Užitočné nápady

Ako umiestniť televízor do miestnosti, ak na to nie je voľný priestor

Pin
Send
Share
Send
Send


Každý objekt v dome by mal mať svoje správne miesto. Čo robiť, ak je celá miestnosť už obsadená pohovkou, kreslami, skrinkami a policami a pre televízor jednoducho nie je miesto?

V tomto prípade je potrebné k riešeniu otázky pristupovať fantáziou: postaviť zariadenie na stojan, zabudovať ho do nábytku, zavesiť ho na strop. A to nie sú všetky originálne spôsoby umiestnenia televízora do interiéru.

Podrobnejšie - v našom článku.

Umiestnenie televízora na stene.

Najprv by ste sa mali oboznámiť s niekoľkými všeobecnými pravidlami umiestnenia televízora v spálni alebo obývacej izbe:

1. „Kúzelnú skrinku“ umiestnite vo výške najmenej 1 meter nad podlahou. Obrazovka tak bude na úrovni vašich očí a iné kusy nábytku nebudú môcť blokovať výhľad.

2. Vzdialenosť od pohovky alebo postele k televízoru by mala byť 1,5 metra alebo viac.

3. Zdržte sa myšlienky umiestnenia televízora pred okno - z dôvodu slnečného žiarenia bude obraz na obrazovke rozmazaný a pravdepodobne neuvidíte nič. Ak nie je iná možnosť, zakúpte záclony nepreniknuteľné na svetlo a na diaľkovom ovládaní odpočúvajú elektrické okuliare. S pomocou týchto akvizícií môžete ľahko sedieť na gauči a pozerať sa na televízore a zatvárať záclony.

Umiestnenie televízora do stojana v kombinácii s knihami a dekoratívnymi prvkami.

Ako zariadiť televízor v miestnosti?

Teraz choďte priamo na umiestnenie zariadenia. Pred niekoľkými rokmi ľudia pevne verili, že televízor má iba dva možné spôsoby umiestnenia: stenu a podstavec. Návrhári dnes pristupujú k riešeniu tohto problému kreatívnejšie a ponúkajú originálne metódy navrhovania televíznej zóny. Najprv si však pripomeňme klasiku.

1. Na stenu a na skrinku

Ak má miestnosť miesto, môžete si kúpiť špeciálny televízny stojan.

2. Na strope

Televízor na strope vyzerá originálne a šetrí miesto v miestnosti.

Neváhajte? Možno. Ušetríte však veľa užitočných metrov štvorcových a uvoľníte steny pre police, obrazy a ďalšie ozdobné a funkčné prvky. Umiestnenie televízora na strop sa vykonáva pomocou špeciálnych držiakov s elektrickým držiakom. Káble a vodiče môžu byť skryté za strečovým alebo falošným stropom. Pre väčšie pohodlie je k dispozícii diaľkové ovládanie.

Toto usporiadanie vám neumožňuje vytvoriť televíznu zónu, ale „magický box“ sa dá ľahko aplikovať na územné vymedzenie miestnosti, ak ste vlastníkom jedného bytu alebo štúdia.

Mimochodom, konzoly nie sú jediným spôsobom, ako pripevniť televízor na strop. Najodvážnejší a najkreatívnejší dizajnéri ponúkajú inú, neobvyklú možnosť - reťaze alebo laná. Takéto riešenie samozrejme nie je vhodné pre každý interiér. V brutálnom byte v štýle podkrovia však bude vyzerať veľmi organicky.

TV umiestnenie v interiéri v štýle podkrovia.

3. Na stojane

Televízor zabudovaný do stojana sa spája s celkovým konceptom.

Ak chcete, aby sa televízor stal súčasťou interiéru, premýšľajte o možnosti umiestnenia na stojan. Toto riešenie bude ideálne, ak máte vo svojom byte veľa otvoreného nábytku. V takom prípade musíte vybrať model, ktorý sa zmestí do celkového dizajnu, prispôsobiť farbu a textúru steny alebo, ak je to potrebné, vyzerať ako obrázok.

4. Otočný mechanizmus

TV na otočný mechanizmus pre spálňu a obývaciu izbu súčasne.

