Užitočné nápady

18 dôvodov, prečo mať po ruke mydlo, ktoré ľahko zvládne problematické maličkosti okolo domu

Pin
Send
Share
Send
Send


Aj keď je niekto fanúšikom tekutého mydla, nezabudnite na zvyčajné „staromódne“ hrudkovité mydlo, pretože ho môžete použiť na vykonávanie niektorých úžasných „trikov“ doma.

A ak chcete, môžete si dokonca z tekutého mydla vyrobiť tekutinu. Preto si stačí vybrať svoju obľúbenú značku a vôňu a dôkladne si prečítať 18 dôvodov, prečo by ste mali mať vždy po ruke mydlo.

1. „Opravy“ zle otvárajúce zásuvky a posuvné dvere

Opravte zlé otváracie boxy a dvere.

Keď sa zásuvky alebo posuvné dvere hladko zastavia, mydlo môže problém vyriešiť. Okraje zásuviek alebo dverí treba utrieť mydlom, po ktorom sa ľahšie otvoria.

2. Osviežte komody, skrinky, kufre a autá

Vždy svieža vôňa.

Predtým, ako použijete kusové mydlo pre všetky záchranné vesty uvedené nižšie, môžete z neho získať dvojnásobný úžitok tým, že voňavé tyčinky mydla pridáte do bielizní, skriniek, kufrov a auta na niekoľko dní, aby ste pridali čerstvosť. Kusy mydla je potrebné zabaliť malým množstvom látky (stará žínka bude tiež fungovať). Táto špička funguje skvele v prípade páchnucich topánok.

3. Zjednodušte zostavenie nábytku

Mydlo - ideálny nástroj na značenie.

Bez ohľadu na to, či ste profesionálny stolár alebo sa jednoducho snažíte zostaviť knižnicu IKEA, niekedy je dosť ťažké skrutky do dreva krútiť. Aby ste to uľahčili, môžete závity skrutiek zakryť malým množstvom mydla. V dielni môžete použiť kúsok mydla na vytvorenie značiek pre rezanie, ktoré sa potom dajú ľahko vymazať.

4. Skryte nedostatky na stene

A stena bude perfektná.

Ak po maľovaní obrázkov zostanú v stene malé otvory, môžu byť zakryté kúskom mydla, ktoré zodpovedá farbe steny. Musíte kúsok rozotrieť cez otvor, aby ho mydlo naplnilo.

Mydlo proti farbe.

Ak potrebujete maľovať napríklad rám zrkadla alebo rám okna, mali by ste utrieť sklo vedľa rámu. Ak sa na sklo dostane trochu farby, mydlo zjednoduší jeho odstránenie a bude oveľa jednoduchšie ako odstránenie farby zo skla.

6. Uvoľnite tesný zámok

Mydlo pomôže!

Ak je zámok dverí príliš tesný, môžete s ním manipulovať pomocou suchého kúsku mydla, aby ste z vnútornej strany zakryli povrch zámku. Mydlový kľúč musíte vložiť do zámku a niekoľkokrát ho otočiť. Dvere sa potom budú ľahšie otvárať.

7. Zabráňte zahmlievaniu zrkadiel a okuliarov

Mydlo proti zahmlievaniu.

Málokto má rád zrkadlo, ktoré sa po horúcej sprche namočilo a mydlo môže tento problém vyriešiť. Ak je zrkadlo úplne suché, musíte ho utrieť mydlom. Nie je potrebné namočiť pohár vodou, musíte použiť suché mydlo. V prípade bodov to funguje dobre.

8. Odstráňte vŕzganie.

Mydlo na ticho v dome.

Tyčinka mydla pomôže vyriešiť problém s vrzajúcimi dverovými závesmi a podlahovými doskami. Okraje vŕzajúcich oblastí stačí utrieť tyčinkou suchého mydla. Ak nezmizne, musíte všetko zopakovať.

9. Stanovte únik.

Mydlo pomôže identifikovať akékoľvek netesnosti.

Ak neviete určiť, kde vzduch z pneumatiky alebo voda z bazéna, do ktorej deti prenikajú, môžete namočiť kúsok mydla vodou a utrieť podozrivé miesta ním. Mydlový film vytvorí bublinu, kde vzduch steká. Podobne môžete presne určiť únik nebezpečného plynu.

10. Chráňte svoj nábytok pred domácimi miláčikmi

Mydlo proti mačkám.

Ako viete, miláčikom sa nepáči chuť mydla. Ak máte doma nepokojné šteňa, králika alebo fretky, môžete okraje a nohy dreveného nábytku trieť mydlom, aby ste predišli poškodeniu.

11. Zjednodušte umývanie špinavých rúk

A viac mydla pod nechtami.

Než začnete kopať do záhrady alebo opravovať špinavé auto, musíte si nechty nechať zoškrabať nechty. Mydlo zabráni tomu, aby sa pôda alebo tuk dostali pod nechty, a potom uľahčí umývanie špinavých rúk.

12. Chráňte svoje rastliny

Iba organická ochrana.

Ak zavesíte kúsok mydla na kríky, pomôže vám to zbaviť sa chýb. Na to môžete použiť sieťované vrecko alebo staré pančuchy. Môžete tiež trieť spodnú časť izbových rastlín navlhčeným kúskom mydla, aby ste sa zbavili vošiek a iných škodcov.

13. Zjednodušte čistenie jedál počas pikniku alebo kempingu

A nezabudnite trieť železo mydlom.

Predtým, ako položíte železnú alebo hliníkovú platňu na otvorený oheň, môžete jej spodok trieť navlhčeným kúskom mydla. Toto uľahčí čistenie sadzí.

14. Uvoľnite zips.

Mydlo vyrieši problém aj v tých najprísnejších bleskoch.

Ak sa hromadí blesky, môžete si utrieť zuby suchým kúskom mydla. Toto uľahčí kĺzanie bleskom.

15. Mydlo na rez

Mydlo - praktický doplnkový nástroj na vyšívanie.

Na uľahčenie šitia sa na označenie švov môže použiť suché mydlo. Môžete si tiež vyrobiť kúsok mydla zabaleného v handričke z kúska mydla. Ak sú ihly ľahko mydlené, prepichnú tkaninu ľahšie.

16. Odstráňte tvrdé škvrny.

Vyberte si mydlo bez čistenia a klimatizácie.

Aj keď existujú špeciálne mydlá ako Zote a Fels Naptha, ktoré pomáhajú odstraňovať škvrny, v skutočnosti sa na ošetrenie mastných a znečistených škvŕn môže použiť takmer každé mydlo. Musíte si vybrať značku bez ďalšej klimatizácie a čistenia.

17. Vytvorte si vlastné tekuté mydlo.

Tekuté mydlo vlastnými rukami.

Niektoré peniaze môžete ušetriť vytvorením vlastného tekutého mydla. Na tento účel použite ručný strúhadlo, na ktoré si utrite 100 - 120 gramov mydla, potom ich zmiešajte so štyrmi šálkami vriacej vody, miešajte, kým sa mydlo nerozpustí, nechajte úplne vychladnúť a nalejte cesto do dávkovača. Takéto domáce mydlo skladujte na chladnom mieste a dávkovač pred použitím dobre pretrepte.

18. Vytvorte domáci prášok na bielizeň

Veľmi efektívny nástroj.

Mydlo je nevyhnutnou súčasťou domáceho dezinfekčného prostriedku na bielizeň. Stačí pridať mydlo trochu sódy, boraxu a jedlej sódy.

Pin
Send
Share
Send
Send