Užitočné nápady

Dlhá úzka chodba: dizajnové triky, ktoré pomôžu „rozšíriť“ priestor

Pin
Send
Share
Send
Send


Usporiadanie väčšiny bytov si vyžaduje veľa, najmä pokiaľ ide o chodby. Majitelia bytov, v ktorých je úzka chodba, nemôžu často myslieť na nič zmysluplné, preto túto časť priestoru nechávajú bez akýchkoľvek zvláštnych zmien.

Moderní návrhári však našli veľa spôsobov, ako napraviť situáciu, a ak fyzicky nepomôžu zmeniť geometriu miestnosti, vizuálne prinesú nádych útulnosti a špeciálnej estetiky.

Konštrukčné možnosti veľmi úzkej a dlhej chodby.

Bohužiaľ, pri plánovaní väčšiny bytov prevládali úzke dlhé chodby, ktoré pomohli vytvoriť miestnosti izolované od seba. Z tohto dôvodu? majitelia samostatných obývacích izieb stratili pohodlný priestor na chodbe, kde mohli zorganizovať ďalšie skladovacie systémy alebo aspoň získať estetickú spokojnosť s tým, že sú v ňom. Často nie je možné zmeniť geometriu takého projektu, pretože vo väčšine prípadov sú nosné steny koridorové steny. Táto skutočnosť však neznamená, že sa nedá nič urobiť, pretože kreatívni návrhári našli z tejto situácie veľa spôsobov, o ktorých budeme teraz hovoriť.

1. Zručný výber farebnej palety

Ak usporiadate oblasť v bielej farbe, môžete do dekorácie pridať kontrastné farby.

Každý vie pravdu, že pomocou farieb môžete drasticky zmeniť vizuálne vnímanie každej miestnosti. Koniec koncov, ak urobíte chybu alebo ju preháňate, potom sa z kaštieľa dá stať tupá chovateľská stanica. Aká farba zvoliť ako prioritu, názor dizajnéra je rozdelený, väčšina verí, že iba svetlé farby môžu pridať obytný priestor.

Dlhé oblasti sú najlepšie na zóny.

Na rozdiel od farieb je možné zónovať úzku chodbu s dĺžkou viac ako tri metre, ktorá vytvára vstupnú zónu a predsieň, tzv. Vstupnú halu.

Dizajn úzkej chodby v jasných farbách.

Ak ste fanúšikom svetlých farieb, nemali by ste zvoliť bielu farbu pre všetky oblasti. Je lepšie pozerať sa na rôzne odtiene šedej, svetloružovej alebo modrej, olivovej alebo fialovej, ale snažte sa vyhnúť množstvu teplých tónov, ktoré môžu ďalej znižovať hlasitosť.

Béžové tóny v dizajne chodby môžu byť „riedené“ tmavými fasádami dverí.

Ak si nemyslíte na svoj interiér bez všadeprítomných a praktických (podľa väčšiny) béžových tónov, porazte ich kontrastom, podlahou, stropom alebo nábytkom.

Použitie tapety s prechodom pomôže vytvoriť zaujímavý a štýlový interiér.

Varianty úzkej chodby.

Odborníci odporúčajú venovať osobitnú pozornosť tapetu s prechodom, pretože sú schopní priniesť do interiéru tak nepraktickej časti bytu špeciálny zvýraznenie, a so zručným "zvýraznenie" vytvoriť ilúziu priestrannosti a vzdušnosti. Akákoľvek paleta je vybraná, hlavná vec? Pamätajte, že matná monotónnosť v pastelových farbách negatívne ovplyvňuje náladu domácnosti.

2. Prítomnosť lesklých povrchov a zrkadiel

Zrkadlové plochy v úzkej chodbe.

