Užitočné nápady

17 tipov na uchovávanie potravín, vďaka ktorým sa okamžite dostanete cez celú chladničku

Pin
Send
Share
Send
Send


Určite sa stalo každému, že v chladničke s dôkladným hľadaním bol nejaký produkt, ktorého doba platnosti uplynula, alebo zelenina, ktorá sa pomaly stala plesňou.

Mnohé z problémov skazených výrobkov však vyplývajú zo skutočnosti, že ju jednoducho udržiavame na nesprávnom mieste.

Naše tipy dnes určite stoja za zmienku.

1. Hermetické vrecká

Hermetické vrecká na obilniny.

Krky vyrezané z plastových fliaš sa môžu použiť na vytvorenie pohodlných a uzavretých obalov na skladovanie obilnín a akýchkoľvek iných sypkých látok.

2. Zastaraný chlieb

"Spasenie" zatuchnutý chlieb.

Zastaraný chlieb je možné „uložiť“ pomocou kocky ľadu. Utrite im krajec chleba a potom ho niekoľko minút pošlite do mikrovlnnej rúry nastavenej na stredný výkon.

3. Uchovávanie vajec

Uchovávanie vajec v chladničke.

Výrobcovia moderných chladničiek často ponúkajú ženy v domácnosti, aby na dverách umiestnili vajcia v špeciálne vybavenej plastovej vaničke. Vajcia sa však môžu skladovať týmto spôsobom najviac dva týždne, pretože teplota na dverách je vždy najvyššia. Ak potrebujete vajíčka, aby zostali fit 3 až 4 týždne, presuňte ich do strednej police.

4. Skladovanie syrov

Správne skladovanie syra.

Veľa ľudí to nevie, ale syr dýcha, potí a starne. Toto by sa malo vziať do úvahy pri správnom skladovaní produktu. Nikdy neskladujte syr zabalený v plastovom alebo plastovom obale. V takom balíku sa jednoducho udusí. Najlepším balením na skladovanie syra v domácnosti je pergamenový papier. A tak, aby okraje kúska neschli, očistite ich malým množstvom masla.

5. Zemiaky

Skladovanie zemiakových hľúz.

Večným problémom všetkých manželiek v domácnosti je pučanie zemiakov. Aby ste sa tomuto problému vyhli, vložte do nádoby pár jabĺk. Okrem toho nedovoľte okolí hľúz s cibuľou, inak v krátkom čase začnú klíčiť dokonca aj mladé zemiaky.

Správne skladovanie zeleniny a ovocia v chladničke.

Mnoho ovocia a zeleniny sú zvyčajne kontraindikované za studena. Ale čo robiť, ak potrebujete konzervovať ovocie trochu dlhšie, zachovať si vitamíny a chuť? Najskôr si prečítajte pokyny pre svoju chladničku a zistite, ktoré police majú najvyššiu teplotu. Je na nich najlepšie umiestniť čerstvé ovocie a zeleninu. Po druhé, oddeľte produkty. Jablká, uhorky, zemiaky, brokolica, mrkva a tekvica, dozrievanie, začínajú aktívne vyrábať etylén, čo je zlé pre banány, paradajky, marhule, hrušky a slivky. Tieto dve skupiny by sa mali skladovať v rôznych nádobách alebo na rôznych policiach.

7. Banány

Dlhé skladovanie banánov.

Banány nie sú v skutočnosti určené na dlhodobé skladovanie. A v chladničke a pri izbovej teplote rýchlo stmavnú a zhoršujú sa. Ak však ešte potrebujete predĺžiť životnosť tohto ovocia, zabalte spodnú časť strapca lepiacou fóliou. V tejto podobe sa banány môžu skladovať 3 až 5 dní.

8. Huby

Skladovanie čerstvých húb.

Ak držíte huby v plastovom vrecku, buďte pripravení, že za pár dní úplne stmavnú alebo sa zhoršia. Pamätajte, že najlepším balením na uchovávanie čerstvých húb je papierové vrecko.

9. Polica na mlieko

Skladovanie mliečnych výrobkov.

Väčšina ľudí považuje poličku na dverách chladničky za najpohodlnejšie miesto na skladovanie mlieka. V skutočnosti sú dvere najhorším miestom pre mliečne výrobky. Teplota je najvyššia, respektíve mlieko môže kyslé vopred. Najlepšie je umiestniť mlieko do hlavnej časti chladničky, na hornú alebo dolnú policu.

10. Cibuľa

Skladovanie cibule.

Cibuľa je nežiaduce uchovávať v chladničke. Oveľa vhodnejším miestom pre túto kultúru bude suché, tmavé miesto s dobrou cirkuláciou vzduchu. Ak bývate v súkromnom dome, môžete žiarovky zložiť do nylonových pančucháče a zavesiť ich do suterénu alebo do garáže. V meste môžete kuchynskú cibuľu uložiť v drevenej krabici v komore alebo v kuchynskej skrinke.

11. Šalát

Zeler a šalát v chladničke.

Aby sa šalát a zeler nestratili v pevnosti a chuti v chladničke, udržiavajte ich pevne zabalené vo fólii.

12. Korodované výrobky

Rozliate jedlo v chladničke.

Ak nájdete v chladničke rozmaznané ovocie alebo zeleninu, nebuďte leniví na dôkladné vyčistenie celej police alebo nádoby. V opačnom prípade sa baktéria rýchlo rozšíri do susedných produktov, čo povedie k ich zhoršeniu.

13. Jahody

Dlhé skladovanie jahôd.

Sezóna zberu jahôd je pomerne krátka a udržiavanie čerstvých plodov v chladničke nie je príliš ľahké. Existuje však malý trik, ktorý pomôže udržať pružnosť a chuť jahôd. Predtým, ako bobule odošlete do chladničky, namočte ich do roztoku pripraveného z octu a vody v pomere 1:10. Potom vypustite, opláchnite tečúcou vodou, nechajte trochu vyschnúť a odošlite do chladničky.

14. Hrozno

Balenie hrozna.

Aby hrozno bolo pevné, pružné a sladké, uložte ich do plastového vrecka. A nezabudnite, že čím je obal pevnejší, tým dlhšie budú bobule ležať.

15. Vo vode

Skladovanie vo vode.

Reďkev, mrkva a zeler sa môžu skladovať po dlhú dobu, ak sú vopred vyčistené, nakrájané a umiestnené do pohárov naplnených malým množstvom vody.

16. Párky

Skladovanie párkov.

Aby sa zachovala kvalita párkov, skladujte ich v plastových alebo papierových obaloch. Šunku alebo varenú klobásu je lepšie zabaliť do fólie.

17. Samostatné skladovanie

Usporiadajte obsah chladničky.

Na uchovávanie potravín čo najdlhšie a udržiavanie poriadku v chladničke používajte nádoby. Hotové výrobky by sa mali skladovať oddelene, mäso by sa nikdy nemalo skladať s vajíčkami a surovými rybami.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send