Táto možnosť je ideálna pre jednoizbový byt. Návrhári navrhujú rozdeliť priestor medzi spálňou a obývacou izbou a nainštalovať tam TV. Hlavným vrcholom - otočný stojan. Televíziu môžete kedykoľvek otočiť k posteli alebo k pohovke, v závislosti od toho, kde sa práve nachádzate.

5. Na zrkadlovej stene

Umiestnenie televízora na zrkadlovej stene prinesie ľahkosť v miestnosti.

Ďalším netriviálnym riešením je inštalácia televízora do zrkadlového panela alebo jeho umiestnenie na zrkadlovú stenu. Táto možnosť má veľa výhod. Po prvé, geometrický panel vizuálne zväčšuje dostupný priestor, robí ho svetlým a priestranným a po druhé je to vynikajúci dekor, ktorý je vrcholom interiéru. A po tretie, televízor vo vypnutom stave sa spojí s celkovým obrazom, pretože sa stane zrkadlom.

6. Na stojane

Pôvodný spôsob umiestnenia televízora na stojan.

Ak ste kreatívny človek a máte radi všetko nezvyčajné, môžete na stojan použiť princíp inštalácie „magickej skrinky“. Televízor tak nebude pokaziť životné prostredie a dokonale zapadne do interiéru. Navyše sa vyhnete vizuálnemu zaťaženiu priestoru.

Mimochodom, ak vám klasický stojan nevyhovuje, môžete sa obrátiť na techniku ​​švédskeho návrhára Axela Bjurstroma. U človeka vyvoláva televízia spojenie s umelcovým plátnom, takže vytvára televízne stojany, ktoré vizuálne pripomínajú tradičné stojany. Takéto modely nájdete v akýchkoľvek obchodoch. Funkčnosť a vzhľad podľa vašich požiadaviek.

Mobilný stojan pre televízor sa zmestí do každého interiéru.

Zariadenia sú mobilné - pomocou koliesok ich môžete presunúť do ktorejkoľvek miestnosti. Uhol a výška sú tiež nastaviteľné.

7. V nábytku s posuvným mechanizmom

Televízia umiestnená v nábytku s posuvným mechanizmom sa môže objaviť a zmiznúť kedykoľvek vám to vyhovuje.

Vizuálne vyložiť interiér a zachovať čistotu štýlu interiéru bude môcť televízor, namontovaný v kuse nábytku, s posuvným mechanizmom. Princíp činnosti je jednoduchý: televízor je zabudovaný do špeciálneho výťahu, ktorý je skrytý v skrinke. To znamená, že ak si chcete užiť ďalšie majstrovské dielo z filmu, stačí stlačiť tlačidlo na diaľkovom ovládači a „zásuvka na magické magazíny“ skutočne vystúpi zo zásuvky. Je tu aj opačný efekt - televízor je tiež ľahko a ticho skrytý vo výklenku, keď to nie je potrebné, a mení sa na obyčajný kus nábytku.

Hide and Seek

Hore sme hovorili o tom, ako môžete urobiť z televízora „vrchol programu“ a zvýrazniť ho v interiéri. Ak naopak chcete skryť televízor pred zvedavými očami a zabezpečiť kompetentnú interakciu s inými kusmi nábytku, použite jednu z nasledujúcich možností.

1. V modulárnej stene

Prvky modulárnej steny odvádzajú pozornosť od televízora, takže sú menej viditeľné.

Ak umiestnite televízor do stredu nábytkovej kompozície, napríklad do modulárnej steny, harmonicky zapadne do celkového konceptu a nebude vynikať na pozadí iných detailov. Okrem toho prvky dekorácie budú môcť odviesť pozornosť od televízora.

2. Za obrázkom

Dve časti obrázka zatvoria televízor, ak to vlastníci a hostia bytu nepotrebujú.

Táto metóda je jednou z najjednoduchších. Na výrazné uľahčenie úlohy môžete nad televízor nainštalovať špeciálne zariadenie, ktoré v prípade potreby zníži alebo zvýši obraz.

3. V stene

Televízor sa dá skryť za stenou, ak si najprv vytvoríte hlboký výklenok.

Ak máte silné steny, môžete pre nich vytvoriť špeciálny priestor pre TV. Malo by byť čo najhlbšie umiestniť zariadenie. Ak chcete skryť televízor, jednoducho zatvorte výklenok stenou a voíou - „magická krabica“ sa nestala!

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send