Ako je dobre známe, akýkoľvek odraz je vždy dobrým pomocníkom pri vizuálnom rozširovaní priestoru. Moderný trh, ako sú dokončovacie materiály a nábytkársky priemysel, poskytuje neuveriteľné príležitosti na vytvorenie ilúzie priestoru a osobitnej vzdušnosti.

Vizuálne zväčšenie úzkeho priestoru pomocou zrkadiel.

V priestore predsiene by bolo vhodné pozerať sa na veľké zrkadlo a nezáleží na tom, či je na stene alebo na prednej strane skrine. Ak nie je priestor pre skrinku a veľké zrkadlo nie je možné zavesiť, potom sa záchranné vložky do zrkadla na vnútorných dverách dostanú k záchrane.

Použite lesklé povrchy na vizuálne rozšírenie úzkej chodby.

Lesklý a zrkadlový povrch dodá vizuálny priestor.

Pre tých, ktorí neprijímajú zrkadlá na dverách skriniek, môžete ich nahradiť lesklou povrchovou úpravou, ktorá je tiež schopná zázrakov. Kontrastné lesklé stropy a podlahy, ktoré sa odrážajú na oblastiach ostatných, vytvárajú zvláštnu atmosféru hĺbky a priestrannosti, vyzerajú veľmi zaujímavo. Je prirodzené vybaviť celú dostupnú oblasť zrkadlovými alebo lesklými povrchmi, ale bude užitočné a zaujímavé experimentovať.

3. Výrazná štruktúra povrchových materiálov je špeciálnym spôsobom rozširovania priestoru.

Použitie štruktúrovaných povrchov vo vnútri úzkej chodby.

Textúrované povrchové úpravy vyzerajú veľmi pôsobivo na každom štvorci, či už ide o štylizované tehly alebo dokonca murivo, alebo rôzne sádrové panely. Koniec koncov, masívna výrazná textúra je veľmi silný odklon, ktorý môže neštandardnej miestnosti dodať pocit priestrannosti.

Nápady na použitie textúrovaných tapiet a dekoratívnych omietok v dizajne úzkeho priestoru.

Zároveň sa nestane záhadou, kde nájsť prírodnú tehlu, a ešte viac ich možno ľahko nahradiť dekoratívnymi panelmi napodobňujúcimi konkrétny povrch. Môžete dokonca použiť tapetu, ktorá vytvára ilúziu objemu materiálu a zároveň vizuálne zväčšuje samotný priestor.

Využitie pásikov a kosoštvorcov pri navrhovaní vnútornej chodby a chodby.

Dokonca aj stopa so správnym vzorom pomôže vytvoriť ilúziu väčšieho priestoru.

Vinylová tapeta originálneho vzhľadu s pruhovaným alebo kľukatým vzorom umiestnená v horizontálnej polohe, najmä v najužšej časti chodby. Napríklad, ak usporiadate podlahový vzor kolmo na dlhé steny a okrem prilepenia pruhovanej tapety na úzku vzdialenú stenu, budete môcť vytvoriť veľmi zaujímavý a viditeľný vizuálny efekt rozšírenia.

Diagonálne usporiadanie podlahy tiež pomôže rozšíriť priestor.

Avšak najúspešnejšou možnosťou je diagonálny vzor, ​​ktorý dokáže vytvoriť ilúziu takmer štvorcového priestoru aj v najužšej miestnosti.

4. Prízvuk - zaujímavá technika zväčšovania životného priestoru.

Zdôraznenie koncovej steny úzkej a dlhej chodby.

Vzhľadom na neštandardnú geometriu a malú plochu chodby je potrebné vytvoriť akcentové miesto veľmi starostlivo a správne, pretože ak budete venovať pozornosť nesprávnej stene, môžete získať úplne opačný efekt. Takúto výkonnú techniku ​​na zväčšenie vizuálneho priestoru je možné vytvoriť pomocou tapety, kontrastných farieb, textúrovaných panelov alebo nábytku a zrkadiel. Tu môže fantasy hrať v ľubovoľnom smere, hlavnou vecou nie je preháňať ju.

