Užitočné nápady

11 spôsobov použitia čajových vreciek v každodennom živote, a to nielen na výrobu piva

Pin
Send
Share
Send
Send


Och, tie čajové vrecká!

Áno, je veľmi výhodné - získať čerstvý ochutený čaj za pár minút.

Použité čajové vrecká však môžu byť dosť nepríjemné, najmä ak ich niekto rozptýli po dome.

Nehnevajte sa, je lepšie sa naučiť, ako ich môžete uplatniť v každodennom živote.

1. Dole s opuchmi a tmavými kruhmi okolo očí

Dajte si na oči studené vrecká a uvoľnite sa.

Namiesto utrácania peňazí za drahé krémy a pleťové vody okolo očí môžete použiť staré čajové vrecká. Stačí ich vložiť do chladničky, počkať, kým nevychladnú, a potom si ich dať na oči. Účinné látky obsiahnuté v čaji budú pôsobiť a pomáhajú zúžiť cievy. Opuch zmizne a farba pokožky bude svieža. Mimochodom, môžete si z čaju vyrobiť parný kúpeľ - čajové vrecúška vložte do misky s horúcou zaparenou vodou, nakloňte sa nad ňu a nechajte sa opýtať na paru. Otvorí póry a umožní čajovým antioxidantom tónovať a hydratovať pokožku.

2. Osviežte koberce

Čaj môže pomôcť odstrániť špinu a zápach z koberca.

Keď je doma koberec, čajové vrecká sa určite hodia. Po použití vrecka je potrebné ho osušiť, z neho vysypať čaj, zmiešať ho s jedlou sódou a zmes umiestniť na škvrny na koberci. Po dvadsiatich minútach môžete vysávať. Soda v kombinácii s čajom pomáha odstraňovať zápach a nečistoty. Táto metóda je obzvlášť dobrá, ak malé deti alebo domáce zvieratá žijú v dome - v recepte nie sú žiadne agresívne chemikálie. Aj keď tuláci prídu do pripravenej omše, nijako to neovplyvní ich zdravie.

3. Špinavé riady - na tom nezáleží

Po použití čajových sáčkov je veľmi ľahké umyť tuk z riadu.

Ak nechcete používať agresívne čistiace prostriedky na čistenie znečistených kvetináčov, môžete použiť starý čajový sáčok. Musíte ho dať do hrnca, naliať horúcu vodu a chvíľu počkať. Tanín obsiahnutý v čaji pomáha pri rozpúšťaní tuku a uľahčuje pranie a príjemné pranie. Aj keď je veľmi málo času a jedlá musíte nechať v noci, ráno si môžete všetko umyť na dvoch účtoch bez vyčerpania čistenia a použitia veľkého množstva saponátu.

Drevené podlahy budú žiariť a budú mať ochutnaný čaj.

Čajové vrecká pomôžu priniesť lesklý lesk späť na drevené podlahy alebo nábytok. Musia sa naliať horúcou vodou, navlhčiť vo výslednom roztoku mäkkou handričkou z mikrovlákna a utrieť povrch. Okamžite zažiari, získajú príjemný žiarivý odtieň. Ak je pracovisko malé, môžete namiesto špongie použiť vrece. Stačí ju stlačiť správne, aby sa nerozdelili kaluže.

5. Čajový kúpeľ, zmierňuje únavu

Úžasný čajový kúpeľ uvoľní napätie.

Čaj obsahuje antioxidanty, pretože kúpeľ s touto látkou dokonale zjemňuje a zjemňuje pokožku. Vrecká môžete zavesiť na vodovodný kohútik tak, aby nimi pretekala voda, alebo ich môžete hodiť priamo do vody. Ak čaj obsahuje jazmín alebo harmanček, získate nádherný aromatický čajový kúpeľ, ktorý je po namáhavom dni v móde nasiaknuť. A to všetko bez plytvania peniazmi a nakupovaním!

6. Jeden, dva, tri - oheň, horieť

Kindle oheň je teraz ľahké.

