Užitočné nápady

Byť alebo nebyť: na čo sa môže výber bielej podlahy v byte zmeniť

Pin
Send
Share
Send
Send


Biela farba v interiéri je nejednoznačná. Vyvoláva veľa kontroverzií, pretože pre niektorých ľudí je to ľahké, vzdušné a efektívne, pre iných je to nuda, pripomínajúca nemocničnú izbu.

Dizajnéri sa stále nezaujímajú o to, či je vhodné pri zdobení bytu používať biele podlahy. Preto bude najpresnejším rozhodnutím zvážiť všetky výhody a nevýhody tejto možnosti, na základe ktorej si neskôr môžete urobiť správne rozhodnutie.

Chodba s bielymi podlahami.

Je prekvapujúce, že okolo bielej farby je toľko protirečení, pretože je prirodzená, neutrálna, nespôsobuje agresívne útoky, ako je tá istá červená, alebo nadmerný optimizmus, ako je žltá. Pokiaľ však ide o použitie bielej podlahy v interiéri, vyvstáva veľa otázok, počnúc problémami, ktoré sa vyskytujú pri starostlivosti o svetlé podlahy, až po spory o to, ako vyzerajú - pohodlne alebo sterilne? Zároveň, ak je taká podlaha ťažko udržiavateľná v perfektnom stave, prečo sa čoraz viac používajú pri navrhovaní bytu, a tak sa Škandinávci, ktorí sú známi svojou praktickosťou, tak veľmi milujú? Skúsme to zistiť.

goodies

1. Univerzálnosť

Biela podlaha ide dobre so všetkými farbami a odtieňmi.

Univerzálnosť je najdôležitejšou výhodou bielej podlahy. Toto je perfektné zázemie pre vašu fantáziu, ktorá dáva slobodu kreativity. Ak použijete podlahovú krytinu tejto farby a osvetlíte steny, môžete si pre svoj domov zvoliť nábytok v akejkoľvek farbe. S bielou dokonale kombinuje všetky odtiene, od klasickej čiernej až po žiarivo ružovú. V prípade potreby môžete pohovku alebo skriňu zmeniť, nemusíte sa obávať, že je narušený koncept interiéru.

Moderná kuchyňa s bielymi parketami.

Nie každý si môže dovoliť najať profesionálneho dizajnéra, ktorý uprednostňuje opravu sám. Takéto konanie nevyhnutne vedie k štylistickým a koloristickým chybám. Ak si ako základ vyberiete bielu podlahu, pravdepodobnosť pripustenia sa výrazne zníži, pretože nebudete musieť zápasiť s kombináciou rôznych odtieňov medzi sebou.

3. Rozšírenie priestoru

Biela podlaha robí miestnosť svetlou a priestrannou.

Táto položka je veľmi dôležitá, pretože väčšina moderných bytov sa neodlišuje veľkými rozmermi. V tomto prípade prichádza na záchranu biela podlaha. Môže vizuálne rozšíriť dostupný priestor, urobiť miestnosť svetlou a priestrannou a naplniť ju vzduchom. Európania si túto vlastnosť bielej farby už dlho osvojili, takže sa stále častejšie používa v malých apartmánoch.

4. Čisté čiary

Interiér, ktorý kombinuje bielu a čiernu, prepožičiava línie jasnosť.

Ďalším pozitívnym prvkom bielej podlahy je zvýšený kontrast. Ak ho použijete pri navrhovaní domu, línie všetkých nábytkových a dekoratívnych predmetov budú jasnejšie. Spoločne to povedie k skutočnosti, že interiér bude „štíhly a fit“.

5. Trvanlivosť

Dokonca ani trvalé vystavenie slnečnému žiareniu nepoškodí bielu podlahu.

Na rozdiel od jasných farieb biela po mnoho rokov nepoškodzuje, nezmizne na slnku a nestráca svoj pôvodný vzhľad. Okrem toho budú také podlahy odrážať slnečné lúče, ktoré dodajú bytu svetlo. Pre Rusko, kde je počasie po celý rok premenlivé a slnko vychádza občas za mrakmi, je tento okamih veľmi dôležitý.

