Užitočné nápady

13 účinných tipov, ktoré uľahčia a niekedy zefektívnia pranie

Pin
Send
Share
Send
Send


Zdá sa, že môže byť ťažké sa umyť?

Dám bielizeň do práčky a pôjdem do vašej práce.

Skúsené hostesky však s takýmito tvrdeniami nesúhlasia.

Existuje veľa malých vecí a trikov, ktoré udržia veci v bezpečí a zvuku a vyčistia ich od akýchkoľvek škvŕn.

1. Banka pre drobnosti

Banka na drobnosti z vreciek.

Určite si, rovnako ako mnohí iní, vezmete malé vrecká na zmeny vo vreckách. Je pravda, že si ich pamätáme, keď mince už zvonia v bubne práčky. Aby ste nezabudli na potrebu skontrolovať vrecká pred praním, vložte práčku alebo blízko nej malú nádobu na nájdenie vreciek. Následne je možné malé peniaze z pohára minúť na cestovné výdavky alebo na malé nákupy domu.

2. Alternatívny odstraňovač škvŕn

Kvapalina na umývanie riadu namiesto odstraňovača škvŕn.

Na vašej obľúbenej veci sa objavila škvrna, ale po ruke, ako by to malo šťastie, nedochádza k odstraňovaniu škvŕn? Nezúfajte, v takom prípade vám pomôže prostriedok na umývanie riadu. Podľa informácií sa spôsob použitia saponátu na umývanie riadu nelíši od odstraňovača škvŕn: naneste na škvrnu, napente ju, nechajte ju päť minút a vec umyte. Pamätajte: čím čerstvejšia škvrna, tým lepší je náprava. Nezabudnite tiež, že takúto agresívnu chémiu by ste mali používať opatrne na jemné látky a svetlé veci.

3. Umývanie batohu

Ako kvalitne prať batoh.

Nikto nemá rád umývanie rúk, takže vždy, keď je to možné, sa ľudia snažia umývať všetko v prístroji. Látkové tašky a batohy nie sú výnimkou. Pred vložením produktu do bubna práčky sa však oboznámte s kľúčovými pravidlami. Aby ste zabránili strate tvaru po praní, umyte ho v sáčku na bielizeň. V priehradkách tašiek sa často hromadí veľké množstvo malého odpadu, takže pred praním sa pokúste správne vrecká vysať alebo vysať všetky vrecká. Umývacie batohy a tašky potrebujú iba v jemnom režime so slabým odstreďovaním.

Tajomstvo udržania tmavých farieb.

Každý vie, že temné veci časom strácajú svoju bohatú farbu. Aby ste tomu zabránili, namiesto oplachovania použite silný čaj alebo kávu. Napriek neobvyklosti tejto rady si dve šálky silného nápoja zachovajú dokonalú čiernu farbu výrobkov.

5. Bielidlo

Efektívne bielidlo.

Podľa informácií je aspirín, ktorý často používame na boj proti prechladnutiu, tiež účinným bielidlom. Ak to chcete urobiť, rozdrvte niekoľko tabliet a zmiešajte ich s práškom. Ak je potrebné umývanie rúk, zrieďte aspirín v pomere 1: 1 a špinavý predmet namočte 5-7 hodín. Tí, ktorí už vyskúšali tento spôsob prania bielych vecí, upozorňujeme, že liek s treskom sa vyrovná so stopami potu, mdloby, ako aj so starými a tvrdohlavými škvrnami.

6. Farbiace farby

Farbiace farby.

Utieranie stôp rukoväte z oblečenia nie je ľahká úloha. Skúsení ženy v domácnosti však vedia, že nič nie je nemožné. Jedným z najúčinnejších prostriedkov na odstránenie atramentu je mlieko. Liberálne navlhčite vatový tampón v mlieku a naneste na škvrnu 30-40 minút alebo úplne namočte predmet. Po čase to umyte ako zvyčajne.

7. Osviežovač

Osviežovač bielizne.

V priebehu času sa v bubne práčky môže objaviť nepríjemný zápach, ktorý sa šíri do praného prádla. Ak chcete, aby vaše veci zostali mäkké a vonia dobre, pripravte si špeciálne riešenie. Aby ste to dosiahli, zmiešajte pol pohára sódy, toho istého octu, šálky vody a 10 kvapiek éterického oleja. Vo výslednom roztoku namočte čistú špongiu a vložte ju do bubna práčky do zvyšku bielizne.

8. Práčovňa

Alternatívny vrecko na bielizeň.

Špeciálne vrecká na bielizeň sú veľmi krátke a nie sú predávané v každom obchode. Povedzeme vám tajomstvo, zakúpené tašky môžete vymeniť za obyčajný vankúš. Dokonca aj ten, ktorý používate. Vložte doň spodnú bielizeň alebo ponožky, zviažte ju lanom a vložte do písacieho stroja. Nakoniec dostanete čisté veci a obliečku na vankúš.

9. Plnenie práčky

Optimálne plnenie práčky.

Nikdy nevkladajte práčku úplne. V dôsledku nadmerného zaťaženia sa nohy stroja uvoľnia a pásy, ktoré bubon otáčajú, sa stávajú zbytočnými. Okrem toho príliš hustá náplň nedá veci na pranie. Nemali by ste sa však prať z dôvodu dvoch alebo troch vecí. Príliš malé množstvo vecí povedie k silnému mechanickému treniu. Najlepšie je naplniť bubon na 70 až 80 percent.

10. Inside Out

Všetko obrátime naruby.

Ak stále veci vymažete lícom nahor, urobte veľkú chybu. Skúsené ženy v domácnosti pred umývaním vždy výrobok otočte naruby. To vám umožní zachovať farbu výrobkov, chrániť tlač, ako aj skryť tlačidlá a zipsy, ktoré počas umývania dokážu zachytiť iné veci.

11. Fóliové gule

Fóliové gule na umývanie.

Určite sa pozriete na fotografiu a zázrak: aké je spojenie medzi fóliovými guličkami a umývaním. Ukazuje sa, že hliník dobre zvláda statickú elektrinu, ktorá sa často vyskytuje v syntetických výrobkoch. Guličky navyše vytvárajú ďalšie trenie, čo znamená, že odevy sa lepšie prajú. Lopty môžete použiť asi šesť mesiacov a potom ich nahradiť novými.

12. Pochodové pranie

Umyte sa v balení.

Ak sa váš stroj pokazí, alebo sa ocitnete na mieste, kde sa jednoducho nenachádza, použite plastový sáčok. Vložte doň veci náročné na umývanie, nalejte trochu vody, pridajte prášok. Potom obal starostlivo „masírujte“ celým jeho obsahom. Bielizeň opláchnite rovnakým spôsobom alebo v otvorenom rybníku.

13. Stopy trávy

Stopy trávy na oblečení.

Po piknikovom charaktere môžu na odevoch zostať stopy trávy, ktoré sa po vysušení premenia na ťažko odstrániteľné škvrny. Môžete si s nimi poradiť. Aby ste to urobili, vložte veci na dve hodiny do malého množstva vody so soľou a potom ich umyte obvyklým spôsobom.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send