Užitočné nápady

Keď pocta ZSSR zasiahne interiér a telo: ktoré položky v dome by sa mali opustiť

Pin
Send
Share
Send
Send


Niektoré položky domácnosti z doby ZSSR sa tak pevne dostali do mysle niektorých ľudí, že ich opustenie sa zdá byť veľmi ťažké. Bolo by však v poriadku, ak by iba poškodili vzhľad obydlia!

Bohužiaľ, niektoré predmety z domácnosti, tak milované v sovietskych časoch, môžu spôsobiť vážne poškodenie ľudského tela. Pozrime sa na ne podrobnejšie v tomto materiáli.

1. Sovietske koberce

Vizitka ZSSR.

Parafrázujúc slávne vyhlásenie: môžete zobrať človeka zo ZSSR, ale niekedy nemôžete zobrať SSSR z človeka. Sovietske koberce na podlahe a na stenách sú skutočnou vizitkou ZSSR. Ukazuje sa, že teraz majú cudzinci módny koníček - zbierajú fotografie sovietskych kobercov v akcii (alebo alternatívne na pozadí týchto kobercov).

Sovietsky exotický.

Ak koberec na podlahe môže byť nejakým spôsobom odôvodnený každodennými potrebami, potom je koberec zavesený na stene skutočnou exotickou bombou ZSSR. Táto tradícia sa presunula z predrevolučných dedín do sovietskych mestských obydlí. Účel zavesenia koberca na stenu bol veľmi odlišný: „celkom dobre“, „osviežiť miestnosť“, „udržať kryt“ (?), „Z ploštice domácej“ (???) atď. V skutočnosti, chyby zbožňovali žiť hneď za týmito kobercami, pretože textil je ich prirodzeným prostredím.

Na fotografii nižšie - váš pokorný sluha vo veku 1 roka hľadá tzv. „Ha“ za kobercom (plazy - preklad z jazyka dieťaťa), konkrétne čierne bodky, ktoré zostali za koberec. Ťažká sovietska zábava, nehovor nič ...

Dievča hľadá stopy za ploštice domácej za sovietskym kobercom. 1985.

Sovietsky rituál evokujúci čistotu.

Denný kontakt s kobercami na podlahe môže viesť k chronickým alergiám a astme, ako aj k infekcii červami u ľudí a domácich zvierat. Moderný trh so stavebnými materiálmi ponúka podlahové krytiny pre každý vkus a peňaženku, po ktorej je príjemné chodiť naboso alebo v papuče. V praktickom modernom byte by mali byť iba dve koberce - silikón pred kúpeľňou a pred vchodovými dverami.

2. perie vankúše

Goosebumps z jedného obrázka ... Br-rr ...

A v súvislosti s takou krásou, ktorá je uvedená v koláži vyššie, niektorí postsovietski občania stále spia. Existujú aj obydlia, v ktorých hniezdia perie vankúše, ktoré neboli vyčistené 20-60 rokov. A to je skutočne hrozné. A nielen preto, že prírodný tuk extrahovaný z vtáčieho peria v priebehu rokov premení vankúš na chaotický neporiadok, ale tiež preto, že v perových vankúšoch žijú v množstvách v miliardách, sú pekné ...

Perie kliešťov.

Zoznámte sa: pred vami je obrázok peria, zväčšeného pod mikroskopom. Zdá sa, že sa jedná o monštrum čerpané z počítačovej grafiky z moderného fantastického hororu. Ale nie, je to úplne skutočné stvorenie, ktoré žije v pernatých vankúšoch v kolóniách s miliónmi bratov a často vedie k vzniku alergií a astmy v domácnosti. Tvrdá pravda je, že žiadne hlasné reklamné slogany na oknách ateliéru o čistení vankúšov z peria pomôžu zbaviť sa týchto tvorov kvôli ich mikroskopickej veľkosti. Toto je reklamný kúsok, ktorý by sa nemal zachovať. Jediným miestom pre vankúš z peria je vonkajší kontajner na zber odpadu.

3. Sovietsky tyl a opona

Smutné sovietske závesy ...

Neprehliadnuteľný drevený okenný parapet, okenný rám so spadnutou farbou a šedý (predtým biely) tylový čipok, ktorý sa už roky nevymyl. Okenné zóny niektorých postsovietskych bytov stále vyzerajú takto. Jedná sa o skutočné ohnisko prachu, s ktorým každodenný kontakt vedie k alergiám a astme.

