Užitočné nápady

17 základných riešení každodenných problémov, ktoré sa zbavia nepríjemných rutín

Pin
Send
Share
Send
Send


Často robíme najrôznejšie veci bez premýšľania, mimo zvyku: otvárame banky a čistíme mandarínky spôsobom známym od detstva.

Ale nie, nie, áno, bliká myšlienka: ako uľahčiť a zrýchliť každodenný život bez toho, aby ste si dokonca zafarbili ruky a zlomili si nechty.

Takýto život prenikajúci do génia je jednoduchý a na jeho realizáciu potrebujeme predmety, ktoré musia byť doma doma nečinné.

1. Otvorte krúžok na kľúče

Anti-zošívačka otvorí krúžky na kľúče.

Anti-stapler bude skutočným záchrancom pre milovníkov krásnej manikúry - už žiadne zlomené nechty a poškriabaný lak v snahe pridať nový kľúč do balíka. Je to také ľahké a rýchle.

2. Blistre bez námahy otvorte

Otvárač na konzervy sa dá ľahko rezať tvrdým plastom.

Otvorte blister bez rizika zlomenia nožníc - naozaj, ak to urobíte pomocou otvárača na konzervy s lopatkovým kolesom. Prekvapivo sa vyrovná s tvrdými plastovými hranami.

3. Odlupujte pistácie

Pistácie, vzdaj sa!

Nie úplne otvorené pistácie - tie stále silné orechy. Dávajte pozor na prsty - je lepšie otvoriť maticu polovicou škrupiny a pôsobiť ako páka. Hneď po dokončení úlohy sú už k dispozícii noví asistenti.

4. Zabráňte rozčesávaniu hmyzích uhryznutí

Škótska je užitočná nielen na lepenie škatúľ.

Kus škvrny nalepený na sústo pomôže zmierniť svrbenie. Obmedzí prístup k kyslíku a pomôže vám zabudnúť na to, že by ste chceli poškriabať zapálené miesto.

5. Vyberte kivi lyžičkou

Oštepujte kivi lyžičkou.

Je ľahké uvoľniť mäso zrelého kiwi z chlpatej pokožky s čajovou lyžičkou, mierne odrezať vrchnú časť - to sa robí omnoho rýchlejšie ako ošúpanie ovocia nožom.

6. Vyvŕtajte čisté

Nálepka na správnom mieste šetrí čistenie.

Mandarin sa rýchlo a čistil.

Kto nechcel, aby sa naň šúpali mandarínky alebo pomaranče? Existuje však aj iný spôsob, ako si vychutnať pomarančovú citrusovú šťavu bez toho, aby ste si zkazili ruky. Stačí odrezať šupku zhora a zdola, potom vykonať plytký pozdĺžny rez a rozbiť prsteň - plátky zostanú úhľadne ležať na prúžku šupky. Zostáva ich len jesť a jesť.

8. Otvorte nádobu s gumou na písacie potreby.

Je to všetko o spojke.

Namiesto uteráka stojí za to zabaliť nepriehľadný poťah bežnej kancelárskej gumy. Pomôže vám to vytvoriť si dobrú priľnavosť rukami a rýchlo sa dostať k vašim obľúbeným uhorkám.

9. Citrón vytlačte pomocou klieští.

Stlačte citrón bez toho, aby ste si namočili ruky.

Ak nemáte aspoň odšťavovač, extrakcia citrónovej šťavy sa stáva výzvou - väčšina produktu sa naleje do vašich rúk, nie do misky. Ak vo vašich plánoch nie je zahrnuté paralelné bielenie pleti a posilňovanie nechtov citrónovou šťavou, skúste stlačiť polovicu citróna tak, že ju držíte v kuchynských klieštach. Čin je hotový a ruky sú čisté a suché.

10. Ľahko odstrániteľné nálepky z povrchov.

Môžete zabudnúť na nepríjemné zvyšky nálepiek.

Každý je oboznámený s pocitom frustrácie, keď už bola nálepka už takmer úplne odlúpnutá, ale ten nepríjemný roh zničil celú vec a teraz je potrebné použiť nechty alebo dokonca nôž. Ak však nálepku prvýkrát na nálepku vyhodíte, lepidlo sa zahreje a bude odstránené bez stopy. Tento životný hack je natoľko dôležitý, že sa spomínal dokonca aj v karikatúrach pre deti.

11. Náplasť pripevnite na prst tak, aby sa nevysunula

Dva kusy - a záplata nebude odletieť.

Omotávanie omietky okolo seba nie je ten najlepší nápad: taký prsteň sa snaží prekĺznuť z prsta. Dobrou technikou je orezať konce omietky na polovicu a pripevniť ich priečne - takže bude pohodlné a bezpečné sedieť na vašom prste.

12. Zaveste košeľu bez vešiaka, bez toho, aby ste ju rozdrvili

Vyhľadajte slučku a košeľa nebude odmietnutá.

Pri absencii „pliec“ mnohí majú tendenciu zavesiť košeľu za golier, ale potom bude beznádejne pokrčený. Je vhodné skontrolovať, či má na spoji kokety so chrbtom očko - ak je to lepšie, je lepšie ju použiť.

13. Ponorte cookies do mlieka bez toho, aby ste si namočili prsty

A jedzte cookies a nelezte do mlieka!

Mnoho ľudí rád ponorí chrumkavé pečivo plnené mliekom, ale ako to urobiť celé a čisté? Stačí nalepiť vidličku do stredu sladkého sendviča a ponoriť sa do gastronomickej blaženosti.

14. Zber odpadu v aute

Nechajte odpadky len na jednom mieste.

Aby ste sa už nedotkli „pokladov“, ako sú použité obrúsky a papierové vreckovky vo dvernom priestore alebo vrece so zatemneným jadrom jabĺk, pri čistení automobilu používajte obilný obal ako prenosný odpadkový kôš.

15. Správne držte poháre na víno

Jediný istý spôsob, ako si dať pohár vína.

Aby víno zostalo príjemne chladné dlhšie, je lepšie držať pohár pri nohách - z tohto dôvodu sa vyrába tak dlho vo pohári na víno. Okrem toho na skle nebudú mať odtlačky prstov, ktoré vám môžu brániť v tom, aby urobili ideálnu fotografiu pre Instagram.

16. Nakrájajte niekoľko cherry paradajok

Jeden pohyb nožom namiesto tuctu.

Čerešňové paradajky sú také dobré v šalátoch alebo jednohubkách, ale rezanie v priemyselnom meradle je nejakým druhom mučenia. S nimi môžete naraz naraziť tak, že ich umiestnite medzi dve platne alebo plastové kryty, bezpečne ich pripevníte a urobíte jeden rez. Voila, bon appetti!

17. Ľahko čistiteľné držiaky voskových sviečok

Kuchárske spreje sú užitočné pre svietniky.

Čistenie držiakov sviečok od škvŕn stuhnutého vosku je poďakovanie. Ak však sviečku vopred posypete nepriľnavým sprejom alebo olejom, po spálení sviečky sa vosk dá odstrániť jedným pohybom ruky.

Pin
Send
Share
Send
Send