Nie je také ľahké spustiť oheň, najmä ak je málo schopností. Pomáhajú tu čajové sáčky. Je potrebné ich vysušiť, roztaviť vosk alebo stearovú sviečku, vložiť do nich vrecká a položiť ich na fóliu. Po vytvrdnutí vosku získate ľahké a pohodlné zariadenie, ktoré vám pomôže bez problémov zapáliť oheň. Tieto vaky sa rýchlo rozsvietia, mali by sa vziať so sebou na túru. Na zapálenie ohňa nemusíte hľadať suché vetvičky a kužele.

7. Povedzte, že nie na zápach.

Ak vonia z chladničky, vložte doň starý čajový sáčok.

Čajové listy majú úžasnú schopnosť absorbovať pachy. Určite by ste to mali využiť umiestnením suchého, použitého čajového vrecka do správneho priestoru (komoda, skriňa, chladnička, obuv, atď.). Teraz nemusíte zvrácať nos a nakupovať pri hľadaní absorbéra zápachu, ktorý, mimochodom, nefunguje vždy dobre.

8. Vlasy budú uspokojené

Nasýtené vlasy so silným čajom im môžu dať lesk.

Existuje celý rad vlasových výrobkov, vrátane balzamov, ktoré dodávajú lesk. A bez nich sa dokážete starými čajovými vreckami. Potrebujú naliať vriacu vodu a výsledný roztok ochladiť na teplý stav. Pred umývaním hlavy by sa tento silný čaj mal vtrieť do vlasov. Najlepšie je nosiť kúpací klobúk a sedieť v ňom desať minút. Potom si môžete vlasy umyť ako zvyčajne. Ale stále je lepšie pripraviť čajovú masku na čisté vlasy a potom ich opláchnuť tečúcou vodou.

9. Najlepšie príchute pre váš domov

Z čajových vreciek získajte vynikajúcu chuť.

Do domu vonia príjemne, použite príchute vzduchu. Prečo potrebujeme chémiu, ak existuje jednoduchší spôsob? Do suchých čajových sáčkov stačí pridať niekoľko kvapiek obľúbeného éterického oleja a sú pripravené vynikajúce osviežovače vzduchu pre váš domov, kanceláriu alebo auto. Pretože väčšina čajových vreciek je dodávaná so šnúrkou, je veľmi ľahké zavesiť. Keď je olej vyčerpaný, môžete ho jednoducho pridať znova. Keď čajové lístky dobre absorbujú vôňu, tieto kreatívne domáce osviežovače vzduchu budú bezchybne fungovať.

10. Úpal: čaj určite pomôže.

Čaj zmierňuje bolesť spôsobenú spálením od slnka.

Ak sa po prechádzke na slnku objavia na vašej pokožke popáleniny, určite vám pomôže staré čajové vrecká. Potrebujú sa namočiť, umiestniť do chladničky a keď sa ochladia, aplikovať na zapálenú pokožku. Oslobodenie príde okamžite - tanín má tendenciu obmedzovať kapiláry. Čajový obklad zmierňuje bolesť, podráždenie, sčervenanie. Jedná sa o veľmi jednoduchý nástroj, ktorý nemôže nikomu ublížiť. Cestou si vezmite čajový sáčok, v niektorých prípadoch to môžete urobiť aj bez návštevy lekárne.

11. Výživa pre suchú pokožku

Suchá pokožka: použite čaj.

Ak je pokožka veľmi suchá, môžete jej pomôcť a osviežiť ju čajovými vreckami. Musíte ich uvariť, potom čaj vychladnúť a naliať do prázdnej fľaše. Tento nástroj sa nanáša na pokožku dlaní alebo vatovým tampónom. Každý čaj urobí, ale stojí za zváženie, že antioxidanty v zelenom čaji sú obzvlášť účinné a lepšie hydratujú suchú pokožku! Fľašu si môžete vziať so sebou kamkoľvek - do práce, na výlet do kancelárie. Hlavná vec, že ​​čaj nie je vyliaty.

Pin
Send
Share
Send
Send