Až do tohto prachu oooooooooy, ako ďaleko ...

Prach sa hromadí aj na odkvapoch týchto matných žalúzií, a keďže ich vidí len málokto, nie sú si vždy vedomé ich utretia. Autor raz robil taký experiment: stará sovietska opona bola umývaná rukou v panve s predbežným denným namáčaním. Voda po vypustení bola čierna. Po premytí sa však okamžite uskutočnilo ďalšie premytie. A viete čo? Voda v panve bola opäť sivá. To znamená, že umývanie tohto storočia starého prachu je takmer nemožné. Vyvodzujte svoje vlastné závery. A do najbližšej nádoby na zber odpadu spravidla veľmi blízko.

4. Servítky všade

Zberače prachu ...

Ak sú všade v byte rozmiestnené textílie, potom okrem problému hromadenia starého nespracovaného prachu na ňom môže tiež vzniknúť ... populácia blchých. To platí najmä o bytoch v starých tehlových domoch, kde sú klasické pivnice s päťdesiatročnou históriou. Blchy alebo ich larvy môžu byť privádzané do bytu na chodidlách topánok a pre nich je ľahké usadiť sa na útulnom textilnom mieste. Blchy môžu spôsobiť dermatitídu a ľudia a domáce zvieratá sú okrem toho nositeľmi mnohých veľmi nepríjemných chorôb.

Ozveny sovietskej minulosti ...

Vzhľadom na obmedzenú finančnú situáciu sa Sovieti snažili zakryť ubrouskom čokoľvek: škvrnu na nábytku, peelingové farby, škrabance na povrchu. Ale najviac knock-out argument na tému, prečo dať servítky tam a tam, to je určite ", že nie je prach." Zostáva len pokrčiť plecami! Aby ste však odstránili prach z rovného povrchu, stačí na jeho čistenie vyčistiť suchou alebo navlhčenou handrou. Ale s textilom sa prach dá prať iba! Na to, aby bol byt ekologický, musí byť v ňom minimum textilu. Ideálne je to len záclona a posteľná prikrývka.

5. Dominancia sovietskych figúriek

Ozveny sovietskej minulosti.

Na prvý pohľad to môže byť roztomilé. Dovoľte mi len opýtať sa: kto a ako často z nich odpráši prach alebo ich vyperie pod tečúcou vodou? Odpoveď je zvyčajne jedna: nikto a nikdy. Sochy sú obrovskou zbierkou zložitých povrchov a všetky sú pokryté prachom. Aby miestnosť, v ktorej sú sochy umiestnené, bola šetrná k životnému prostrediu, mali by sa umývať pod tečúcou vodou najmenej raz týždenne.

Double Trouble: Sovietský koberec plus ... STATUTY !!!

Množstvo sôch je vynikajúcim dôvodom na získanie akútnej alebo chronickej alergickej nádchy. A ak vám je ľúto, že si ich môžu vziať do koša, potom len pár minút vyhľadávania v sieti Google dáte vedieť počet miestnych zberateľov týchto vecí (v rámci jedného bloku od miesta bydliska vášho skromného sluhu, títo zberatelia idú na ulicu, kde sú až tri).

6. Položenie pre vaše obľúbené mačiatko

Chcem kýchať iba z jedného obrázka ...

Predtým, keď som chcel kýchať, mi priniesli šnupavý tabak. A teraz vám pomôže vyčistiť nos, pomôže vám ... vrh mačky. Keď vidíte podstielku pokrytú kúskami plstenej mačacej vlny na ďalšom okennom parapete alebo stoličke, jednoducho sa chcete opýtať: „Povedala vám vaša mačka, že táto handra je jej najobľúbenejšia?“

Mačka padne na všetko, čo ponúkate.

Stačí vykonať experiment: položte noviny alebo plastovú tašku na podlahu. Vaša mačka sa s ním okamžite usadí.

Šetrné k životnému prostrediu, raz týždenne, posteľná bielizeň pre domáce zviera.

Tajomstvo je jednoduché: mačky jednoducho milujú ... ležia na niečom. Prečo by ste teda nemali uprednostňovať ekologický odpad pre mačky, ktorý sa predáva v špecializovaných predajniach domácich zvierat? Ľahko sa čistia a majú radi domáce zvieratá.

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send