neotvárajú až do konca kvôli tesnej blízkosti iného nábytku a tak ďalej. Pamätajte si, že dizajn vášho vlastného domu je veľká zodpovednosť a vy musíte vypočítať každý detail, starostlivo zmerať a vypočítať všetky nuansy.

Pin
Send
Share
Send
Send