Nárazová stena môže byť usporiadaná pomocou zaujímavého osvetlenia.

Zaujímavou možnosťou na zlepšenie tvaru úzkej chodby by bolo vytvorenie kontrastných stien pomocou rozdelenia prízvukov do rôznych zón bez sústredenia sa iba na jednu.

Čiastočné použitie mimoriadnych kresieb alebo objektov na vytvorenie prízvukovej steny v úzkej chodbe.

Pomocou bridlicovej steny môžete nakresliť prízvuk a dať deťom príležitosť čerpať.

Napríklad, ak maľujete dlhé steny vo svetlých farbách, pokiaľ možno v studených alebo neutrálnych farbách, mali by byť koncové plochy čo najaktívnejšie a najsvetlejšie. K tomu, vhodné tapety s veľkým vzorom alebo dekoratívne textúrované panely, a pokiaľ možno teplé farby. Táto technika pomôže priniesť krátke steny a rozšíriť dlhé steny, čím sa výrazne zlepší proporcia neštandardného priestoru.

5. Svetlo je najlepším priateľom pre viac priestoru a lepšiu estetiku.

Správne osvetlenie úzka chodba.

Aj keď sa vám podarilo zvoliť najtmavšie tóny tapety alebo maľovať všetky steny modro, potom pomocou svetla môžete opraviť aj takýto incident. Osvetlenie môže koniec koncov zmeniť celý interiér mimo poznania, stačí si len dôkladne premyslieť, kde a ako budú rôzne svetelné zdroje nainštalované.

Dodatočné osvetlenie úzka chodba.

Je potrebné pochopiť, že jeden luster nebude stačiť na to, aby stála temná miestnosť (koniec koncov, v bytoch na chodbách nie sú okná!) Mohol by byť útulný a aspoň vizuálne mať objem a dostatok priestoru.

Zabezpečenie úzkej chodby.

Vyzerajte dobre v priestoroch tohto druhu osvetlenia smerového svetla. Podľa odborníkov, ak je svetelný tok nasmerovaný na dlhé steny zo stredu stropu, táto technika jednoducho „zachráni“ úzku chodbu. Na tieto účely je lepšie použiť miesta. Pozerajte sa tiež na dobré stojacie lampy po stranách zrkadla a pri vchode do bytu.

6. Použitie zvislých plôch

Zapojenie stien chodby s obrazmi a fotografiami v rámci.

Ak má chodba šírku menšiu ako meter alebo rovnaký priestor zostane aj po inštalácii skladovacích systémov, podlahová plocha by sa nemala používať. Výnimkou môže byť iba umiestnenie puzdra a police (skrinky) na obuv. Zvyšok nábytku je lepšie zavesiť na steny, samozrejme, pričom nezabúda na bezpečnosť pohybu domácnosti.

Úzke miesto je lepšie nezaťažovať množstvom nábytku.

Preto pri usporiadaní tejto konkrétnej oblasti je lepšie dodržiavať zásadu minimalizmu, snažiť sa vyhovieť iba tomu nevyhnutnému, berúc do úvahy funkčnosť a maximálnu praktickosť. Pamätajte, že záleží na tom, ako pohodlne sa budete každý deň pohybovať, najmä ak sú v dome starí ľudia a deti, či môžete bez problémov nosiť vrchné ošatenie alebo topánky, alebo si len dať poriadok.

Šatníková skriňa je lepšie mať úzku koncovú stranu.

Preto, ak je možné vybaviť šatňu, nainštalujte tam všetky úložné systémy a na chodbe usporiadajte mini galériu alebo jednoducho umiestnite rodinné fotografie do rámov na voľnej stene. Tiež môžete zavesiť umenie svojho dieťaťa, atď, hromadné voľby a vy sa rozhodnete, že budete v pohodlí a radosti.

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send