6. Budú môcť zdôrazniť neštandardné kusy nábytku.

Biela podlaha - skvelé zázemie pre originálny nábytok.

Biela podlaha bude skvelým pomocníkom pre tých, ktorí dávajú prednosť zariadeniu bytu originálnym nábytkom a ozdobnými prvkami. Bude schopný zdôrazniť objem a štruktúru predmetov, aby boli výraznejšie. Podlaha zároveň zostane v tieni bez toho, aby upútala pozornosť na seba.

7. Relevantnosť

Spálňa v škandinávskom štýle, kde základňa - biela podlaha.

Biela podlaha bola obľúbená pred mnohými storočiami. Postupom času nestratil svoj význam, naopak, stal sa populárnejším. Nezáleží na tom, aký štýl bytu máte: minimalizmus, škandinávske, high-tech - biele podlahy budú vždy vyzerať dobre. Aj keď po 5-10 rokoch chcete zmeniť štýl interiéru, podlahová krytina môže zostať rovnaká, pretože vždy zostáva v trende.

8. pôsobí ako spojovací prvok

Biela podlaha kombinuje nábytok a dekoračné predmety.

Biela podlaha bude schopná kombinovať všetky položky, ktoré sú v miestnosti, čím vytvorí jednotný koncept. Toto je perfektný spojovací prvok. Aj keď sa vám zdá, že konferenčný stolík a pohovka nie sú navzájom spojené, podlahová krytina tento pocit zmierni.

cons

1. Izba vyzerá nepohodlne

Ak je celá miestnosť vyzdobená v bielej farbe, bude to nepohodlné.

Bohužiaľ, väčšina ľudí porovnáva miestnosť, v ktorej je veľa bielej farby, s nemocničným oddelením. Z toho vyplýva nedostatok útulnosti a pohodlia. Táto podlaha vyvoláva dojem nestability. Ak si však nevyberiete studené odtiene, ale farbu práškovej alebo slonovinovej farby, interiér sa zmení na pohodlnejší. Svetlé prvky dekorácie, krásne textílie a správne vybrané textúry budú tiež vynikajúcimi pomocníkmi.

Vďaka svetlým závesom je interiér pohodlnejší.

2. Nepraktické

Biela podlaha si vyžaduje starostlivé a pravidelné čistenie.

Na svetlých podlahách sú viditeľné najmenšie škvrny, prach, špina. A ak má byt deti a domáce zvieratá (mačky, psy), situácia sa stáva dosť poľutovaniahodnou. Preto buďte pripravení na časté upratovanie, ako aj na skutočnosť, že v dome musia byť prítomné papuče pre vás a vašich hostí. Tiež si doplňte moderné saponáty a prečítajte si rôzne životné hacky týkajúce sa čistenia, aby bol život čo najjednoduchší. Pri správnom prístupe nebude čistenie bielych podláh oveľa ťažšie ako akékoľvek iné.

3. Znudený

Busta s bielou farbou urobí z interiéru nudný.

Biele podlahy sa pre mnohých môžu zdať nudné. Ak použijete rovnaký nábytok, dekoratívne materiály, dekoráciu bez tváre, potom to bude v zásade tak - interiér bude vyzerať bez tváre. Pridanie zvýraznenia podlahovej krytiny však nie je ťažké: stačí si zvoliť svetlý koberec, ktorý zodpovedá štýlu. Mimochodom, taký prvok môže rozdeliť priestor na zóny, ak máte štúdio alebo štúdio.

Svetlý koberec bude vrcholom miestnosti.

Teraz viete o výhodách a nevýhodách bielych podláh. Je len na vás, aby ste si ich vybrali pre svoj byt alebo nie, pretože, ako sa hovorí, nie sú žiadni kamaráti, ktorí by chutili alebo zafarbili. Áno, tento druh podláh je nepraktický, obchodný názov, ale nedá sa dovoliť, aby strach z čistenia zatienil všetky výhody bielej: univerzálnosť, sviežosť, relevantnosť, krása.

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send